نقل کامل ماجرای سکته رفسنجانی در استخر سعدآباد دی ۹۵

اخبار ۲۷ دی ۱۳۹۵ یک دیدگاه

نقل کامل ماجرای سکته رفسنجانی در استخر سعدآباد دی ۹۵

پس از گذشت ۸ یا ۹ روز از درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی هنوز شایعات مرگ رفسنجانی ادامه دارد. برخی می گویند علت مرگ رفسنجانی سکته قلبی در استخر کوشک بوده و برخی هم علت فوت رفسنجانی را سکته قلبی در ماشین اعلام کرده اند. در این مقاله از پورتال وهاران برای شما جزییاتی تازه از فوت آیت الله هاشمی رفسنجانی را در نظر گرفته ایم.

شایعات درگذشت هاشمی رفسنجانی

از همان یکشنبه سرد ١٩ دی ماه که درگذشت آیت‌الله هاشمی همه را در بهت سنگینی فرو برد چرایی مرگ او را در زمزمه‌ها و چهره‌های خیلی‌ها می‌شد خواند. سوالی که جواب روشنی تا امروز به آن داده نشد. برخی همچون غلامعلی رجایی، مشاور آیت‌الله هاشمی گفتند او در خودرو و در راه بازگشت به منزلش سکته کرد و برخی به نقل از منابع آگاه از سکته آیت‌الله در استخر و در حین شنا سخن گفتند. در این میان حتی عده‌ای تلاش کردند تا سناریوهای دیگری را بچینند. اما احمد مازنی، نماینده تهران با قاطعیت می‌گوید که این موضوع از اساس کذب است. او می‌گوید آیت‌الله هاشمی در استخری در مجموعه سعدآباد بوده و در حین شنا سکته کرده است؛ اما چون آیت‌الله هاشمی عادت داشته هنگام شنا همه را از استخر بیرون کند موقع بروز این اتفاق کسی در استخر نبوده تا سریع‌تر اقدامات لازم را انجام دهد. متن گفت‌وگوی نماینده تهران را در ادامه بخوانید.

جزییات مراسم عقد نوه رفسنجانی دو روز قبل از رحلت ایشان

توضیحات نماینده تهران درباره مرگ آیت الله هاشمی رفسنجانی

درباره نحوه درگذشت آیت‌الله هاشمی روایت‌های متفاوتی وجود دارد. مثلا برخی می‌گویند ایشان در خودرو وقتی در حال برگشت به منزل بوده دچار سکته قلبی شده و برخی می‌گویند ایشان درون استخر دچار حادثه شده است. شما روایت موثقی از این موضوع دارید؟

خبری که من از منابع موثق شنیدم این است که اتفاقی که برای آقای هاشمی افتاد در محل کارش بود.

‌ یعنی در همان سعدآباد؟

بله. مجمع تشخیص مصلحت نظام دفتری در مجموعه سعدآباد دارد که ایشان دو روز در هفته در آنجا مستقر می‌شدند و هم ملاقات‌ها و هم برخی جلسات خودشان را در آنجا برگزار می‌کردند. این تصمیم به این دلیل بود که با توجه به شرایط سنی که ایشان داشت به نوعی استراحتی داشته باشند. در همان ساختمان محل کار که متعلق به مجمع بود این امکان برای‌شان تدارک دیده شده بود. برای استفاده از امکانات ورزشی آنطور که برای من نقل شده ایشان همیشه تنها می‌رفتند و ورزش می‌کردند. موقع شنا همه را از استخر بیرون می‌کردند. آن روز هم به همین صورت رفتند داخل استخر. خودشان گفته بودند نزدیک اذان بیرون می‌آیند که برای نماز مغرب آماده شوند.

همه محافظان هم بیرون استخر منتظر بودند تا طبق روال همیشگی همان موقعی که گفته‌اند خودشان بیرون بیایند. اما محافظین ایشان متوجه می‌شوند که تاخیری پیش آمده وقتی مراجعه کردند دیدند آن اتفاقی که نباید رخ داده است. ایشان متاسفانه سکته کرده بود. در حالی که همه فکر می‌کردند مثل همیشه باید در آب و مشغول شنا باشند. این اتفاق و همینطور کهولت سنی که ایشان داشته باعث بروز این حادثه شد. هرچند این اتفاق تلخ بود اما امیدوارم همانطور که حیات ایشان عامل وحدت و مانع رشد تضادها بوده است رحلت ایشان هم عامل انسجام بیشتر مردم و جناح‌ها باشد.

گردآوری: پورتال وهاران www.vaharan.com

1
دیدگاه بگذارید

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
martin Foss

چقدر لیبرال و “تنها” از دنیا رفت. خدایش قضاوت کند. ما که ازش راضی نیستیم