فاطمه هاشمی در برنامه آبان آزاده نامداری فروردین 96 + بیوگرافی و فیلم

دانلود , فرهنگ و هنر ۱۹ فروردین ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

فاطمه هاشمی در برنامه آبان آزاده نامداری فروردین 96 + بیوگرافی و فیلم

فاطمه هاشمی رفسنجانی در برنامه آبان حضور یافت. فاطمه هاشمی رفسنجانی در آبان آزاده نامداری صحبت هایی را در مورد جایگاه زن در دولت های مختلف از جمله دولت پدرش را عنوان کرد. پورتال وهاران در این مقاله فیلم حضور فاطمه هاشمی در آبان به همراه بیوگرافی فاطمه هاشمی را برای شما عزیزان منتشر می کند.

فیلم فاطمه هاشمی در آبان آزاده نامداری 96

دانلود فیلم فاطمه هاشمی در آبان آزاده نامداری 96

فاطمه هاشمی در برنامه آبان آزاده نامداری فروردین 96 + بیوگرافی و فیلم

زندگینامه فاطمه هاشمی

فاطمه هاشمی رفسنجانی(زاده ۱۳۳۸) از اعضای مؤسس حزب اعتدال و توسعه[۱] و رئیس بنیاد امور بیماری‌های خاص است. وی دختر اکبر هاشمی رفسنجانی است. همسر او سعید لاهوتی، دندانپزشک و فرزند حسن لاهوتی اشکوری است.[۲]

وی فعالیت خود را در سال ۱۳۷۳ در بنیاد بیماری‌های خاص آغاز کرد. در سال ۱۳۷۷، فدراسیون ورزشی بیماران خاص تأسیس و تحت نظر فدراسیون ورزش‌های همگانی قرار گرفت. وی در سال ۱۳۸۴ ریاست این فدراسیون را بر عهده گرفت و تا امروز در این سمت قرار دارد.

فاطمه هاشمی رفسنجانی اواخر مرداد ماه ۱۳۹۲ به دلیل اظهاراتش دربارهٔ اتفاقات مجلس شورای اسلامی و توهین سید علی‌محمد بزرگواری به مهدی هاشمی در یکی از رسانه‌ها به شعبه ۱۲ دادسرای فرهنگ و رسانه احضار شد که پس از تحقیقات دادستانی برای او کیفرخواست صادر کرد. ۱۸ دی ماه جلسه دادگاه در دادگاه انقلاب برگزار شد که فاطمه در جمع خبرنگاران گفت: «زمانی که آقای احمدی‌نژاد علیه خانواده لاریجانی صحبت کرد ۴۵ دقیقه از وقت مجلس برای دفاع از خانواده لاریجانی گرفته شد، اما وقتی یکی از نمایندگان مجلس علیه مهدی هاشمی صحبتهایی را مطرح کرد هیچ دفاعی از وی نشد. پس از این اتفاقات من در مصاحبه‌ای خواستار این شدم که علی لاریجانی و برادرش پاسدار حقوق ملت باشند نه پاسدار حقوق خانواده‌شان که به خاطر این مصاحبه امروز محاکمه می‌شوم.[۳] در واکنش به این اظهار، وکیل خانواده هاشمی اعلام کرد:[۴] «با توجه به اینکه کیفر خواستی تدوین شده است ولی نام هیچ شاکی خصوصی وجود ندارد، عمل دادستانی تهران در این پرونده غیرقانونی بوده و به این ترتیب درخواست استمهال و مذاکره را مطرح کردیم تا از این طریق پرونده مختومه اعلام شود. این درخواست با موافقت دادستانی تهران همراه شد.»

همچنین بخوانید:  عکس های بازیگران در ضیافت افطار رئیس جمهور خرداد 96

در ۱۸ دی ۱۳۹۲، علی لاریجانی طی نامه‌ای به آوایی، رئیس دادگستری کل استان تهران اعلام کرد که از فاطمه هاشمی شکایتی ندارد، در بخشی از این نامه آمده بود: «بنده نسبت به کسانیکه سال گذشته با کفش و مهر به حقیر حمله کردند شکایتی نکردم این خواهر محترمه که فقط حرفی زدند و بنده نسبت به سخنان ایشان گله‌ای ندارم علی‌أی‌حال به هر نحوی که مصلحت می‌دانید این پرونده را مختومه نمائید.»[۵]

نهایتاً در ۵ بهمن ۱۳۹۲، فاطمه هاشمی رفسنجانی با حکم دادگاه انقلاب تهران به شش ماه حبس تعلیقی محکوم شد.[۶] در شهریور ۱۳۹۳، وکیل خانواده هاشمی، خبر از تبرئه‌شدن فاطمه هاشمی داد.

گردآوری: پورتال وهاران www.vaharan.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *