صحبت های حمید منوچهری در دورهمی ۱۰ دی ۹۵ + بیوگرافی کامل

فرهنگ و هنر ۱۰ دی ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

صحبت های حمید منوچهری در دورهمی ۱۰ دی ۹۵ + بیوگرافی کامل

در برنامه دورهمی حمید منوچهری یکی از مهمانان بود که ما در این مطلب از پورتال وهاران به طور اختصاصی بیوگرافی حمید منوچهری را در نظر گرفته ایم و همینطور گزیده ای از حرفهای حمید منوچهری در دورهمی ده دی ۹۵ را هم گرداوری کرده ایم.

حرف های حمید منوچهری در برنامه دورهمی ۱۰ دی ۹۵

حمید منوچهری درباره زندگی شخصی اش گفت که نزدیک به ۵۰ سال زندگی مشترک با همسرش دارد. او دارای دو فرزند به نامهای وحید و امیر است و هر دو هم در کار رادیو وو دوبله هستند. او گفت مخالف کار فرزندانش در رادیو و دوبلاژ بوده و علت ان را هم نبود ساعات دقیق کاری و نظم در کار اعلام کرد.
او از زندگی کاری اش هم گفت و از سخت ترین کارش هم صحبت کرد و عنوان کرد دوبله در کار کارگاه گجت سخت بوده است اما چون مورد توجه قرار گرفته خاطره خوبی بوده است.

صحبت های حمید منوچهری در دورهمی 10 دی 95 + بیوگرافی کامل

بیوگرافی کامل حمید منوچهری

حمید منوچهری در سال ۱۳۲۰ در تهران متولد شد. او در سال ۱۳۳۶ در ۱۶ سالگی به تشویق دوست خود هوشنگ کاظمی با نمایش‌های رادیوئی آشنا شد و یک سال بعد برای فراگیری رازهای کار تئاتر افتخار شاگردی رفیع حالتی را پیدا کرد و در همان سال نیز از طریق هوشنگ کاظمی با حرفهٔ دوبلاژ آشنا شد. در سال ۱۳۴۲ نصرت‌الله محتشم او را به رادیو ایران برد. در سال ۱۳۵۱ کارگردانی برنامه کودک رادیو را به عهده گرفت و تا سال ۱۳۵۷ چند برنامه دیگر را نیز کارگردانی کرد. در سال ۱۳۶۰ کارگردانی صبح جمعه با رادیو را به عهده گرفت و تا سال ۱۳۶۵ به فعالیت خود ادامه داد و بعد از آن در عصر جمعه و برنامه‌های ویژه رادیو به کارگردانی و ایفای نقش پرداخت و در فیلم‌های سینمائی «مشت و تفنگ شکسته»، «شیطان صفتان»، «مأموریت»، «چهره دوم»، «سقوط»، «جغدها» و مجموعه تلویزیونی «یکی از این روزها»، «داستان یک زندگی» و «معمای شاه» نیز حضور فعال داشته است.

سایر فعالیت‌ها

کارگردانی و گویندگی رادیو از ۱۳۴۲
بازی در تئاتر و سینما و تلویزیون
مجری برنامه پایان دوران گویندگی در نقش‌های مختلف سوم و چهارم در فیلم و سریال (در سریال‌های اخیر بیشتر مدیریت دوبلاژ)
نقش‌های شاخص: کارتون: کارآگاه گجت (کلاه) – میتی کومان (نقش‌های منفی)، فیلم کلاه (رنه لفر / ژیلبر وارنو) – رمز شرافت[۱]
مدیریت دوبلاژ: وسوسه شیطان – پسران بد ۲ (دوبله تلویزیونی) – حرفه خانوادگی – تعقیب کوبنده و …

بازیگر

تازیانه بر باد (۱۳۷۴)
منطقه ممنوعه (۱۳۷۳)
مشت (۱۳۶۳)

مدیر صحنه

گبه (۱۳۷۴)

گویندگان

کمیته مجازات (۱۳۷۷)
سفر پرماجرا (۱۳۷۴)

گردآوری: پورتال وهاران www.vaharan.com


دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of