جزئیات خبر انفجار در معدن گلستان + اسامی قربانیان و مصدومان و محبوس شدگان

اخبار ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

جزئیات خبر انفجار در معدن گلستان + اسامی قربانیان و مصدومان و محبوس شدگان

خبر انفجار در معدن ذغال سنگ گلستان صبح امروز در خبرگزاری ها منتشر شد. لحظه به لحظه اخبار جدیدی از انفجار در معدن آزادشهر منتشر می شود. پورتال وهاران در این مقاله جزئیات خبر انفجار در معدن گلستان اردیبهشت 96 به همراه اسامی مصدومان انفجار در معدن گلستان و تعداد محبوس شدگان در معدن ذغال سنگ گلستان برای شما عزیزان منتشر می کند.

جدیدترین اخبار از حادثه معدن گلستان

احتمال زنده بودن محبوس شدگان معدن گلستان

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: امیدواریم آنهایی که در مخزن استخراج هستند و گاز استنشاق نکرده‌اند، زنده مانده باشند.

علی ربیعی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: به محض ورود با کارگران وارد معدن شدم و در حال حاضر عملیات با دست در حال انجام است ول برخی امکانات در منطقه وجود ندارد.

وی تصریح کرد: دستور دادیم که این امکانات از نقاط دیگر کشور به این نقطه آورده شود و به نقطه‌ای رسیده‌ایم که به نظر من پنج یا 6 روز و شاید هم بیشتر عملیات آواربرداری طول خواهد کشید.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: به اندازه تخریب ساختمان چهار طبقه آوار در معدن وجود دارد و از مناطق دیگر نیرو در حال اعزام شدن است تا عملیات سرعت پیدا کند.

ربیعی افزود: همزمان از یک جبهه دیگر در حال حفاری و ورود به معدن هستیم که اگر در این جبهه به ریزش برخورد نکنیم امیدواریم به نتیجه برسیم.

وی ادامه داد: امیدواریم افرادی در معدن زنده مانده باشند و آنهایی که در مخزن استخراج هستند ممکن است که گاز استنشاق نکرده و زنده باشند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: گزارشاتی از این معدن به من در بخش پیمانکاری رسیده بود که امروز با چشم خودم مسائلی را دیدم.

ربیعی افزود: بیمه بیکاری کارگران این معدن تا زمان بیکاری پرداخت می‌شود و تعهدات بیمه عمر و حوادث جانباختگان در کنار کمک‌های تامین اجتماعی برای بازماندگان اجرایی خواهد شد.

یک پیکر دیگر از معدن خارج شد 16 اردیبهشت 96

مدیرکل مدیریت بحران استان گلستان گفت: پیکر یکی دیگر از معدنچیان جانباختگان حادثه انفجار معدن زمستان یورت آزادشهر بامداد امروز از معدن خارج شد.

صادقعلی مقدم در گفت و گو با خبرنگاران در محل حادثه معدن آزادشهر اظهار کرد: بامداد امروز پیکر این معدنکار با تلاش نیروهای امدادی از تونل خارج و به سردخانه منتقل شد.

وی افزود: با خروج این جسد، تعداد معدنچیان جانباخته ای که تاکنون از معدن خارج شده اند به 22 نفر رسید.

مدیرکل مدیریت بحران گلستان تاکید کرد: عملیات آواربرداری در چند شیف کاری و بدون لحظه ای وقفه در حال انجام است.

مقدم با اشاره به اینکه عملیات آوار برداری از امروز با لوکوموتیو واگن دار در معدن آغاز می شود، تصریح کرد: در حال حاضر لوکوموتیو ها در ورودی تونل مستقر شده اند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: دسترسی پیدا نکردن به پیکر کارگران محبوس در زیر آوار معدن زمستان یورت بعید بوده و عملیات تا پیدا شدن تمام پیکر‌ها ادامه خواهد داشت.

معدن مرتضی سلیمی گفت: نیروهای امدادی طی چند روز گذشته اقداماتی را به منظورخارج کردن کارگران محبوس درمعدن زمستان یورت استان گلستان در دستورکار قرار داده و تاکنون موفق به خارج کردن پیکر برخی از کارگران شده‌اند.

وی افزود: بدون شک اقدامات امدادی تا خارج کردن تمام افراد از معدن ادامه خواهد داشت.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمردر پاسخ به برخی حواشی مطرح شده پیرامون این موضوع که احتمال دسترسی نیرو‌های امدادی به پیکر کارگران محبوس وجود ندارد، تصریح کرد: با توجه به تونل‌های حفر شده و سایر اقدامات احتمال اینکه به اجساد دسترسی پیدا نشود تقریبا صفر است.

سلیمی ادامه داد: قطعاً برای یافتن پیکر تمامی کارگران تلاش خواهد شد و نیروهای امدادی با قدرت به عملیات خود ادامه خواهند داد.

وی درخصوص آمار منتشر شده پیرامون افراد محبوس در زیر آوار اظهار کرد: طبق گزارش مدیریت بحران استان گلستان بین ۶ تا ۱۳ کارگر در زیر آواز محبوس بوده و ۸۳ کارگر نیز از سوی اورژانس وهلال احمر در ساعات اولیه حادثه به بیمارستان منتقل شدند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با ارائه آماری از تعداد نیروهای امدادی حاضر در صحنه حادثه انفجار معدن زمستان یورت اذعان کرد: ۱۱۷ نیروی امدادی در محل حادثه حضور دارند ضمن اینکه از برخی از استان‌های کشور تیم‌های واکنش سریع به محل حادثه اعزام شده‌اند.

همچنین بخوانید:  درگذشت کاظم افرندنیا بازیگر معمای شاه + بیوگرافی و جزییات خبر

محبوس شدن 80 کارگر در انفجار معدن گلستان

اسامی 19 قربانی حادثه معدن آزادشهر اعلام شد

با شناسایی اجساد و تائید خانواده ها، ۱۹ قربانی حادثه انفجار معدن یورت آزادشهر مشخص شدند.

پزشکی قانونی استان گلستان اسامی جان باختگان را چنین علام کرد: بهرام هدایتی‌ کرد، مهدی مشهدی، عباس طاهردوست، حسن سنچولی، محسن گنجی‌ وطن، حسین خلیلی، صادق منصوری‌ رضی، محمد مهران‌ پور، علی جعفری‌ فر، حمید میردار، حمزه گیلکی، نورالله سوسرایی، مجتبی سوسرایی، جعفر علیخانی، علی مسعودی، سید محمود حسینی، ناصر نوروزی، علی‌ اکبر شهمرادی و حسن قره‌ داغلی، جانباختگانی هستند که اجساد آنها شناسایی و تحویل خانواده آنها شده است.

لازم به ذکر است؛ تا کنون ۲۲ جسد از معدن یورت آزادشهر خارج شده است.

خارج شدن 16 جسد معدن کار آزادشهر/ اعلام سه روز عزای عمومی

انفجار ظهر چهارشنبه در معدن یورت زمستان آزادشهر دهها مصدوم و محبوس داشت که به گفته مسوولان ذیربط تاکنون جان باختن 21 نفر قطعی شده است.
حسین احمدی مدیرعامل هلال احمر گلستان به ایرنا گفت: تاکنون 16 جسد از معدن خارج و برای شناسایی توسط پزشکی قانونی تحویل متصدیان ذیربط شده است.

صادقعلی مقدم مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری گلستان نیز به ایرنا گفت: به سبب تغییر شیفت در زمان انفجار و جابجایی کارگران آمار دقیقی از کارگران محبوس در دست نیست اما پیش بینی می شود در مجموع 35 نفر گرفتار شده باشند که جان باختن 21 نفر آنها قطعی است.

وی بیان داشت: معدن زغال سنگ آزادشهر متعلق به بخش خصوصی است و در مجموع افزون بر 500 کارگر دارد.

در همین رهگذر، آیت الله سید کاظم نور مفیدی نماینده ولی فقیه در گلستان و حسن صادقلو استاندار استان با صدور پیامی مشترک ضمن تسلیت گفتن جمعی از کارگران معدن آزادشهر به مردم و خانواده این عزیزان؛ سه روز عزای عمومی در استان گلستان از روز پنج شنبه اعلام کردند.

معدن زغال سنگ آزادشهر در 90 کیلومتری شرق گرگان مرکز استان قرار دارد و گفته می شود بر اثر حجیم شدن گازهای داخل آن منفجر شد.

21 جنازه از معدن زغال سنگ آزادشهر خارج شد

رمضان بهرامی در گفت و گویی، در رابطه آخرین اخبار مصدومان معدن ذغال سنگ آزادشهر، اظهارداشت: این حادثه تاکنون ٦٩ مصدوم داشته و  لحظات گذشته ٢١ جنازه از معدن خارج شده است.

رئیس خانه صنعت و معدن استان گلستان با اشاره به این که گمانه‌زنی‌های بسیاری در مورد 21 جنازه پیدا شده در معدن ذغال‌سنگ آزاد شهر مطرح است گفت: هنوز وزیر کار و صنعت در محل حادثه حاضر نشده‌اند.

وی افزود: برخی معتقدند تعدادی از این جنازه ها مربوط به معدن‌کارانی است که برای کمک به مصدومان وارد معدن شده بودند و این آمار مجزا از 32 معدن‌کار محبوس شده در معدن است.

رئیس خانه صنعت و معدن استان گلستان با اشاره به این که هم اکنون 600 متر از معدن پاکسازی شده و در حال حفر معدن تا 1500 متر هستند گفت: هنوز وزیر صنعت و وزیر کار در محل حادثه حاضر نشده‌اند. البته براساس اخبار گفته می‌شود که آنها تا نیم ساعت دیگر به محل حادثه می‌رسند.

علت وقوع انفجار در معدن آزادشهر اعلام شد

استاندار گلستان گفت: توقف واگن و لوکوموتیو در داخل تونل که توسط سهل انگاری یکی از تعمیرکاران اتفاق افتاد، جرقه ای در تونل معدن زغال سنگ زمستان یورت آزادشهر ایجاد و موجب انفجار در این معدن شد.

به گزارش ایسنا-منطقه گلستان، دکتر حسن صادقلو در جمع خبرنگاران اظهار کرد: 42 نفر از کارگران معدن برای نجات همکاران خود وارد تونل شده بودند دچار مصدومیت شدند ولی خوشبختانه همه آنها نجات پیدا کردند.

وی با اشاره به اینکه حدود 32 معدنچی در داخل معدن محبوس شده اند، اظهار کرد: این حادثه در عمق 1200 تا 1300 متری زمین اتفاق افتاده است.

صادقلو افزود: همه اقدامات توسط کارشناسان انجام شده است تا در حین امدادرسانی به افراد محبوس شده، از بروز حوادث دیگر نیز جلوگیری شود.

وی با اشاره به عملیات امدادرسانی گفت: در اقدامی اولیه امدادگران توانستند تا عمق 800 متری وارد تونل شوند ولی در حال حاضر شرایط ورود تا عمق 500 متر مهیا است.

همچنین بخوانید:  واکنش بازیگران به درگذشت مریم میرزاخانی سال 96

استاندار گلستان تصریح کرد: امیدواریم به زودی شاهد پیوند امدادگران و معدنچیان محبوس شده در معدن باشیم و همه آنها نجات پیدا کنند.

به گزارش ایسنا-منطقه گلستان، استاندار گلستان، فرمانده انتظامی استان، مدیرکل مدیریت بحران استان، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان، فرماندار آزادشهر و مدیر روابط عمومی استانداری گلستان در محل حادثه حضور دارند.

سرپرست اورژانس کشور از احتمال محبوس شدن نزدیک به 80 نفر در معدن ذغال سنگ گلستان به دلیل انفجار این معدن خبرداد.

پیرحسین کولیوند در رابطه با حادثه انفجار در معدن ذغال سنگ گلستان گفت: از زمان وقوع انفجار تا این لحظه 12 کارگر معدن سالم از زیر آوار درآمده و 4 نفر به بیمارستان حضرت معصومه(س) آزادشهر اعزام شدند.

وی با بیان اینکه این معدن شامل دو قسمت بوده که 40 نفر در یک قسمت معدن و 30 تا 40 نفر دیگر درسمت دیگری از معدن گرفتار شدند، عنوان کرد: وضعیت یک نفر از مصدومین به شدت وخیم بوده و سایر مصدومان نیز به دلیل کمبود اکسیژن دچار مشکل شده‌اند.

کولیوند خاطرنشان کرد:‌ اورژانس 14 دستگاه آمبولانس به محل اعزام کرده و نیروهای ما در کنار سایر نیروهای امدادی مشغول کمک به حادثه دیدگان هستند.

اسامی مصدومان حادثه

پیرحسین کولیوند سرپرست اورژانس کشور اسامی مصدومین حادثه انفجار معدن زغال سنگ آذرشهر را به شرح زیر اعلام کرد:

علی گنجی‌وطن، محمد میرعرب، عزیز نکویی، تقی جلاهردوست، خادم میردار، حسین محمودی، مهدی اونق، حسین میرداروطن، حسن علیخانی، محمد نصرتی، علی مسعودی، جهانگیری سارانی.

تشکیل پرونده قضایی برای حادثه معدن زغال سنگ آزادشهر

رئیس کل دادگستری گلستان: علت حادثه در دست بررسی است و هنوز گزارشی مبنی بر عمدی بودن آن اعلام نشده است.

آمار کشته‌های انفجار معدن قطعی نیست

سخنگوی سازمان امدادو نجات جمعیت هلال احمر گفت: آمار منتشر شده مبنی بر کشته شدن تعدادی کارگر در حادثه انفجار معدن قطعی نبوده، زیرا دسترسی به کارگران بسیار دشوار است.

معدن حسین درخشان گفت: در پی حادثه انفجار معدن زغال سنگ در استان گلستان تعدادقابل توجهی کارگر در معدن محبوس شده اند.

وی افزود: هنوز از تعداد کشته‌های این حادثه اطلاع دقیقی در دسترس نیست و آمار اعلام شده از کشته‌ها تایید نمی‌شود.

سخنگوی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با ارائه آماری از تعداد کارگران محبوس در معدن اظهار کرد: بر اساس گمانه زنی‌ها حدود ۳۰ تا ۵۰ کارگر در معدن گرفتار بوده وبه دلیل حجم قابل توجه گاز موجود در معدن خروج آن‌ها به دشواری صورت می‌گیرد.

درخشان با اشاره به مصدومیت ۲۴ تن در حادثه انفجار معدن خاطر نشان کرد: ۲۴ کارگری که برای نجات سایر افراد محبوس به درون معدن رفته بودند دچار گاز گرفتگی شده و این مصدومان افرادی نیستند که زمان انفجار در معدن بوده باشند.

وی از انتقال مصدومان حادثه به بیمارستان خبر داد و اذعان کرد: ۲۴ کارگری که دچار گازگرفتگی شده اند از سوی نیروهای امدادی به بیمارستان منتقل شده تا روند درمانی خود را طی کنند.

احتمال مسمومیت با گاز برای نیروهای امدادی معدن گلستان/ اعزام تیم‌های فنی و سگ‌های زنده‌یاب به محل انفجار

اسدالله قره‌خانی لواستانی نماینده مردم علی‌آباد کتول، با اشاره به حادثه انفجار امروز در معدن ذغال‌سنگ آزادشهر گلستان اظهار داشت: هنوز آمار دقیقی از مصدومان و محبوس شدگان این حادثه مشخص نیست چرا که اگر تغییر شیفت در مدت زمان انفجار رخ داده باشد امکان افزایش آمار مصدومان یا کاهش آن وجود دارد.

وی با بیان اینکه به احتمال زیاد بی‌احتیاطی سیم‌های فنی سبب بروز این حادثه شده باشد گفت: همه نهادها اعم از هلال‌احمر، اورژانس و آتش‌نشانی و .. مشغول فعالیت بوده تا اقدامات لازم را جهت کمک به حادثه‌دیدگان انجام دهند.

قره‌خانی لواستانی با اشاره به اینکه احتمال مسمومیت با گاز برای تیم‌های فنی که جهت کمک به حادثه‌دیدگان رفتند وجود دارد گفت:‌از استان‌های همجوار سگ‌های زنده‌یاب و تیم‌های فنی به منطقه حادثه‌دیده اعزام شدند.

نماینده مردم علی‌آباد کتول خاطر نشان کرد: در صورتی که کمک به حادثه‌دیدگان با دقت انجام نگیرد احتمال بروز حادثه مجدد وجود داشته و ممکن است خود نیروهای امدادی نیز دچار مشکل شوند.

دستور ویژه نعمت زاده برای پیگیری انفجار معدن زغال سنگ زمستان یورت آزادشهر

وزیر صنعت، معدن و تجارت دستور ویژه برای پیگیری حادثه انفجار معدن زغال سنگ زمستان یورت آزادشهر صادر کرد و معاون معدنی و مدیرکل دفتر امور بهداشت، ایمنی، محیط زیست و انرژی وزارتخانه را برای بررسی علت حادثه به منطقه اعزام کرد.

همچنین بخوانید:  متن کامل بیانیه ترامپ برای تبریک ماه رمضان 96

در پی انفجار معدن زغال سنگ زمستان یورت آزادشهر، که صبح امروز اتفاق افتاد، مهندس محمد رضا نعمت زاده ضمن اعلام همدردی با حادثه دیدگان حادثه، جعفر سرقینی، معاون معدنی و رسول یاراحمدی، مدیرکل دفتر امور بهداشت، ایمنی، محیط زیست و انرژی وزارتخانه را برای بررسی موضوع به منطقه اعزام کرد.

انتقال 19 نفر از مجروحین حادثه انفجار معدن آزادشهر به مراکز درمانی

مدیر عامل جمعیت هلال احمر گلستان گفت: 19 نفر از مجروحین حادثه انفجار در معدن زغال سنگ آزادشهر به مراکز درمانی آزاد شهر و گنبد کاووس منتقل شدند.

حسین احمدی اظهار کرد: تاکنون 26 نفر در این حادثه مجروح شدند که 19 نفر از آنان به مراکز درمانی منتقل و بقیه سرپایی مداوا شدند.

وی تصریح کرد: وجود گاز زیاد در تونل ورودی معدن زغال سنگ زمستان یورت آزادشهر دسترسی به کارگران محبوس شده در این معدن را دشوار کرده است.

احمدی با بیان اینکه هشت آمبولانس و یک بالگرد در محل حادثه مستقر هستند، گفت: در حال حاضر گروه های امداد و نجات در داخل تونل مشغول فعالیت هستند تا بتوانند کارگران را نجات دهند. حدود 40 تا 50 نفر از کارگران در معدن محبوس شده اند.

مدیر کل مدیریت بحران گلستان نیز در خصوص علت این حادثه گفت: به احتمال زیاد خارج نشدن گاز از فضای معدن سبب بروز این حادثه شده است.

حضور نیروهای امدادی در محل ریزش معدن/جزئیات در دست نیست

سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور گفت: نیروهای امدادی در محل حادثه ریزش معدن زغال سنگ حضور دارند اما جزئیات حادثه هنوز در دست نیست.

بهنام سعیدی گفت: به گفته مسئولان حاضر در محل حادثه، نیروهای هلال‌احمر، اورژانس و آتش‌نشانی مشغول امدادرسانی به آسیب دیدگان هستند.

وی تصریح کرد: نیروهای مدیریت بحران و امدادی از مرکز استان به سمت آزادشهر حرکت کرده‌اند و در محل مستقر شده اند.

سعیدی گفت: جزئیات دقیق از علت حادثه و تعداد تلفات آن هنوز به دست نیامده و در حال بررسی اوضاع هستیم.

تا این لحظه این حادثه هیچ فوتی نداشته است

سرپرست اورژانس کشور در گفتگو با فارس: فوت کارگر معدن هنوز مورد تأئید ما نیست. ۱۹ مصدوم به بیمارستان حضرت معصومه و ۹ مصدوم به بیمارستان گنبد قائم منتقل شدند. ۵۰ نفردر ضلع جنوبی و ۴۰ نفر در ضلع شمالی معدن محبوس هستند.

وزیر کار برای سفر به گرگان نشست مطبوعاتی خود را نیمه تمام گذاشت

علی ربیعی که عصر امروز در جلسه مطبوعاتی خود با خبرنگاران حضور داشت، پس از اطلاع از انفجار معدن در گرگان با دستور روحانی، رئیس‌جمهوری عازم این منطقه شد.

گفتنی است، وزیر تعاون به همراه چند تن از معاونان خود امروز در این جلسه برنامه‌های اشتغال را تشریح می‌کرد که پس از دریافت خبر انفجار معدن گرگان و دستور رئیس‌جمهوری جلسه را ترک کرد.

به کارگران محبوس شده دسترسی وجود ندارد

مدیریت بحران گلستان: محبوس شدن کارگران معدن درعمق۱۸۰۰متری/نیروهای امدادی هنوزبه کارگران محبوس شده دسترسی ندارند

انتقال 36 مصدوم به بیمارستان

پیر حسین کولیوند گفت: در این حادثه 36نفر مصدوم شدند که از این تعداد 19 مصدوم به بیمارستان حضرت معصومه آزادشهر منتقل شدند و 11مصدوم هم به بیمارستان خاتم انبیا گنبد و 5مصدوم نیز به بیمارستان شهید مطهری گنبد انتقال یافتند.

آغاز حفر تونل فرعی برای دسترسی به معدنچیان محبوس شده

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان گلستان: آوار برداری و حفر تونل فرعی برای دسترسی به کارگران محبوس شده در معدن ذغال سنگ آزادشهر آغاز شد. وجود گاز زیاد در تونل معدن دسترسی به معدنچیان محبوس شده را دشوار کرده است.

تشکیل اتاق بحران استان در محل حادثه معدن آزادشهر

اتاق بحران استان با حضور استاندار گلستان در محل حادثه معدن زغال سنگ زمستان یورت شهرستان آزادشهر تشکیل شد.

دکتر حسن صادقلو استاندار گلستان همزمان با وقوع انفجار در معدن زغال سنگ آزادشهر در محل حادثه حاضر شد و در راستای پیگیری امداد رسانی به مصدومان حادثه تماس های تلفنی را با دکتر جهانگیری معاون اول رییس جمهوری و دکتر ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برقرار کرد.

دانلود ویدیو

جزئیات خبر انفجار در معدن گلستان + تعداد و اسامی مصدومان و محبوس شدگان

جزئیات خبر انفجار در معدن گلستان + تعداد و اسامی مصدومان و محبوس شدگان جزئیات خبر انفجار در معدن گلستان + تعداد و اسامی مصدومان و محبوس شدگان

جزئیات خبر انفجار در معدن گلستان + تعداد و اسامی مصدومان و محبوس شدگان جزئیات خبر انفجار در معدن گلستان + تعداد و اسامی مصدومان و محبوس شدگان جزئیات خبر انفجار در معدن گلستان + تعداد و اسامی مصدومان و محبوس شدگان

گردآوری: پورتال وهاران www.vaharan.com

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *