سیل در تبریز فروردین ۹۶ + تعداد کشته ها و مفقودین و مصدومین

اخبار ۲۷ فروردین ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

سیل در تبریز فروردین ۹۶ + تعداد کشته ها و مفقودین و مصدومین

در یکی از شهرستان های تبریز سیل مهیبی اتفاق افتاده است که باعث مفقود شدن و کشته شدن و مجروح شدن تعدادی از هموطنانمان شده است. پورتال وهاران در این مقاله جزئیات خبر سیل آذرشهر فروردین ۹۶ و تعداد کشته ها و تعداد مفقودین و تعداد مصدومان را برای شما عزیزان منتشر می کند.

آخرین آمار از کشته شدگان سیل آذربایجان شرقی فروردین ۹۶

تعداد کشته شدگان حادثه سیل آذربایجان تا کنون ٣١ نفر اعلام شده است.

۴۰ فوتی و ۵ مفقودی در پی سیل اخیر

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از ادامه امدادرسانی ها به افراد متاثر در سیل در ۴ استان کشور خبرداد.

مرتضی سلیمی گفت: در پی سیلی که از روز جمعه ۲۵ فروردین ماه در کشور شاهد بودیم، ۷ استان کشور متاثر از سیل بوده و از سوی نیروهای هلال احمر خدماتی به آنها ارائه شده است.

وی افزود: استان های آذربایجان شرقی و غربی، کردستان، کرمانشاه، قزوین، زنجان و مازندران استان هایی هستند که درگیر سیل بوده و شهروندان آنها با مشکلات متعددی مواجه شده اند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به امدادرسانی های هلال احمر در نقاط شهری و روستایی اظهارکرد: در ۵۲ شهر و روستای کشور شاهد ارائه خدمات هلال احمر بوده ایم و ۵ هزار و ۱۰۰ نفر خدمات دریافت کرده اند.

سلیمی از اسکان اضطراری ۴۱۰ تن طی روزهای اخیر خبرداد و تصریح کرد: طی روزهای اخیر ۴۱۰ شهروند گرفتار در سیل اسکان اضطراری پیدا کرده و ۱۶ نفر نیز به مناطق امن منتقل شده اند.

وی در رابطه با آخرین آمار افراد فوت شده در سیل اخیر اذعان کرد: طی سیل اخیر ۴۰ تن جان خود را از دست داده و ۴ شهروند آذرشهری و یک شهروند اهل عجب شیر نیز هنوز مفقود هستند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر تاکید کرد: امدادرسانی ها در ۴ استان آذربایجان شرقی و غربی، قزوین و مازندران ادامه دارد.

افزایش آمار مفقودان و قربانیان سیل آذربایجان

مسئولان استان آذربایجان شرقی می گویند تنها در این استان در پی وقوع سیل ۱۷ نفر کشته و ۲۰ نفر مفقود شده اند.

شاهین فتحی معاون عملیات سازمان امدادو نجات هلال احمر اظهار داشت: از روز گذشته تا ساعت ۱۰ صبح امروز شاهد وقوع سیل و آبگرفتگی در برخی از شهرها و شهرستان های کشور بوده ایم.

وی افزود: استان های آذربایجان شرقی و غربی، کردستان، زنجان و مازندران متاثر از سیل بوده و امدادرسانی ها در این استان ها آغاز شده است.

معاون عملیات سازمان امدادو نجات هلال احمر با اشاره به وضعیت شهرستان های متاثر از سیل اظهارکرد: در شهرستان های مراغه، چارایماق، هریس، بستان آباد، ورزقان، شبستر، تبریز، عجب شیر، آذرشهر، ملکان، سراب، ارومیه، اشنویه، نقده، پیرانشهر، سقز، زنجان و نور شاهد سیل و آبگرفتگی هستیم.

فتحی با ارائه آماری از تعداد افرادی که در پی سیل از نیروهای هلال احمر خدمات دریافت کرده اند تصریح کرد: هزار و ۱۵۰ نفر در پی سیل اخیر از نیروهای هلال احمر خدمات دریافت کرده و ۱۳۳ نفر نیز اسکان اضطراری پیدا کرده اند.

وی در خصوص تعداد افراد مفقود شده در پی سیل اخیر اذعان کرد: در دو شهر آذرشهر و عجب شیر، ۳۱ نفر مفقودی اعلام شده و نیروهای امدادی به دنبال پیدا کردن این افراد هستند.

معاون عملیات سازمان امدادو نجات هلال احمر تاکید کرد: تاکنون مرگ ۹ تن در پی سیل اخیر تایید شده است.

۱۷ کشته و ۲۰ مفقود در سیل آذربایجان شرقی

مدیرکل مدیریت بحران استان آذربایجان شرقی گفت: در پی وقوع سیل در این استان تاکنون ۱۷ نفر کشته و ۲۰ نفر همچنان مفقود هستند

لیست اسامی مفقودان حادثه سیل در عجبشیر

بر اساس اعلام روابط عمومی فرمانداری و ستاد بحران این شهرستان اسامی مفقودشدگان این حادثه به شرح زیر است:

عبادالله فضلی، فاطمه اصغری، اسماعیل فضلی، محمدرضا فضلی، سعید فضلی، مریم طالبی، وحید فضلی، سکینه عینی، امیر پناهی، سیفعلی مهدوی، امیرمحمد مهدوی، فاطمه معصومی، هادی پناهی، صدقعلی مهدوی، رقیه زینالی، سلمان دل پسند، هاجر مهدوی، صمد علیمحمدی، حسن نصیری و علی پناهی.

جسد هفت مفقود حادثه سیل عجب شیر پیدا شد

جسد هفت مفقود حادثه عجب شیر که روز گذشته مفقود شده بودند، پیدا شد. فرماندار این شهر می گوید ۲۰ شهورند مفقود شده اند.

۱۶ کشته و مفقودی در حادثه سیل عجب شیر

خلیل ساعی دقایقی پیش در گفتگو با خبرنگار درباره حادثه دیدگان سیل روستای چنار شهرستان عجب شیر اظهار داشت: تاکنون ۳ نفر کشته و ۱۳ نفر نیز در پی وقوع سیل در این منطقه مفقود شده اند.

وی در ادامه افزود: نیروهای امدادی در محل حاضر هستند و ما نیز برای پیگیری وضعیت عازم روستای چنار هستیم.

مدیر کل ستاد بحران آذربایجان شرقی اعلام کرد: همچنین سیل باعث واژگون شدن دکل مخابراتی این روستاها شده که عملا ارتباط میسر نمی باشد.

وی تصریح کرد: هنوز اطلاعات دقیقی از میزان خسارات وارد شده در دست نداریم.

این گزارش می افزاید بارش مداوم باران در روز گذشته در نقاط مختلف استان آذربایجان شرقی باعث وقوع سیلاب و آب گرفتگی معابر شده و در برخی روستاها همچون روستای لیقوان ،هروی ، چنار،تیمورلو و تعداد از روستای های استان خسارت وارد کرده است.

تماشای سیل، ۵ خودرو را برد

عظیم نظری در گفت‌وگو با خبرنگار با اشاره به تجمع تعدادی از خودروها در زیر پل غله زار آذرشهر برای تماشای سیل، اظهار داشت: متاسفانه هنوز تعداد خودروها و سرنشینان مشخص نیست.

وی با بیان اینکه سه اکیپ برای جست‌وجوی مفقودان در حال تلاش هستند، افزود: تاکنون تنها یک خودروی پژو با ۳ سرنشین کشته شده یافته ایم که تلاش برای یافتن باقیمانده مفقودان ادامه دارد.

تماشای سیل، فاجعه آفرید

یدالله اللهیاری فرماندار آذرشهر هم در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در آذرشهر در پاسخ به تعداد خودروهای مفقود شده در سیل آذرشهر، گفت: متاسفانه بحران بی سابقه ای با این اتفاق پدید آمده که هنوز تعداد خودروها و افراد سرنشین این خودروها مشخص نیست و در حال جست‌وجو هستیم.

بر اساس اعلام شاهدان عینی بیش از ۵ خودرو با سرنشینانش در حال تماشای سیل بودن که به یکباره موج دیگری از سیل آنها را غافلگیر کرده و با خود برد.

آخرین خبرهای تاسف بار از جمعه تلخ آذربایجان

۱۲ نفر در عجب شیر ناپدید شده اند و ۴ نفر فوت و یک کودک ۴ ساله به شدت مجروح شده اند

سیل ، ۷ خودرو را در آذرشهر برده و از سرنوشت سرنشینان خودروها اطلاعی در دست نیست

سیل فاجعه بار آذرشهر (آذربایجان شرقی) که بیش از ۱۵ خودرو رو با خودش برده و هر خودرو بیش از یک سرنشین

سیل در تبریز فروردین 96 + تعداد کشته ها و مفقودین و مصدومین

گردآوری: پورتال وهاران www.vaharan.com

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of