پیش بینی هوای تهران شنبه ۴ دی ۹۵

اخبار ۰۳ دی ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

پیش بینی هوای تهران شنبه ۴ دی ۹۵

هوای تهران بازهم آلوده است اما کارشناسان هواشناسی خبری خوش دارند مبنی بر انکه از فردا شنبه ۴ دی ۹۵ بارش برف و باران در این شهر آغاز می شود و شاید همین هم باعث کاهش آلودگی هوا شود.

وضعیت جوی تهران فردا شنبه ۴ دی ۹۵

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: آلودگی فردا در تهران ادامه دارد و از شنبه شب شاهد بارش برف و باران در این شهر خواهیم بود.

محمد اصغری، با اشاره به اینکه از روز گذشته شاهد غبار در اکثر شهرها و کلان شهرها هستیم گفت: موجی از بارش های ضعیف در شمال کشور آغاز شده است که تا بعد از ظهر امروز ادامه خواهد داشت.

وی افزود: خلیج فارس امروز و فردا مواج است و از فردا شنبه از نوار غربی کشور ابرهای باران زا وارد شده و به این ترتیب بارش باران های نسبتا خوبی را از غرب کشور شاهد خواهیم بود که این بارش ها در اکثر نقاط کشور تا هفته آینده ادامه خواهد داشت.

کارشناس هواشناسی افزود: سامانه بارشی از فردا از استان های شمال غربی و غرب کشور همچون آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، چهارمحال و بختیاری و همدان آغاز می شود.

وی همچنین گفت: با ادامه بارش ها استان های آذربایجان شرقی، زنجان ، اردبیل و مازندران نیز بارانی می شود.

اصغری افزود: پدیده بارشی که از فردا آغاز می شود به آرامی بخش های شرقی کشور را نیز در برخواهد گرفت؛ هرچند از شدت بارندگی ها کاسته می شود.

کارشناس هواشناسی در خصوص هوای پایتخت نیز گفت: از فردا شب تهران نیز ابری، بارانی و در قسمتهایی هم برفی خواهد شد، اما هوای خیلی سردی نخواهد داشت.

وی سراب را با منفی ۲۳ درجه، فیروزکوه منفی ۲۲ درجه و اردبیل با ۲۰ درجه زیر صفر هم اکنون سردترین شهرهای کشور عنوان کرد و گفت: حداقل دما در تهران نیز صفر درجه گزارش شده است.

اصغری همچنین از هموطنان خواست در هفته آینده که هفته بارانی است در ارتفاعات حاشیه رودخانه ها و جاده های برون شهری از تجهیزات ایمنی تردد استفاده کرده و مراقب سیل های احتمالی باشند.

گردآوری: پورتال وهاران www.vaharan.com

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of