جزییات کامل خبر انفجار ساختمان در اکباتان دی ۹۵

اخبار ۱۵ دی ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

جزییات کامل خبر انفجار ساختمان در اکباتان دی ۹۵

جزییات خبر انفجار ساختمان مسکونی در اکباتان را در ادامه این مقاله پورتال وهاران می توانید بخوانید.

انفجار ساختمان مسکونی ۸۰ واحدی اکباتان

انفجار اکباتان خساراتی به دیوارهای ساختمان مسکونی وارد کرد. سخنگوی آتش نشانی تهران گفت:بر اثر انفجار در یک واحد ۱۰۰ متری در طبقه هفتم مجتمعی در اکباتان، بخشی از دیوارهای منزل تخریب و تمامی در و پنجره های واحدهای اطراف شکسته شد.

سیدجلال ملکی در گفت وگو اعلام خبر انفجار و حریق در یک مجتمع مسکونی در اکباتان درباره جزئیات این حادثه اظهار داشت:ساعت ۱۹:۵۶ روز گذشته حادثه انفجار در یک مجتمع مسکونی در فاز یکم شهرک اکباتان به سامانه ۱۲۵ اعلام شد و به سرعت مأموران سه ایستگاه آتش نشانی همراه با تشک نجات، نردبان هیدرولیکی و خودروی تنفسی به محل حادثه اعزام شدند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی تهران ادامه داد:محل حادثه یک مجتمع مسکونی ۱۰ طبقه ۸۰ واحدی بود که در واحد ۱۰۰ متری در طبقه هفتم این مجتمع انفجار و در پی آن حریق رخ داده و بر اثر انفجار بخشی از دیوارهای منزل تخریب، تمامی در و پنجره های واحدهای اطراف شکسته و دود زیادی به طبقات بالایی سرایت کرده بود همچنین دو نفر داخل این منزل محبوس شده بودند.

وی با بیان اینکه آتش نشانان همزمان با اطفای حریق، دو فرد محبوس شده را از داخل منزل خارج کردند، خاطرنشان کرد:در مجموع ۱۲ نفر توسط آتش نشانان به خارج از ساختمان هدایت شدند، آتش، خاموش و دود حاصل از آن خارج شد.

سخنگوی آتش نشانی تهران درباره علت این حادثه تصریح کرد:داخل این منزل تعدادی کپسولهای کوچک گاز که برای پرکردن فندک استفاده می شد، قرار داشت و انفجار این کپسولها باعث ایجاد آتش سوزی شده بود همچنین عملیات در ساعت ۲۱:۱۳ به پایان رسید.

جزییات کامل خبر انفجار ساختمان در اکباتان دی 95

انفجار در مجتمع مسکونی اکباتان تهران/ نجات ۱۲ نفر از میان آتش و دود

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران گفت: انفجار تعدادی کپسول کوچک گاز(کپسول های گاز فندک) در یکی از واحدهای ساختمان ۱۰ طبقه مسکونی(۸۰ واحدی) واقع در فاز اول شهرک اکباتان منجر به بروز حریق دراین ساختمان شد.

سید جلال ملکی روز چهارشنبه افزود: حوالی ساعت ۲۰ شب گذشته حادثه انفجار و آتش سوزی یک ساختمان مسکونی در شهرک اکباتان به سامانه ۱۲۵ اعلام و ماموران ۳ ایستگاه آتش نشانی به همراه تشک نجات، خودروی تنفسی و نردبان هیدرولیکی به محل حادثه اعزام شدند.

وی بیان کرد: حادثه انفجار و آتش سوزی در یک واحد ۱۰۰ متری واقع در طبقه هفتم مجتمعی ۱۰ طبقه ای با ۸۰ واحد مسکونی روی داد که بخش های این ساختمان براثر شدت انفجار تخریب شد.

به گفته ملکی، هنگام وقوع حادثه یک مرد ۴۰ ساله همراه با مادر ۶۰ ساله اش در ساختمان حضور داشتند که با اقدام به موقع ماموران آتش نشانی به سلامت از ساختمان خارج شدند.

وی با بیان اینکه انفجار و آتش سوزی منجر به متصاعد شدن دود زیادی در این مجتمع مسکونی شده بود، افزود: نیروهای آتش نشان با استفاده از دستگاههای تنفسی ۱۰ زن و مرد را از طبقات مختلف ساختمان به سلامت خارج کردند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران، وجود تعداد زیادی کپسول کوچک گازی را از عوامل اصلی وقوع انفجار دراین ساختمان مسکونی عنوان کرد.

گردآوری: پورتال وهاران www.vaharan.com

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of