پنج داروی ادرار آور طبیعی برای خوردن و نوشیدن

سلامت ۰۶ مهر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

پنج داروی ادرار آور طبیعی برای خوردن و نوشیدن

داروهای ادرار آور یا همان دیورتیک ها برای خلاص شدن بدن از مایعات اضافی و یا نمک مورد استفاده قرار می گیرند. افراد مبتلا به فشار خون بالا، نارسایی قلبی، بافت متورم، و بیماری های کلیوی اغلب استفاده کنندگان از این نوع داروها هستند. خوب است بدانید که همیشه پیشگیری بهتر از درمان است و اگر هم مجبور به درمان می شوید، سعی کنید از داروهای طبیعی استفاده کنید چرا که داروهای شیمیایی برای سلامت سایر اعضای بدن عوارضی به دنبال دارند که گاهی اوقات این عوارض جبران ناپذیر هستند. مثلا ما در این مطلب به داروهایی طبیعی برای ادرار اشاره کرده ایم که یقینا همه ما در زندگی و در غذاهای مان می توانیم انها را جای دهیم.

ما در این مطلب از سایت وهاران برای شما پنج نوع دیورتیک را مورد معرفی قرار داده ایم که در ادامه می توانید لیست این داروهای طبیعی را ببینید.

داروهای طبیعی ادرار آور

۱٫ سیاه دانه

سیاه دانه یک ادرار آور طبیعی است که به عنوان یک دیورتیک محبوب برای همه شناخته شده است. سیاه دانه خروجی ادرار را افزایش می دهد و به نوبه خود باعث کاهش سطح سدیم و پتاسی بدن می شود. البته مصرف زیاد سیاه دانه به دنبال خود آسیب های کبدی را به دنبال دارد، پس مراقب باشید.

پنج داروی ادرار آور طبیعی برای خوردن و نوشیدن

سیاه دانه دارای عطر و طعم تند قوی و مورد استفاده در غذاهای شرقی هند و میانه است. سیاه دانه به عنوان درمان برای فشار خون بالا نیز کاربرد دارد.

۲٫ گل قاصدک

یک گیاه وحشی است که به عنوان یک ادرار آور طبیعی شناخته شده است.

۳٫ زنجبیل

هم گل قاصدک و هم زنجبیل خاصیت مدر دارند و به حالت دم کرده مورد استفاده قرار می گیرند.

۴٫ جعفری

حتما از جعفری در رژیم غذایی تان استفاده کنید چرا که ادرار آور است و یک دیورتیک خانگی محبوب است.

۵٫ کافئین

پنج داروی ادرار آور طبیعی برای خوردن و نوشیدن

کافئین ممکن است، اثر مدر خفیف کوتاه مدت داشته باشد. کافئین در نوشیدنی های قهوه، چای، نوشابه وجود دارد؛ تئوفیلین ترکیب موجود در چای، باعث افزایش اثر دیورتیک کافئین می شود.

هشدار

حتما قبل از مصرف این داروهای ادرآور طبیعی با پزشک معالج خود مشورت کنید.
اختصاصی سایت وهاران
مترجم: ندا رحیمی

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of