انتقاد شدید به لباس بازیگران در جشنواره فیلم فجر ۹۵

اخبار , فرهنگ و هنر ۱۰ بهمن ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

انتقاد شدید به لباس بازیگران در جشنواره فیلم فجر ۹۵

لباس و پوشش بازیگران در مراسم مختلف مانند جشنواره فیلم فجر و جشن حافظ و … همیشه حواشی زیادی را در پی داشته و دارد. امسال هم در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر با وجود تاکید بر داشتن پوشش مناسب برای بازیگران، اما باز هم بسیاری از بازیگران به ویژه بازیگران زن با پوشش نامتعارف و نامناسب در جشنواره فیلم فجر ۳۵ شرکت کرده اند. پورتال وهاران در این مقاله جزییات خبر انتقاد به لباس بازیگران در جشنواره فیلم فجر ۹۵ را بررسی می کند.

سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر، شب گذشته با حضور هنرمندان و برخی مسئولین فرهنگی کشور رسما افتتاح شد.

از نکات افتتاحیه امسال جشنواره فیلم فجر، پهن نشدن فرش قرمز برای هنرمندان بود، تصمیمی که با توجه به حاشیه های پیش آمده سال گذشته و انتقادات فراوانی که نسبت به پوشش برخی از بازیگران شده بود گرفته شد.

انتقاد شدید به لباس بازیگران در جشنواره فیلم فجر 95

البته فرش قرمز در فردای روز افتتاحیه پهن شد و اهالی سینما امسال نیز از فرش قرمز عبور کردند و عکس یادگاری گرفتند.

محمد حیدری دبیر جشنواره بین‌المللی فیلم فجر در نشست خبری‌ چند روز پیش خود ضمن تاکید براینکه فرش قرمز پهن نخواهد شد گفت: در بخشی از حرف‌هایش از هنرمندان تقاضا کرد تا با لباس رسمی به جشنواره بیایند. او تاکید کرد: «ما هر سال از هنرمندان می‌خواهیم در مراسم‌های مربوط با لباس رسمی حضور داشته باشند. در همه آیین‌ها و مراسم‌های این چنینی هنرمندان برای احترام با لباس رسمی می‌آیند و هر وقت این مسئله در اینجا جا بیفتد می‌توان به سراغ طراحی لباس رفت. با این حال از همه هنرمندان خواهش می‌کنم برای حضور در آیین‌های مختلف جشنواره فیلم فجر امسال با لباس رسمی شرکت کنند.

اما علی رغم تاکیدات صورت گرفته مبنی بر حضور هنرمندان با پوشش رسمی و مناسب، برخی از بازیگران باز هم شب گذشته با پوشش های نامتعارف و غیر رسمی که در مراسم های کشورهای اروپایی هم دیده نمیشود حضور یافتند. پوشش هایی که نه تنها نزدیکی با فرهنگ اصیل ایرانی-اسلامی ندارند، بلکه بسیار نامتعارف هستند.

گردآوری: پورتال وهاران www.vaharan.com

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of