زلزله بجنورد اردیبهشت ۹۶ +تعداد کشته شدگان و مصدومان

اخبار ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

زلزله بجنورد اردیبهشت ۹۶ +تعداد کشته شدگان و مصدومان

دیروز شنبه ۲۳ اردیبهشت ۹۶ در شهرستان بجنورد از توابع استان خراسان شمالی، زلزله به بزرگی ۵ ریشتر رخ داد که متاسفانه تلفات جانی و مالی زیادی داشته است که در این مقاله از پورتال وهاران به جزییاتی بیشتر در این مورد پرداخته ایم. این زلزله منجر به تعطیلی مدارس بجنورد اردیبهشت ۹۶ شده است. با ما همراه باشید.

وقوع زلزله در بجنورد اردیبهشت ۹۶

استاندار خراسان شمالی گفت: در پی وقوع زلزله ۵٫۷ ریشتری شنبه شب، ۲۳ اردیبهشت در اطراف بجنورد، تاکنون حدود ۲۲۵ نفر مصدوم و سه نفر فوت شده‌اند.

مدیرکل بحران خراسان شمالی: مردم امشب را بیرون از منزل سپری کنند

در پی وقوع زمین لرزه‌ای به بزرگی ۵.۷ ریشتر در بجنورد، مرکز خراسان شمالی، مدیرکل بحران خراسان شمالی اعلام کرد: تاکنون گزارشی از خسارت‌های احتمالی زلزله‌ای که امشب رخ داد، نرسیده است.

عظیمی گفت: زلزله امشب بجنورد باعث شده که شیشه تعدادی از منازل شکسته شود و اکثر مردم به خیابان‌ها بیایند.

وی ادامه داد: احتمال پس‌لرزه وجود دارد، بهتر است که مردم امشب را بیرون از منزل سپری کنند.

بر پایه این گزارش، بعد از وقوع زلزله، برق بخش‌هایی از شهر بجنورد قطع شده و وضعیت آنتن‌دهی تلفن‌های همراه نیز مطلوب نیست.

در پی زلزله امشب در خراسان شمالی، تاکنون شهر بجنورد پنج پس‌لرزه داشته است.

برق مناطقی از بجنورد که همزمان با زلزله امشب قطع شده بود، دقایقی قبل(۲۳:۵۵) وصل شد.

به گزارش پورتال وهاران، زلزله ساعت ۲۲:۳۰ امشب در بجنورد با قدرت ۵٫۷ ریشتر به مرکزیت پیش‌قلعه از توابع مانه و سملقان باعث قطعی برق در اکثر مناطق بجنورد شده بود که دقایقی قبل برق این مناطق وصل شد.

با وقوع این زلزله که باعث تخریب برخی از منازل در بجنورد شده است، مردم به خیابان‌ها آمده‌اند .

نخستین آمار از تلفات زلزله ۵.۷ ریشتری بجنورد؛ ۲ کشته و ۲۲۰ مصدوم

سرپرست اورژانس کشور گفت: ۱۰ مورد پس لرزه گزارش شده است. دو نفر در اثر زلزله فوت شدند.

به گزارش پورتال وهاران؛ پیرحسین کولیوند گفت: تاکنون ۲۲۰ نفر در اثر زلزله در استان خراسان شمالی مصدوم شدند؛ ۲۰۲ نفر از مصدومین مربوط به شهر بجنورد است که ۴۸ نفر از آنها بستری شدند. یک نفر در بخش مراقبت های ویژه – ۲۰ نفر بخش جراحی – سایر بخش های تخصصی ۲۷ نفر.

او گفت: در روستای قصر قجر ۵ نفر مصدوم به بیمارستان امام علی (ع) بجنورد منتقل شدند. در روستای قراجه ۳ مصدوم بهه بیمارستان امام علی (ع) منتقل شدند. روستای لنگر ۴ مصدوم داشته است. و ۶ نفر در روستای فخرالدین مصدوم شدند. از ۴۵ نفر بستری در بیمارستان امام علی (ع) ۲۰ نفر به اطاق عمل منتقل شدند وتحت عمل جراحی اورژانس قرار گرفتند

سرپرست اورژانس کشور گفت: متاسفانه یک فوتی در روستای لنگر و یک فوتی در روستای قراجه گزارش شده است

تعطیلی مدارس بجنورد به دنبال زلزله اردیبهشت ۹۶

نقی هجرتی اظهار کرد: به دنبال وقوع زلزله ۵.۷ ریشتری بجنورد در شامگاه شنبه که در بجنورد به وقوع پیوست، تمام مقاطع تحصیلی مدارس شهرستان بجنورد تعطیل اعلام شد.

هجرتی با بیان اینکه این تصمیم فقط برای مدارس نوبت صبح اتخاذ شده است، افزود: بر این اساس امروز یکشنبه مدارس نوبت صبح شهرستان بجنورد تعطیل است.

وی عنوان کرد: شرایط خاص ناشی از وقوع پس لرزه ها، عدم آمادگی روانی دانش آموزان و نیز نگرانی خانواده های آنان، باعث شد شورای آموزش و پرورش شهرستان بجنورد این تعطیلی را اعلام کند.

عکس های زلزله بجنورد اردیبهشت ۹۶

زلزله بجنورد اردیبهشت 96 +تعداد کشته شدگان و مصدومان زلزله بجنورد اردیبهشت 96 +تعداد کشته شدگان و مصدومان زلزله بجنورد اردیبهشت 96 +تعداد کشته شدگان و مصدومان

گردآوری: پورتال وهاران www.vaharan.com

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of