جزئیات خبر آتش سوزی در پالایشگاه اصفهان تیر ۹۶

اخبار ۰۶ تیر ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

جزئیات خبر آتش سوزی در پالایشگاه اصفهان تیر ۹۶

روز گذشته خبری مبنی بر آتش سوزی پالایشگاه اصفهان تیر ۹۶ در فضای مجازی منتشر شد و اخبار کذبی در این زمینه انتشار یافت که باعث نگرانی مردم شده بود. گویا خبرهایی که در فضای مجازی در مورد حادثه پالایشگاه اصفهان تیر ۹۶ منتشر شده فقط شایعه بوده اند چرا که بعد از انتشار این اخبار، وزیر تعاون و کار و رفاه اجتماعی اخبار مربوط به آتش سوزی پالایشگاه اصفهان در سال ۹۶ را تکذیب کرد. پورتال وهاران در این مقاله جزئیات خبر حادثه پالایشگاه اصفهان در سال ۹۶ را برای شما عزیزان منتشر می کند.

تکذیب اخبار فضای مجازی درباره حادثه اصفهان تیر ۹۶

بدنبال دستور «علی ربیعی» وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مدیرکل تعاون،کار ورفاه اجتماعی استان اصفهان برای پیگیری حادثه آتش سوزی پالایشگاه اصفهان اعلام شد: این حادثه خسارت مالی قابل توجهی نداشته است و کارگران آسیب دیده بهبود یافته و به محل کار خود بازگشته اند.

در گزارش مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان و تیم بازرسان کار آمده که همه نکات ایمنی در پالایشگاه اصفهان رعایت شده و حادثه مذکورخسارت مالی قابل توجهی به همراه نداشته و خبرهای منتشره در فضای رسانه‌ای کذب محض است.

به دنبال وقوع حادثه آتش سوزی در پالایشگاه اصفهان، ربیعی بلافاصله دستور پیگیری سریع و بررسی حادثه را به مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان صادر کرد.

با حضور مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان و تیم بازرسان کار در محل وقوع حادثه و بررسی های انجام شده توسط بازرسان کار حاکی است مقارن ساعت ۱۱ صبح روز گذشته (دوشنبه، پنجم تیرماه) بر اثر گرمای هوا، گوگرد های دپو شده (یکی از محصولات پالایشگاه) در محوطه روباز، دچار خودسوزی شد که بلافاصله توسط تیم آتش‌نشانی داخلی پالایشگاه و بدون اطلاع و استمداد از شبکه امداد شهری در مدت ۱۰ دقیقه اطفا می شود.

این گزارش می افزاید: وزش باد، دود و غبار حاصل از این خودسوزی را نزد کارگرانی که در فاصله ۸۰ متری محل مشغول کار بودند برده و ۱۰ نفر از کارگران مذکور با استنشاق دود حاصله دچار سوزش چشم و گلو می‌شوند که با انتقال به بهداری پالایشگاه و استفاده از ماسک اکسیژن، بهبود می یابند و به محل کار برمی‌گردند.
یک نفر هم به بیمارستان «گلدیس» شاهین شهر منتقل شده که وی نیز حدود ساعت ۱۳ همان روز از بیمارستان ترخیص می شود.

گردآوری: پورتال وهاران www.vaharan.com

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of