عامل تنگی نفس مردم خوزستان : مورد آمریکایی!

اخبار , سلامت ۰۶ دی ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

عامل تنگی نفس مردم خوزستان : مورد آمریکایی!

آلودگی هوا یک مشکل است که در جند ساله اخیر بیشتر شهرهای کشورمان را درگیر کرده است. البته باید گفت که آلودگی هوا به دو بخش در ایران تقسیم می شود: برخی از شهرهای ایران درگیر آلودگی هوا به خاطر ریزگردها هستند و برخی شهرهای دیگر هم درگیر آلودگی هوای صنعتی هستند که کلان شهرها بهترین نمونه های آن هستند. در این مطلب به چرایی تنگی نفس خوزستانی ها پرداخته ایم.

جزییات مشکلات تنفسی در استان خوزستان

قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: گیاه کاپوس معروف به مورد آمریکایی عامل تنگی نفس مردم خوزستان پس از نخستین باران پاییزی است.

ایرج حریرچی افزود: در سال ٩٢ تا ٩۴ حدود ۵۶ هزار نفر با اولین باران به اورژانس های بیمارستانهای خوزستان مراجعه می کردند که ٢۶ هزار نفر فقط در سال ٩۴ بود که این افراد یا آسم یا آلرژی داشتند.

عامل تنگی نفس مردم خوزستانی : مورد آمریکایی!

وی گفت: یافته ها نشان می دهد که طغیان فصلی آسم بعد از اولین باران رخ می دهد. اما علت آن باران اسیدی، اکسیدهای نیتروژن، با مونوکسید کربن نیست بلکه ترکیدن محصول گیاه مورد آمریکایی و پراکنده شدن آن در هواست.

حریرچی ادامه داد: در این زمینه سه کار انجام شد؛ کاهش غلظت مواد آلرژن با هرس کردن گیاهان ُکارپوس، تجویز و درمان بیماران آسمی و اطلاع رسانی در رسانه ها.

وی گفت: امسال مراجعات بیماران تنفسی در اهواز نسبت به سال گذشته ٨٨/۵ درصد کاهش یافته است.

گردآوری: پورتال وهاران www.vaharan.com

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of