احسان علیخانی در خندوانه ۱۲ اردیبهشت ۹۶ + بیوگرافی

فرهنگ و هنر ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

احسان علیخانی در خندوانه ۱۲ اردیبهشت ۹۶ + بیوگرافی

احسان علیخانی در خندوانه اردیبهشت ۹۶ حضور می یابد. احسان علیخانی سه شنبه ۱۲ اردیبهشت ۹۶ ساعت ۲۳ از شبکه نسیم پخش شد. بعد از پخش خندوانه احسان علیخانی ، پورتال وهاران در این مقاله صحبت های احسان علیخانی در خندوانه را منتشر می کند. اما علاوه بر مصاحبه احسان علیخانی در خندوانه ، در این مقاله می توانید بیوگرافی احسان علیخانی را مطالعه نمایید.

خندوانه احسان علیخانی اردیبهشت ۹۶

شامگاه سه شنبه دوازدهم اردیبهشت ۹۶ به مناسبت پانصدمین برنامه خندوانه جشن و شادی در برنامه برپا شد. در ابتدای برنامه آهنگهای شاد خندوانه ای پخش شد و مردم با شادی و دست زدن این ترانه ها را زمزمه کردند . این قسمت از برنامه با اجرای رامبد جوان در ساعت ۲۳ روی آنتن شبکه نسیم رفت. بعد از شادی و خواندن ترانه های شاد در برنامه، رامبد جوان از مهمان برنامه دعوت کرد که وارد استودیوی برنامه شود.

احسان علیخانی مجری برنامه ماه عسل وارد صحنه شد و بعد از سلام و احوالپرسی گفتگوی خوبی را با رامبد جوان رقم زد .

در ابتدای گفتگو رامبد جوان خطاب به احسان علیخانی گفت:تو یکی از بهترین و پرطرفدار ترین مهمان های برنامه بودی به همین دلیل است که در این ایام و در پانزدهمین قسمت برنامه دعوت کردیم که دوباره در برنامه حاضر شوی.

احسان علیخانی از عوامل برنامه خندوانه و افراد پشت صحنه این برنامه تقدیر کرد.

چندمین سال اجرای برنامه ماه عسل گذشته است؟

در ادامه رامبد جوان پرسید:از ماه عسل چه خبر ؟ چندمین سال از اجرای برنامه ماه عسل گذشته ؟ که علیخانی پاسخ داد :امسال یازدهمین سال ماه عسل است.

حاشیه های برنامه سه ستاره احسان علیخانی

سوال بعدی رامبد جوان از علیخانی درباره برنامه سه ستاره و حواشی آن بود که علیخانی گفت:سه ستاره برنامه پر حاشیه ای بود که اگر بخواهم همه را بگویم شاید باعث ناراحتی خیلی ها شود. اجازه بدهید یک اعتراف کنم، تو دیوانه ترین آدمی هستی که در سه ستاره حضور داشتی ، اما دیوانه به تعبیر بسیار خوب .تو برنده شدن در هر شرایطی را دوست داری اما راه آن را بلدی .

احسان علیخانی در ادامه افزود: فضای سه ستاره جشنواره ای و آکادمیک نیست بلکه تنها یک برنامه تلویزیونی است.

با ورود یک مگس به برنامه دوباره ماجرایی در این برنامه رقم خورد و احسان از ورود مگس به خانه ها در گذشته گفت.

در ادامه برنامه و این گفتگو رامبد جوان اشاره ای به ساخته شدن جوکهایی در فضای مجازی درباره احسان علیخانی داشت و از وی پرسید:آیا با آنها می خندی ؟به کدامشان بیشتر خندیده ای ؟ و تعدادی از این جوکها را برای احسان علیخانی تعریف کرد.

شایعه فوت احسان علیخانی و چک خوردن احسان

رامبد درباره خبر شایعه فوت او سوال کرد که احسان  علیخانی گفت:ابتدای صحبت برای آقای توتونچی دست بزنید ( همان مجری که خبر فوت احسان را اعلام کرد) همه اینها تقصیر آقای توتونچی نبود بلکه انتشار این خبر در فضای مجازی باعث این اتفاق شد.

احسان علیخانی در ادامه از لحظه پخش این خبر و نحوه شنیدن آن گفت:من در دفترم در خواب بودم که با صدای یکی از بچه ها بیدار شدم که داشت قسم می خورد که احسان خواب است و نمرده.

به سراغم تلفن همراه که رفتم که با دیدن تماس های بی پاسخ که با من گرفته شده بود شگفت زده شدم .جواب عادل فردوسی پور را دادم، وقتی صدای من را شنید با کلی داد و بیداد تلفن را قطع کرد. سال ۹۵ سال خوبی برای من نبود . تلفنم پشت سر هم زنگ می خورد .در این بین یکی از دوستانم که مدت ها از من خبر نداشت وارد دفتر شد و شروع به گریه کردن کرد باور نمیکرد که من زنده وقتی من را دید یک سیلی به من زد و رفت. حال مادرم از همه بدتر بود، وقتی با تلفن با او صحبت می کردم و می گفتم که من زنده امم باور نمیکرد و میگفت به من دروغ نگویید . با این شایعه ها من نگرانم اگر بمیرم کسی باور نکند.

جوک های ماه عسلی احسان علیخانی

در ادامه گفتگو رامبد جوکهایی از بغض احسان علیخانی در ماه عسل خواند و احسان علیخانی از خاطره بغض کردن در ماه عسل گفت و باز هم جوک هایی از علیخانی تعریف شد وفضای شادی در برنامه ایجاد شد.

رامبد در علیخانی پرسید :احسان تو سوالی از من نداری؟ مجری ماه عسل پاسخ داد:همه مردم فکر میکنند مجری های برنامه مشکلی ندارد و خیلی از مردم با دیدن تو فکر میکنند خیلی بی دردی اما سوالی که میتواند در ذهن مردم پیش بیآید این است که رامبد اگر خیلی خسته شود چه کاری انجام میدهد؟ مجری خندوانه گفت:بزرگترین چیزی که یاد گرفته ام صب است. من در مواقع مواجهه با مشکلات سکوت می کنم و هیچ حرفی نمی زنم و تصمیمی نمی گیرنم من آدم صبوری هستم و نسبت به قبل آرام تر شدم و راحت تر خشمم را کنترل می کنم ، خیلی روی خودم کار می کنم، ورزش می کنم ،کمتر از عصبانی می شوم، سیگار را ترک کرده ام و برای سلامتی ام بیشتر تلاش می کنم.

در ادامه این گفتگو رامبد از علیخانی پرسید تو برای کنترل خشمت چه میکنی؟ علیخانی ادامه داد :احساس می کنم آدم ضعیفی هستنم و همین من را خشمگین می کند و احساس بدی در من به وجود می آورد. همین مسئله تلنگری برای من بود که برای حل این مسئله سراغ ورزش بوکس بروم و با این کار احساس کردم چقدر آرام تر شده ام.

در ادامه گفتگو رامبد جوان گفت :تا کی به برنامه سازی ادامه میدهی ؟ مجری ماه عسل پاسخ داد:تا جایی که بتوانم و موثر باشم در تلویزیون می مانم اما دوست دارم به سراغ مستند سازی و تهیه کنندگی بروم.

در این بخش از برنامه خلاصه ای از لب آهنگ های هنرمندان در برنامه های گذشته پخش شد و کیک پانصدمین برنامه خندوانه روی میز قرار گرفت و علیخانی از برنامه سازان خندوانه تقدیم کرد و رامبد گزارشی از پویش های خندوانه داد.

در پایان برنامه احسان علیخانی برای همه مردم جهان صلح و آرامش و شادی آرزو کرد و برنامه با بریدن کیک و شادی پایان یافت.

دانلود ویدیو

احسان علیخانی در خندوانه 12 اردیبهشت 96 + بیوگرافی

زندگینامه احسان علیخانی

احسان علیخانی (زادهٔ ۱۵ آبان ۱۳۶١ در تهران) تهیه‌کننده، مجری تلویزیونی، دستیار کارگردان و کارگردان اهل ایران است. او فارغ‌التحصیل رشته مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران است. دو خواهر و یک برادر دارد و خودش فرزند آخر خانواده است. مادرش پرستار بازنشسته است و به گفته خودش بهترین دوستش است. با دیدن اجرای جواد یحیوی به کار اجرا علاقه‌مند شده. اولین برنامه زنده اش در سال ۱۳۸۰ بوده. او اجراهایی مانند صبح آمد و ماه عسل و… را برعهده داشته است. او در دفتر یکی از فیلمسازان به عنوان یکی از اعضای گروه صحنه و دستیار کارگردان فعالیتش را آغاز کرد، سپس به تلویزیون وارد شد و به ساخت کارهای تبلیغاتی، تیزر سازی و مستند های کوتاه مشغول شد. اولین بار در برنامه تلویزیونی «پسرهای ایرونی» به عنوان مجری، جلوی دوربین رفت و بعد از اجرای برنامه «جزر و مد» با «ماه عسل» یک چهره شد.

شایعه ممنوع التصویر شدن احسان علیخانی

علیخانی در جواب احمدی‌نژاد که گفته بود وسایل ضروری عید در سر کوچهٔ ما گران نیست، مردم تهران می‌توانند بیایند و از محلهٔ ما خرید عید را انجام دهند، گفته بود گرانی هست، مردم هم می‌بینند و نمی‌توانند از سر کوچهٔ شما خرید کنند و همین به توبیخ و ممنوع‌الفعالیت شدن وی از تلویزیون انجامید. ولی پس از یک روز شایعهٔ ممنوع‌التصویر شدن علیخانی تکذیب شد.[۶]

جنجال دستمزد برای اجرای ماه عسل احسان علیخانی

در تیرماه سال نود و چهار گمانه زنی‌هایی راجع به دستمزد پرداختی به احسان علیخانی مطرح شد که خبر می‌داد او مبلغ یک میلیارد و دویست میلیون تومان را برای مجریگری یک‌ماهه ویژه برنامه ماه عسل طلب کرده است. علاوه بر این، مبلغی بالغ بر دویست میلیون تومان را برای حق آورندگی «تهیه کنندگی» دریافت کرده است. وی همچنین در یکی از قسمت‌های این برنامه واکنش تندی به انتقادات اخیر نشان داد و اظهار داشت درآمد فیلم برداری مجالس عروسی از یک تهیه کننده با سابقهٔ تلویزیون بیشتر است.[۷][۸] این مسئله انتقادات زیادی را برانگیخت که چرا باید در شرایطی که بسیاری از مردم عامه ایران با بحران اقتصادی مواجه‌اند و حتی قشر متوسط جامعه با ملاحظات اقتصادی عدیده‌ای رو به رو هستند افرادی این چنین کسب ثروت کنند و حتی در برنامه‌هایی که پیش از این رنگ و بویی دینی به خود گرفته و احساسات مردم را درگیر کرده به دنبال کسب درآمدهای نا متعارف باشند.[۹] احسان علیخانی درنهایت در یکی دیگر از قسمت‌های برنامهٔ ماه عسل در تاریخ ۱۲ تیرماه سال نود و چهار رقم مذکور را دانست و ادعا کرد مبلغ دستمزد وی ۴۵ میلیون تومان می‌باشد. او همچنین اظهار داشت این مبلغ برای یک سال تلاشش به منظور آماده‌سازی و تهیه سوژه و بررسی و فیلمبرداری برای ویژه نامهٔ ماه عسل است.

اجرا و برنامه سازی احسان علیخانی

ماه عسل (۱۳۸۶٬۱۳۸۷٬۱۳۸۸٬۱۳۹۰٬۱۳۹۲٬۱۳۹۳٬۱۳۹۴٬۱۳۹۵)
طراح، تهیه کننده و مجری برنامه ماه عسل (ویژه برنامه ماه رمضان شبکه سه) سال‌های ۱۳۹۲٬۱۳۹۳٬۱۳۹۴٬۱۳۹۵
سه ستاره «مجری و تهیه کنندهٔ برنامه» (ویژه برنامه انتخاب بهترین‌های تلویزیون در سال‌های ۱۳۹۴٬۱۳۹۵٬۱۳۹۶ از نگاه مردم)
سه ستاره (۱۳۹۳)
تهیه کننده و مجری ویژه برنامه تحویل سال شبکه سه از سال ۱۳۸۷ تا ۱۳۹۶
پشت صحنه(۱۳۹۱٬۱۳۹۲)
بهار نارنج (ویژه برنامه تحویل سال ۱۳۹۴)
دو نیمه سیب (۱۳۹۰٬۱۳۹۱٬۱۳۹۲)
جزر و مد(۱۳۸۴٬۱۳۸۵)
صبح آمد (۱۳۸۳)
صبح بخیر ایران
پسرای ایرونی
قله‌های افتخار
باشگاه مهرورزان
تهیه کننده برنامه‌های محرمانه – عطر بارون – مثل هیچ‌کس – نور بالا – لطفاً ملاحظه شود
کارگردانی مستندهای شیخ بهایی – المپیاد فیزیک اصفهان
کارگردانی ۲ دوره جشن سالگرد شبکه سه
کارگردانی ۲ دوره جشن قهرمان قهرمانان

گردآوری: پورتال وهاران www.vaharan.com

برچسب ها

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of