جزییات کامل حکم تنفیذ ریاست جمهوری روحانی 96 توسط مقام معظم رهبری

اخبار , عکس و متن ۱۲ مرداد ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

جزییات کامل حکم تنفیذ ریاست جمهوری روحانی 96 توسط مقام معظم رهبری

در این مقاله از پورتال وهاران همراه باشید با مهمترین خبر سیاسی ایران که در جهان هم دنبال می شود و آن برگزاری مراسم تنفیذ حکم روحانی توسط رهبر انقلاب است. با جزییان و عکس های این مراسم همراه متا باشید.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دقایقی پیش در حسینیه امام خمینی (ره) دفتر رهبری لوح متن حکم تنفیذ ریاست‌جمهوری دوازدهم را به حجت‌الاسلام‌وامسلمین حسن روحانی رئیس‌جمهور منتخب مردم اعطا کردند.

متن تنفیذ مقام معظم رهبری برای روحانی

بسم الله الرّحمن الرّحیم

خداوند متعال را سپاس میگویم که در آزمون سیاسی و اجتماعی بزرگ دیگری، ملّت عظیم‌الشأن ایران را سرافراز فرمود و حضور مبارک آنان را در یکی از اساسی‌ترین اقدامات ملّی، گامی بلند در جهت حراست از عزّت و امنیت کشور و ابّهت نظام مقدس جمهوری اسلامی قرار داد.

انتخابات پر شور و صفوف طولانی رأی‌دهندگان در سراسر کشور و نصاب درخشانِ شرکت‌کنندگان در انتخاب رئیس‌جمهور و آنگاه رأی بالای شخصیتِ منتخب، همگی نشانه‌های روشن از موفّقیّت نظام اسلامی در تحکیم و تثبیت جمهوریّت و خصلتِ مردمی این نظام انقلابی است، و این یکی از اساسی‎ترین و مهمترین توانمندیهای بی‌شمار کشور اسلامی عزیز ما است که دستیابی به آرمانهای والای انقلاب را ممکن میسازد و آینده‌ی روشن کشور و ملّت را نوید میدهد.

اکنون با استمداد از هدایت و عنایت پروردگار و در سایه‌ی توجّهات حضرت ولی‌الله‌اعظم ارواحنا فداه و با تبرّک و تفأل به همزمانی با ایام ولادت حضرت امام ابی‌الحسن‌الرضا
علیه‌آلاف‌التحیةوالثناء، اینجانب به پیروی از گزینش ملّت ایران، رأی آنان را تنفیذ و دانشمند محترم جناب حجة‌الاسلام آقای دکتر حسن روحانی را به ریاست جمهوری اسلامی ایران منصوب میکنم و با دعا برای موفّقیّت ایشان، مؤکداً توصیه میکنم که این منصب خطیر را وسیله‌ئی برای کسب رضای الهی و ذخیره‌ئی برای هنگامه‌ی لقاء پروردگار قرار دهند و همّت خود را متوجه استقرار عدالت، و جانبداری از محرومان مستضعف، و اجرای احکام اسلام ناب، و تقویت وحدت و عزّت ملّی، و توجه به توانمندیها و ظرفیتهای عظیم کشور، و صراحت در بزرگداشت ارزشها و مبانی انقلاب اسلامی نمایند و مطمئن باشند که ملّت غیور و شجاع، خدمت‌گزاران کشور را در دشواریها و در مقابله با زورگوئی‌ها و زیاده‌خواهیهای استکبار تنها نخواهد گذاشت.

لازم میدانم بار دیگر درباره‌ی اجرای برنامه‌ی اقتصاد مقاومتی و توجه ویژه به موضوع اشتغال و تولید داخلی تأکید کنم و یادآوری نمایم که رأی ملّت و تنفیذ آن موکول به حفظ و رعایت تعهّد به صراط قویم و مستقیم اسلامی و انقلابی است.

در پایان یاد امام عزیز راحل را گرامی میدارم و به روح مطهّر ایشان و شهیدان این راه درود میفرستم. و السّلام علی عباد الله الصّالحین.

سیدعلی خامنه‌ای

۱۲/ مرداد/ ۱۳۹۶

جزییات کامل حکم تنفیذ روحانی توسط مقام معظم رهبری + عکس و متن

بیانات مقام معظم رهبری در تنفیذ حکم ریاست جمهوری روحانی

بیانات مقام معظم رهبری در دوازدهمین مراسم تنفیذ ریاست جمهوری اسلامی ایران آغاز شد.

همچنین بخوانید:  پرداخت کمک هزینه مسکن به دهک های پایین جامعه + جزییات کامل

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب از دقایقی پیش در حسینیه امام خمینی (ره) دفتر مقام معظم رهبری، بیانات خود را در حضور رؤسای قوا، رئیس مجلس خبرگان رهبری، مقامات کشوری و لشکری، علما و دانشگاهیان، جمعی از سفرا و نمایندگان بلندپایه‌ی کشورهای خارجی آغاز کردند.

رهبر انقلاب در مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری حسن روحانی:

اهمیت این جلسه در دو نظر است. یکی اینکه آغاز یک دوره جدید مدیریتی در کشور است. این امیواری وجود دارد که مسئولینی که با رئیس جمهور وارد میدان عمل می شوند با توانایی های جدید ملت را خوشحال کنند و رمطالبی که رئیس جمهور بیان کردند را براورده کنند.

جهت دوم این است که این جلسه نماد مردم سالاری است. این دوازدهمین جلسه این چنینی از آغاز انقلاب است. دوازدهمین بار است که ملت ایران در مسائل این چنینی نقش آفرینی کردند.

قبل از پیروزی انقلاب مردم نقشی در انتخاب مدیران نداشتد و مردم فقط تماشاچی بودند. انقلاب اسلامی مردم را از حاشیه به متن آورد.

امام راحل توانست جهت حرکت مردم و ملت ایران را تغییر دهد. سال های حکومت سلطنتی و پهلوی علاوه بر ننگ سلطنت، ننگ دخالت بیگانگان هم وجود داشت. رضا خان را انگلیسی ها روی کار آوردند و بعد هم پسر او را. مسئولین کشور را هم آنها تعیین می کردند. این دستگاه را عزم راسخ و شجاعت بینظیر امام و توکل او به خدا و اعتماد او به مردم تغییر داد.

عکس های مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری روحانی مرداد 96

جزییات کامل حکم تنفیذ روحانی توسط مقام معظم رهبری + عکس و متن جزییات کامل حکم تنفیذ روحانی توسط مقام معظم رهبری + عکس و متن جزییات کامل حکم تنفیذ روحانی توسط مقام معظم رهبری + عکس و متن جزییات کامل حکم تنفیذ روحانی توسط مقام معظم رهبری + عکس و متن جزییات کامل حکم تنفیذ روحانی توسط مقام معظم رهبری + عکس و متن جزییات کامل حکم تنفیذ روحانی توسط مقام معظم رهبری + عکس و متن

 

گردآوری: پورتال وهاران www.vaharan.com

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *