گرفتار شدن مردم در برف و کولاک در جاده دماوند – فیروزکوه + جزییات

اخبار ۱۵ بهمن ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

گرفتار شدن مردم در برف و کولاک در جاده دماوند – فیروزکوه + جزییات

به علت کولاک در جاده دماوند فیروزکوه بسیاری از هموطنانمان گرفتار شده اند. پورتال وهاران در این مقاله جزییات خبر را بررسی می کند

رییس مرکز فرماندهی و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا با تشریح آخرین وضعیت محور فیروزکوه گفت: تعدادی خودرو در فیروزکوه محدوده گدوک در کولاک گرفتار شده اند. تخلیه خودروها آغاز شده ولی عملیات به دلیل لغزندگی معبر و کولاک شدید به کندی صورت می گیرد.

سرهنگ رحمانی گفت: رانندگانی که زنجیر چرخ به همراه نداشته اند موجب گیر کردن سایر رانندگان شده اند. عوامل پلیس راه شرق استان تهران و مازندران در محل حضور داشته و تیم های عملیاتی نیز به محل اعزام شده اند. مسوولان محلی حضور دارند و سازمان مدیریت بحران هم وارد عمل شده است.

رحمانی گفت: تلاش برای بازگشایی محور توسط عوامل راهداری ادامه دارد ولی سرمای ١٩ درجه سانتیگراد زیر صفر و لغزندگی شدید محور، عملیات را با کندی مواجه کرده است.

گرفتاری مردم در برف و کولاک جاده دماوند-فیروزکوه

ایرنا نوشت: تیم عملیات و نجات هلال احمر استان تهران برای نظارت و پیگیری در محور آبعلی و نزدیکی محدوده مبارک آباد تا امامزاده هاشم(ع) حضور پیدا کردند.

هم اکنون نیروهای هلال احمر در حال امدادرسانی هستند. بارش نزولات آسمانی در شهرستان دماوند در شب گذشته و صبح پنج شنبه و وزش باد و کولاک در چند ساعت گذشته در محورهای مواصلاتی هراز و فیروزکوه موجب سقوط بهمن در محور هراز و افزایش بار ترافیک در محور فیروزکوه شد.

با توجه به بارش شدید برف و کولاک عصر پنج شنبه در شهرستان دماوند و همچنین سقوط بهمن در جاده هراز وحوزه استحفاظی رودهن در محدوده مبارک آباد تا امامزاده هاشم(ع)، این محور مسدود شد که عوامل امدادی و خدماتی در حال امداد رسانی به مسافران هستند.

توضیحات فرماندار دماوند

در همین حال فرماندار شهرستان دماوند با اشاره به سقوط بهمن در محور هراز گفت: نیروهای امدادی در تلاش برای بازگشایی این محور هستند و مسافران در راه مانده در مکان های پیش بینی شده، اسکان داده می شوند.

ناصر محمودی فرد گفت: با توجه به بارش شب گذشته و صبح پنجشنبه شهرستان دماوند، از عصر پنجشنبه شاهد باد و کولاک در منطقه بودیم که این مهم موجب مشکلاتی در جاده ها و محورهای مواصلاتی شد.

وی ادامه داد: با بارش برف و کولاک شاهد مسدود شدن محور هراز و افزایش بار ترافیکی در محور فیروزکوه شدیم که منجربه مسدود شدن این دو محورشد.

محمودی فرد از رانندگان خواست تا از این دو محور به هیچ عنوان تردد نکنند.

همچنین رضا طاهرخانی بخشدار رودهن با اشاره به تلاش نیروهای راهداری رودهن و استقرار عوامل امدادی در محور جهت ارائه خدمات رسانی به مسافران، اظهار کرد: با توجه به تلاش پلیس راه جهت تخلیه جاده از خودروها، رانندگان به هیچ عنوان وارد این جاده نشوند.

بخشدار رودهن ادامه داد: با توجه به هماهنگی های صورت گرفته در ستاد بحران بخش رودهن چند مدرسه در رودهن و آبعلی آماده اسکان مسافران در راه مانده است و تمامی عوامل ستاد بحران در حال خدمات رسانی در این خصوص هستند ولی شهروندان نیز نکات ایمنی را رعایت کنند.

جعفر نور محمدی، مسئول ستاد مدیریت بحران شهرستان دماوند نیز اعلام کرد: هم اکنون با تلاش نیروهای امدادی محور هراز از تونل امامزاده هاشم تا مبارک آباد از خودرو تخلیه شده و در حال حاضر در حال خدمت رسانی به مسافران از محور کلاهک به تهران هستیم.

وی ادامه داد: فعلا آماری از کمک رسانی به مسافران در دست نیست.

گرفتار شدن مردم در برف و کولاک در جاده دماوند - فیروزکوه + جزییات

امدادرسانی بی وقفه

پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر، رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: امدادگران این جمعیت بی وقفه در حال امدادرسانی و اسکان اضطراری هموطنان گرفتار در محور دماوند-تهران هستند که به دلیل بارش برف و کولاک و برخورد دو دستگاه خودروی سنگین بسته شده است، این محور تا ساعتی دیگر باز می‌شود.

مرتضی سلیمی گفت: امدادگران هلال احمر در حال امدادرسانی و اسکان اضطراری به هموطنانی هستند که در این محور گرفتار شده‌اند، تمام تلاش امدادگران این است که در اسرع وقت مسافران این محور را در مدارس و مساجد اسکان دهند.

رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به توزیع پتو، کنسروجات و دیگر بسته‌های غذایی میان در راه‌ماندگان، افزود: مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران، معاون امداد و نجات استان و معاون عملیات سازمان امداد و نجات برای نظارت بر روند امدادرسانی به در راه ماندگان در این منطقه حضور دارند.

بارش‌ها در دماوند و آبعلی تا عصر جمعه تداوم دارد

تسنیم نوشت: رئیس هواشناسی شهرستان دماوند و آبعلی گفت: بارش‌ باران و برف در دماوند و آبعلی تا عصر فردا تداوم دارد.

حمیدرضا طاهری در مورد میزان بارش‌ها در این هفته اظهار داشت: میزان بارندگی در شهرستان آبعلی از روز شنبه تا پنجشنبه ۶۵ میلی‌متر بوده است.

وی ادامه داد: در شب گذشته میزان ۱۰ میلی‌متر بارش داشتیم و تاکنون ۸۲ سانتی‌متر برف بر روی زمین نشسته است.

رئیس هواشناسی شهرستان دماوند و آبعلی عنوان کرد: در شهرستان دماوند حدود ۶۱ میلی‌متر بارندگی از ابتدای هفته و ۴٫۳ دهم در شب گذشته داشته‌ایم و بارش ۳۹ سانتی‌متر برف تاکنون گزارش شده است.

طاهری در پایان با اشاره به تداوم بارش‌ها خاطرنشان کرد: بارش‌ باران و برف در دماوند و آبعلی تا عصر جمعه تداوم دارد.

اسکان ۴۰۰ نفر

همچنین رییس پلیس راه ویژه شرق استان تهران گفت: بیش از ۴۰۰ نفر از در راه ماندگان و مسافرانی که بخاطر مسدود شدن محور فیروزکوه-تهران با مشکل روبرو شده بودند در مجتمع شرکت نفت در نزدیکی پیست آبعلی اسکان داده شدند.

گردآوری: پورتال وهاران www.vaharan.com

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of