جزییات آتش سوزی انبار لوازم خانگی در خیابان ۱۷ شهریور

اخبار ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

جزییات آتش سوزی انبار لوازم خانگی در خیابان ۱۷ شهریور

متاسفانه چند وقتی است که خبرهای آتش سوزی در تهران باعث ناراحتی افکار عمومی شده است. از آتش سوزی ساختمان پلاسکو گرفته تا اخیرا آتش سوزی در خیابان ۱۷ شهریور تهران. در این مقاله از پورتال وهاران برای شما از آتش گرفتن انبار در خیابان ۱۷ شهریور جزییاتی را منتشر کرده ایم. یقینا آتش گرفتن انبار لوازم خانگی در خیابان ۱۷ شهریور خسارات مالی زیادی خواهد داشت و فقط امیدواریم خسارات جانی به وجود نیامده باشد.

آتش سوزی انبار خیابان ۱۷ شهریور تهران

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از وقوع حریق در یک انبار لوازم خانگی در محدوده خیابان ۱۷ شهریور خبر داد.

سید جلال ملکی در گفت‌وگویی در این باره گفت: وقوع حادثه حریق در یک ساختمان در ساعت ۱۳:۲۰ امروز به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد و در پی آن ستاد فرماندهی، آتش نشانان پنج ایستگاه را به محل حادثه واقع در خیابان ۱۷ شهریور بالاتر از ایستگاه دروازه دولاب اعزام کرد.

وی با اشاره به حضور آتش نشانان در محل گفت: پس از حضور عوامل آتش نشانی در محل مشاهده شد که حریق در یک ساختمان در حال ساخت رخ داده و این ساختمان دارای سه طبقه زیرزمین بود که تمامی این طبقات به انبار نگهداری از لوازم خانگی تبدیل شده بود.

جزییات آتش سوزی انبار لوازم خانگی در خیابان 17 شهریور

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران با بیان اینکه حریق از طبقه منفی سه زیرزمین آغاز شده و دو طبقه دیگر را نیز در بر گرفته بود، گفت: آتش نشانان عملیات اطفای حریق در این ساختمان را آغاز کرده و موفق شدند که از سرایت و توسعه حریق به طبقات بالایی و اماکن مجاور جلوگیری کنند.

ملکی با بیان اینکه داخل این انبارها که در هر طبقه ۳۰۰ متر مساحت داشتند مملو از یخچال فریزر، تلویزیون و دیگر لوازم خانگی بود اظهار کرد: هم اکنون عملیات اطفای حریق در این محل ادامه داشته و با توجه به اینکه کانون آتش در زیرزمین واقع شده آتش به شکل کندسوزی وجود دارد. اما تا به این لحظه موردی از خسارات جانی اعم از مصدوم و فوتی گزارش نشده است.

وی با اشاره به ادامه عملیات اظهار کرد: خسارات مالی ناشی از این حادثه بالا گزارش شده است و علت آن نیز پس از اطفای کامل حریق بررسی و اعلام خواهد شد.

آخرین وضعیت حادثه خیابان ۱۷ شهریور

عابد ملکی – شهردار منطقه ۱۲ با بیان اینکه ساعاتی قبل آتش سوزی در یک ساختمان نیمه ساز در خیابان ۱۷ شهریور رخ داده است، اظهار داشت: این حادثه به دنبال عدم توجه به هشدارهای ایمنی در یکی از انبارهای غیرمجاز لوازم خانگی به وقوع پیوسته است.

ملکی تاکید کرد: نیروهای آتش نشانی از اولین لحظات حادثه در محل حاضر شدند و اطفا حریق را انجام دادند اما به دلیل نوع لوازم و محل غیر مجاز نگه داری شان که به صورت غیر ایمن نگه داری می شده کار آتش نشانان سخت شده است.

وی در توضیح بیشتر با بیان اینکه بعد از گذشت ۶ ساعت هنوز طبقه منفی ۳ در آتش می‌سوزد، خاطرنشان کرد: این بدان دلیل است که هنوز تخلیه دود به طور کامل صورت نپذیرفته و تا زمانی که دود از طبقات خارج نشود کسی نمی تواند به طبقات و زیر زمین وارد شود تا کار اطفا کامل گردد. این در حالی است که اگر این لوازم در طبقه منفی یک نگه داری می شد دسترسی میسر و تاکنون کار خاموش کردن حریق به اتمام رسیده بود.

گردآوری: پورتال وهاران www.vaharan.com

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of