در ایام اربعین از سیم کارت عراقی استفاده کنیم یا ایرانی؟

تکنولوژی ۱۷ آبان ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

در ایام اربعین از سیم کارت عراقی استفاده کنیم یا ایرانی؟

روز اربعین محرم 95 در راه است و زائران زیادی از ایران به کشور عراق و شهر کربلا برای زیارت امام حسین مشرف می شوند. برای ارتباط با فامیل و اقوام برقراری ارتباط تلفنی بسیار مهم است و برای این منظور باید یا از سیمکارت ایرانی استفاده کرده و یا از سیمکارت عراقی که هر کدام از اینها تعرفه خاص خود را دارند اما گویا بنا به اخبار جدید در ایام اربعین تعرفه برقراری تماس تلفنی از عراق به ایران دچار تحول شده است که در ادامه می توانید جزییات بیشتری بخوانید.

در ایام اربعین از سیم کارت عراقی استفاده کنیم یا ایرانی؟

هزینه تماس تلفنی از عراق به ایران

اعلام شرایط تماس از عراق به ایران در اربعین + هزینه

هزینه‌ تماس از عراق به ایران از امروز نصف شد. در ایام اربعین استفاده از سیم‌کارت ایرانی به صرفه‌ است یا سیم کارت عراقی؟
وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای تسهیل در ارتباطات زائران ایرانی ایام اربعین حسینی در عراق، اقداماتی را توسط شرکت ارتباطات زیرساخت انجام داده است که در این راه اپراتورهای موبایل و مخابرات ایران نیز همراه با زیرساخت گام برداشته‌اند.

این اقدامات به دلیل تردد میلیونی زائران امام حسین (ع) در ایام اربعین و در حوزه‌های تماس بین اپراتورهای دو کشور و ارتباطات اینترنتی انجام می‌شود.

در این راستا بنا به وعده‌ی محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، هزینه‌های بین‌المللی تماس از عراق با ایران از امروز دوشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۵ به مدت یک ماه نصف هزینه معمولی محاسبه خواهد شد.

به گفته‌‌ی محمد جواد آذری جهرمی، مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت، هزینه تماس زائران اربعین از اپراتورهای ایرانی به عراق پیش از این به دقیقه‌ای ۵۵۰ تومان کاهش پیدا کرده بود و از امروز دوشنبه ۱۷ آبان نیز هزینه تماس از عراق به ایران نیز حدود ۵۵۰ تومان خواهد شد.

همچنین بخوانید:  جزئیات فیلتر شدن اپلیکیشن waze + معرفی نرم افزار waze

بر اساس توضیحات مدیرعامل زیرساخت، برای زائران ایرانی اربعین تماس عراق به عراق استفاده از سیم‌کارت‌های عراقی به صرفه بوده و برای تماس عراق به ایران و ایران به عراق استفاده از رومینگ سیم‌کارت‌های ایرانی به صرفه‌ خواهد بود. دریافت پیامک در عراق برای کاربران ایرانی رایگان خواهد بود و هزینه پیامک بر اساس هر اپراتور متفاوت است.

جهرمی در مورد هزینه اینترنت زائران اربعین با استفاده از سیم‌کارت ایرانی یا سیم‌کارت عراقی گفت: «متوسط قیمت هر گیگابایت اینترنت موبایل در ایران پنج هزار تومان معادل ۲ دلار است، اما تعرفه اینترنت موبایل سیم‌کارت‌های عراقی نسبت به ایران بالاتر بوده و بر همین اساس از اپراتورهای عراقی خواسته‌ایم تسهیلاتی را برای زائران ایرانی درنظر بگیرند.»

البته هنوز جزئیات هزینه‌تماس و اینترنت همراه برای زائران اربعین توسط همراه اول، ایرانسل و رایتل اعلام نشده است.

منبع: زومیت


برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *