تمسخر روزنامه همشهری به سیل زدگان آذربایجان و اعتراض آذری ها+ عکس

اخبار ۲۸ فروردین ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

تمسخر روزنامه همشهری به سیل زدگان آذربایجان و اعتراض آذری ها+ عکس

به دنبال سیل چند روز اخیر در استان آذربایجان شرقی و کشته شدن تعداد زیادی از هموطنانمان در این حادثه طبیعی به دنبال خود حواشی را داشته است از جمله اینکه روزنامه همشهری ۲۷ فروردین ۹۶ با زدن عنوانی معنادار به نوعی مردم را در مرگ خودشان مقصر دانسته است. در این مقاله از پورتال وهاران می توانید صفحه اول روزنامه همشهری ۲۷ فروردین ۹۶ را مشاهده کنید.

روزنامه همشهری بجای تسلیت ، مردم را گناهکار میداند!؟

روزنامه همشهری سیل زدگان آذربایجان شرقی را مسخره کرد؟! + عکس

اعتراض آذری ها به تیتر یک روزنامه

تیتر روزنامه همشهری، ارگان شهرداری تهران با اعتراض و رنجش هموطنان در استان های آذری نشین روبرو شد. روزنامه همشهری در تیتر اول خود با ابعاد بزرگ و رنگ قرمز نوشت«سیل آمد تماشاگران را برد».

مردم معترض می گویند: در این تیتر، شهروندان آذری متهم به ناآگاهی و بی مبالاتی شده ند و مدیران روزنامه انگشت اتهام در ماجرای کشته شدن افراد را به سمت خود مردم نشانه رفته اند.

اعتراض آذری ها به تیتر روزنامه همشهری

سایت ها و کانال های تلگرامی منسوب به سه شهر تبریز، ارومیه و اردبیل از دیروز مطالبی از قول شماری از شهروندان منتشر کرده اند که از ناراحتی و دلخوری شدید آنها حکایت دارد. آنها گفته اند قضاوت روزنامه شهرداری در باره دلیل قربانیان سیل، ناجوانمردانه، خلاف واقع و اهانت آمیز است. آن گونه که سایت ها و کانال های آذری زبان نوشته اند این اعتراض ها در مجالس تشییع قربانیان سیل به صورت بارزتر از سوی بستگان افراد داغدیده اعلام شده است.

یکی از سایت های خبری تبریز نوشته است: «در حالی که بسیاری از جانباختگان سیل روز جمعه شهرستان های آذرشهر و عجب شیر جزو اهالی روستا (ساکنان داخل منزل) و خودروهای عبوری در این منطقه بودند» روزنامه همشهری با نگاهی ناآگاهانه و غیر منصفانه تمامی جانباختگان را جزو تماشاگران این سیل خوانده است.

این سایت می افزاید: بی تردید انتخاب چنین تیتر عجولانه و غیر منصفانه هیچ گاه از یاد مردم داغدار آذربایجان فراموش نخواهد شد.

در شماره امروز روزنامه همشهری نشانه ای از اصلاح و توضیح در این باره دیده نمی شود. تنها تیتر مربوط به سیل مطلبی است که در آن نویسنده از منظر دعوای همیشگی شهردار تهران با دولت به سیل نگاه کرده و در پایان هم نتیجه گیری کرده است که این اتفاق بر اثر غفلت مسئولان دولت و پیش بینی نکردن آنها را رخ داده است!

گردآوری: پورتال وهاران www.vaharan.com

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of