نقل کامل ماجرای سکته رفسنجانی در استخر سعدآباد دی 95

اخبار 27 دی 1395 یک دیدگاه

نقل کامل ماجرای سکته رفسنجانی در استخر سعدآباد دی 95

پس از گذشت 8 یا 9 روز از درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی هنوز شایعات مرگ رفسنجانی ادامه دارد. برخی می گویند علت مرگ رفسنجانی سکته قلبی در استخر کوشک بوده و برخی هم علت فوت رفسنجانی را سکته قلبی در ماشین اعلام کرده اند. در این مقاله از پورتال وهاران برای شما جزییاتی تازه از فوت آیت الله هاشمی رفسنجانی را در نظر گرفته ایم.

شایعات درگذشت هاشمی رفسنجانی

از همان يكشنبه سرد ١٩ دي ماه كه درگذشت آيت‌الله هاشمي همه را در بهت سنگيني فرو برد چرايي مرگ او را در زمزمه‌ها و چهره‌هاي خيلي‌ها مي‌شد خواند. سوالي كه جواب روشني تا امروز به آن داده نشد. برخي همچون غلامعلي رجايي، مشاور آيت‌الله هاشمي گفتند او در خودرو و در راه بازگشت به منزلش سكته كرد و برخي به نقل از منابع آگاه از سكته آيت‌الله در استخر و در حين شنا سخن گفتند. در اين ميان حتي عده‌اي تلاش كردند تا سناريوهاي ديگري را بچينند. اما احمد مازني، نماينده تهران با قاطعيت مي‌گويد كه اين موضوع از اساس كذب است. او مي‌گويد آيت‌الله هاشمي در استخري در مجموعه سعدآباد بوده و در حين شنا سكته كرده است؛ اما چون آيت‌الله هاشمي عادت داشته هنگام شنا همه را از استخر بيرون كند موقع بروز اين اتفاق كسي در استخر نبوده تا سريع‌تر اقدامات لازم را انجام دهد. متن گفت‌وگوي نماينده تهران را در ادامه بخوانيد.

جزییات مراسم عقد نوه رفسنجانی دو روز قبل از رحلت ایشان

توضیحات نماینده تهران درباره مرگ آیت الله هاشمی رفسنجانی

درباره نحوه درگذشت آيت‌الله هاشمي روايت‌هاي متفاوتي وجود دارد. مثلا برخي مي‌گويند ايشان در خودرو وقتي در حال برگشت به منزل بوده دچار سكته قلبي شده و برخي مي‌گويند ايشان درون استخر دچار حادثه شده است. شما روايت موثقي از اين موضوع داريد؟

خبري كه من از منابع موثق شنيدم اين است كه اتفاقي كه براي آقاي هاشمي افتاد در محل كارش بود.

‌ يعني در همان سعدآباد؟

بله. مجمع تشخيص مصلحت نظام دفتري در مجموعه سعدآباد دارد كه ايشان دو روز در هفته در آنجا مستقر مي‌شدند و هم ملاقات‌ها و هم برخي جلسات خودشان را در آنجا برگزار مي‌كردند. اين تصميم به اين دليل بود كه با توجه به شرايط سني كه ايشان داشت به نوعي استراحتي داشته باشند. در همان ساختمان محل كار كه متعلق به مجمع بود اين امكان براي‌شان تدارك ديده شده بود. براي استفاده از امكانات ورزشي آنطور كه براي من نقل شده ايشان هميشه تنها مي‌رفتند و ورزش مي‌كردند. موقع شنا همه را از استخر بيرون مي‌كردند. آن روز هم به همين صورت رفتند داخل استخر. خودشان گفته بودند نزديك اذان بيرون مي‌آيند كه براي نماز مغرب آماده شوند.

همه محافظان هم بيرون استخر منتظر بودند تا طبق روال هميشگي همان موقعي كه گفته‌اند خودشان بيرون بيايند. اما محافظين ايشان متوجه مي‌شوند كه تاخيري پيش آمده وقتي مراجعه كردند ديدند آن اتفاقي كه نبايد رخ داده است. ايشان متاسفانه سكته كرده بود. در حالي كه همه فكر مي‌كردند مثل هميشه بايد در آب و مشغول شنا باشند. اين اتفاق و همينطور كهولت سني كه ايشان داشته باعث بروز اين حادثه شد. هرچند اين اتفاق تلخ بود اما اميدوارم همانطور كه حيات ايشان عامل وحدت و مانع رشد تضادها بوده است رحلت ايشان هم عامل انسجام بيشتر مردم و جناح‌ها باشد.

گردآوری: پورتال وهاران www.vaharan.com

1
دیدگاه بگذارید

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
martin Foss

چقدر لیبرال و “تنها” از دنیا رفت. خدایش قضاوت کند. ما که ازش راضی نیستیم