جزییات کامل خبر انفجار در بغداد دی ۹۵ + تعداد کشته ها و مصدومین

اخبار ۱۳ دی ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

جزییات کامل خبر انفجار در بغداد دی ۹۵ + تعداد کشته ها و مصدومین

پورتال وهاران در این مقاله به جزییات خبر انفجار در عراق که امروز دوشنبه ۱۳ دی ۹۵ رخ داده است می پردازد.

انفجار جدید در بغداد

به نقل از شبکه خبری المیادین، منابع عراقی اعلام کردند: امروز (دوشنبه) یک انفجار جدید در نزدیکی لوله‌های انتقال نفت در شمال شرق بغداد رخ داد. بغداد امروز صحنه انفجارهای تروریستی زیادی بود که مهم‌ترین آن در شهرک صدر در شرق بغداد رخ داد

قاسمی انفجار تروریستی بغداد را به شدت محکوم کرد

بهرام قاسمی با اشاره به افزایش اقدامات تروریستی در منطقه طی روزهای گذشته به ویژه در عراق، این اقدامات را از یک سو واکنش تروریست های تکفیری نسبت به شکست‌های فاحش هفته‌های اخیر و از سوی دیگر نتیجه عدم وجود عزم جدی در میان داعیه داران مبارزه با تروریسم در منطقه و جهان دانست و ابراز امیدواری کرد روندهای سیاسی در سال جدید میلادی نهایتاً به اتحاد جمعی برای مقابله جدی با تروریسم منجر شود.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان ضمن ابراز تأسف شدید از کشته و مجروح شدن کارگران و دیگر شهروندان عراقی در انفجارهای بغداد، این فاجعه دردناک را به دولت و ملت عراق تسلیت گفت و با بازماندگان ابراز همدردی کرد.

انفجار در منطقه زعفرانیه بغداد ۱۰ کشته بر جای گذاشت

شبکه الاتجاه از کشته شدن دست کم ۱۰ نفر در انفجار خودروی بمب گذاری شده در منطقه زعفرانیه عراق خبر داد. شبکه تلویزیونی المیادین از انفجار خودرویی بمب گذاری شده در منطقه زعفرانیه در جنوب شرقی بغداد خبر داد. شبکه تلویزیونی الاتجاه نیز گزارش داد که دستکم ده نفر در این انفجار در منطقه زعفرانیه بغداد پایتخت عراق کشته شدند.

جزییات کامل خبر انفجار در بغداد دی 95 + تعداد کشته ها و مصدومین

انفجار ۳ بمب در شمال بغداد

در ادامه انفجارهای پیاپی در پایتخت عراق که همزمان با سفر رییس جمهور فرانسه به بغداد امروز /دوشنبه/ اتفاق افتاده است، ستاد فرماندهی عملیات امنیت بغداد، وقوع سه انفجار دیگر را در شهرک ‘الشعب’ در شمال بغداد تایید کرد. این ستاد فرماندهی در بیانیه ای گفت: سه بمب در منطقه پرجمعیت الشعب در یک بازار و نزدیکی یک درمانگاه منفجر شدند که شماری از غیرنظامیان آسیب دیدند. شهرک الصدر در شرق بغداد امروز /دوشنبه/ شاهد دو انفجار دو خودروی بمب گذاری شده بود که تاکنون آمار یکی از این انفجارها که ۱۶ کشته و بالغ بر ۳۰ زخمی بوده است، اعلام شده و آمار تلفات انسانی انفجار دوم تاکنون اعلام نشده است.

نیروهای امنیتی همچنین امروز در شهرک صدر موفق به شناسایی و خنثی سازی یک خودرو بمب گذاری شده سوم شدند. این درحالیست که منطقه فلسطین در شرق بغداد نیز امروز (دوشنبه) شاهد انفجار یک خودرو بمب گذاری شده بود که هنوز آمار تلفات و آسیب دیدگان آن نیز اعلام نشده است. پایتخت عراق با ورود به سال جدید میلادی در طول روزهای گذشته شاهد انفجارهای پی در پی تروریستی بوده که اغلب قربانیان از شهروندان عادی هستند.

گردآوری: پورتال وهاران www.vaharan.com

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of