مراسم تشییع محمود جهان مرداد 96 + جزئیات و عکس

اخبار , عکس و متن , فرهنگ و هنر ۱۱ مرداد ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

مراسم تشییع محمود جهان مرداد 96 + جزئیات و عکس

همانطور که می دانید متاسفانه روز یکشنبه 8 مرداد 96 محمود جهان یکی از خوانندگان جنوبی به علت عارضه قلبی درگذشت.

آهنگ های بندری محمود جهان در سراسر جهان طرفداران و شهرت زیادی داشت.

مرحوم محمود جهان قرار بود روز سه شنبه در مشهد به مناسبت ولادت امام رضا (ع) کنسرت داشته باشد اما متاسفانه نتوانست …

امید جهان پسر محمود جهان خبر درگذشت پدرش را در اینستاگرام اعلام کرد و در مورد زمان و مکان برگزاری مراسم تشییع و خاکسپاری محمود جهان ، عنوان کرد که متعاقبا زمان و مکان تشییع اعلام می شود.

وهاران در این مقاله جزئیات و عکس های مراسم تشییع و خاکسپاری محمود جهان را بعد از برگزاری مراسم برای شما عزیزان منتشر میکند.

مراسم تشییع محمود جهان در سال 96

مراسم تشییع پیکر محمود جهان خواننده جنوبی کشورمان صبح امروز در تالار وحدت برگزار شد.

در ابتدای مراسم سیدمحمد میرزمانی آهنگساز و از مسئولان خانه موسیقی گفت: محمود جهان نیم قرن، عاشقانه تلاش کرد و توانست در این مدت بیش از 30 آلبوم منتشر کرد. بُعد انسانی و معرفتی او بسیار پرورش یافته بود و عاشق حضرت علی (ع) بود. با همین عشق توانست بر مشکلات و موانع پیش رویش فائق آید. از طرف خودم و خانه موسیقی درگذشت محمود جهان را تسلیت می‌گویم.

آکا صفوی خواننده جنوبی‌خوان نیز به نمایندگی از طرف گروه لیان با ابراز تسلیت خود به جامعه هنری به شروه خوانی پرداخت.

در ادامه غلامرضا صنعتگر خواننده موسیقی پاپ در سخنانی گفت: مرحوم در روزهای پایانی عمرش به ساخت قطعه‌ای پرداخته بود که دوست داشت آن را با نام «حزن» در تلویزیون پخش کند ما برای پخش این قطعه اقدام می‌کنیم و نام آن را «خداحافظی» می‌گذاریم.

همچنین بخوانید:  پیش فروش بلیت قطارهای نوروز 96 آغاز شد

امید جهان، علی‌اکبر صفی‌پور مدیرعامل بنیاد رودکی، غلامرضا صنعتگر، اصغر همت، محمد میرزمانی، محسن شریفیان از حاضران در این مراسم بودند.

گفتنی است؛ در مراسم تشییع زنده‌یاد محمود جهان بسیاری از هنرمندان و مسئولان حضور نداشتند.

پیکر محمود جهان پس از این مراسم به سمت قطعه هنرمندان بهشت زهرا تشییع شد تا در آنجا به خاک سپرده شود.

محمود جهان از خوانندگان بندری خوان، قدیمی و محبوب کشورمان در سال 1330 در آبادان و در محله احمدآباد به دنیا آمد و کارمند بازنشسته شرکت نفت بود.

این خواننده مشهور کشورمان که برای اجرای کنسرت در بندر ماهشهر به سر می‌برد، قرار بود در تاریخ 10 مرداد ماه به مناسبت ولادت امام رضا (ع) کنسرت اجرا کند که؛ در روز یکشنبه 8 مرداد ماه دچار عارضه قلبی شد و پس از انتقال به بیمارستان صنایع پتروشیمی شهرستان بندر ماهشهر دار فانی را وداع گفت.

مراسم تشییع محمود جهان مرداد 96 + جزئیات و عکس مراسم تشییع محمود جهان مرداد 96 + جزئیات و عکس مراسم تشییع محمود جهان مرداد 96 + جزئیات و عکس مراسم تشییع محمود جهان مرداد 96 + جزئیات و عکس مراسم تشییع محمود جهان مرداد 96 + جزئیات و عکس مراسم تشییع محمود جهان مرداد 96 + جزئیات و عکس مراسم تشییع محمود جهان مرداد 96 + جزئیات و عکس مراسم تشییع محمود جهان مرداد 96 + جزئیات و عکس مراسم تشییع محمود جهان مرداد 96 + جزئیات و عکس مراسم تشییع محمود جهان مرداد 96 + جزئیات و عکس مراسم تشییع محمود جهان مرداد 96 + جزئیات و عکس مراسم تشییع محمود جهان مرداد 96 + جزئیات و عکس مراسم تشییع محمود جهان مرداد 96 + جزئیات و عکس مراسم تشییع محمود جهان مرداد 96 + جزئیات و عکس مراسم تشییع محمود جهان مرداد 96 + جزئیات و عکس مراسم تشییع محمود جهان مرداد 96 + جزئیات و عکس مراسم تشییع محمود جهان مرداد 96 + جزئیات و عکس مراسم تشییع محمود جهان مرداد 96 + جزئیات و عکس مراسم تشییع محمود جهان مرداد 96 + جزئیات و عکس مراسم تشییع محمود جهان مرداد 96 + جزئیات و عکس مراسم تشییع محمود جهان مرداد 96 + جزئیات و عکس مراسم تشییع محمود جهان مرداد 96 + جزئیات و عکس مراسم تشییع محمود جهان مرداد 96 + جزئیات و عکس مراسم تشییع محمود جهان مرداد 96 + جزئیات و عکس مراسم تشییع محمود جهان مرداد 96 + جزئیات و عکس مراسم تشییع محمود جهان مرداد 96 + جزئیات و عکس

 

مراسم خاکسپاری محمود جهان در سال 96

مراسم تشییع محمود جهان مرداد 96 + جزئیات و عکس

فوت محمود جهان در سال 96

محمود جهان که با خواندن ترانه های بندری به شهرت رسیده بود، امروز در بیمارستاتی در شهرستان ماهشهر در گذشت.

محمود جهان که برای اجرای کنسرت در بندر ماهشهر به سر می برد به دلیل عارضه قلبی در بیمارستان صنایع پتروشیمی این شهرستان در گذشت.

ین خواننده مشهور کشورمان قرار بود پس فردا دهم مردادماه به مناسبت ولادت امام رضا (ع) کنسرت اجرا کند که ساعتی پیش دچار عارضه قلبی شد و پس از انتقال به بیمارستان صنایع پتروشیمی شهرستان بندر ماهشهر دار فانی را وداع گفت.

درگذشت محمود جهان مرداد 96 + بیوگرافی محمود جهان

زندگینامه محمود جهان

محمود جهان اینچنین بیوگرافی خود را شرح می دهد: خاک پای همه جنوبی ها و به ویژه خوزستانی های خونگرم هستم. خودم را متعلق به جنوب می دانم و عاشق این خاک هستم و اگر خدای بزرگ و حمایت های امیدوار کننده مردم صبور جنوب نبود موفقیتی حاصل نمی شد. در سال ۱۳۳۰ در آبادان و در محله احمدآباد به دنیا آمدم. کارمند بازنشسته شرکت نفت هستم و پس از ۵۹ سال زندگی با پنج فرزند در تهران زندگی می کنم. تک پسرم امید جهان است که صدای او البته با سبکی متفاوت از من، در نوار فروشی ها موجود است.

همچنین بخوانید:  اعتراض و تنش در سخنرانی ابتکار در ملایر + فیلم

وی ادامه داد : خانواده جهان از جمله خانواده های هنرمند بود چرا که پدر و عمو و برادر و حتی پسرم و از این سو خواهر و دختر عموهایم، در مناسبت های مختلف مداحی می کنند. پدرم که اهل تنگستان بوشهر بود شروه خوانی می کرد و از جمله چهره های شناخته شده این شهر بود.

محمود جهان با شروع جنگ که ۲۹ سال داشته در خوزستان باقی می ماند اما پدر و مادرش به بوشهر باز می گردند. وی در سال ۱۳۵۲ ازدواج می کند.

این خواننده محبوب بندری خوان می گوید: در سال ۱۳۵۵ بود که توسط آقای بهمن خوش خلق به همراه یداله رضا زاده به تهران رفتیم و برای اولین بار با هدف آلبوم و با هزینه ایشان در استدیو چهار اثر ارکستری ضبط کردم. در این راستا باید از خدای منان و سپس از بهمن خوش خلق و فرخ یزدان فر که در بوشهر مرا کشف کرد کمال تشکر و قدردانی را به جای آورم.

زندگی هنری

محمود جهان در سال ۱۳۳۰ در محله احمدآباد آبادان متولد شد. پدر وی اهل تنگستان بوشهر و شروه خوان بوده است. محمود جهان کارمند بازنشسته شرکت نفت بود. وی به همراه ۵ فرزندش در تهران زندگی می‌کرد. تنها پسر او «امید جهان» از خوانندگان موسیقی پاپ و موسیقی محلی می‌باشد. او در سال ۱۳۵۵ توسط «بهمن خوش خلق» به همراه «یداله رضازاده» به تهران آمد و برای اولین بار با هدف تهیه آلبوم و با هزینه ایشان در استودیو چهار اثر ارکستری ضبط کرد.[۱]

آلبوم‌ها

محمود جهان از سال ۱۳۶۶ تا پایان عمر، ۳۲ کاست و آلبوم موسیقی منتشر کرد که از آن جمله به موارد زیر می‌توان اشاره نمود:[۲]

همچنین بخوانید:  درگذشت محمدرضا حیاتی گوینده خبر + جزییات کامل / عکس و بیوگرافی

آلبوم موسیقی «هله دان»
آلبوم موسیقی «یاد کارون»
آلبوم موسیقی «پریای دریا»
آلبوم موسیقی «ای واله»

درگذشت

وی در تاریخ ۸ مرداد ماه ۱۳۹۶ برای اجرای کنسرت به ماهشهر رفته بود و قرار بود ۱۰ مرداد به مناسبت ولادت امام رضا به روی صحنه برود که قبل از کنسرت بر اثر عارضه قلبی به بیمارستان منتقل شده ولی اعمال پزشکی موفقیت آمیز نبود. محمود جهان در روز هشتم مرداد ماه ۱۳۹۶ در بیمارستان صنایع پتروشیمی شهرستان بندر ماهشهر بر اثر عارضه قلبی درگذشت.

گردآوری: پورتال وهاران www.vaharan.com

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *