ماجرای کامل افشاگری مسعود شجاعی + بیوگرافی و عکس های جدید

اخبار 18 آذر 1395 بدون دیدگاه

ماجرای کامل افشاگری مسعود شجاعی + بیوگرافی و عکس های جدید

پورتال وهاران در این مقاله جزییات کامل صحبت های مسعود شجاعی در مورد کودکان کار و فساد اخلاقی و خشونت علیه زنان و … را تشریح می کند

مسعود شجاعی، بازیکن تیم ملی فوتبال ایران در گفتگوی متفاوت با مهدی رستم پور از تخلفات مالی و اخلاقی در فوتبال، بدرفتاری با مهاجران، منع ورود زنان به ورزشگاه ها و … گفته است.

مسعود شجاعی بازیکن تیم ملی فوتبال ایران می‌گوید با وجود تمرکز کامل روی فوتبال حرفه‌ای، هرگز نسبت به معضلات اجتماعی در ایران بی تفاوت نبوده است.

تجاوز به کودکان کار، خشونت علیه زنان، تخلفات مالی و اخلاقی در فوتبال، بدرفتاری با مهاجرین و فساد در رسانه‌ها، موضوعاتی است که شجاعی با صراحت درباره‌اش صحبت کرده.

شجاعی در شهرآورد آتن بین پانیونیوس با پاناتینایکوس، پاس گل تیمش را به کریم انصاری‌فرد داد و پس از بازی، پاسخگوی سوالات این مصاحبه شده است.

مسعود شجاعی الفبای فوتبال را از ۱۵ سالگی و در صنعت نفت آبادان آموخت. سپس به جوانان سایپا پیوست. این چرخه در رده بزرگسالان هم تکرار شد و ابتدا برای صنعت نفت و بعد از آن برای سایپا به میدان رفت و از همین باشگاه چهره شد و پیراهن تیم ملی را پوشید.

شجاعی در این گفتگو، عنوان کرد اگر بخواهد در قبال فسادهای رایج در جامعه سکوت کند؛ به نسل‌های بعدی خیانت کرده، به همین خاطر به تشخیص خودش صلاح دانسته که حرف بزند. به خشونت علیه زنان و تضییع حقوق آنان در ایران اشاره کرد. سپس به انتقاد از منع ورود زنان به ورزشگاه‌ها پرداخت و رفتن به ورزشگاه را حق بانوان ایرانی دانست.

فساد گسترده رسانه‌ای، باجگیری در فضای ورزش و تجاوز به کودکان در برخی مدارس فوتبال، از دیگر نکاتی بود که شجاعی به زبان آورد. او گفت ستارگانی نظیر وحید هاشمیان نیز با وجود سوابق درخشان، به دلیل باج ندادن و همراه نشدن با فضای فاسدی که بدنه فوتبال ایران را در بر گرفته، نادیده گرفته می‌شوند.

مسعود شجاعی تاکید کرد اگر بخواهد به تنهایی به طرح این مباحث ادامه دهد، او نیز حذف خواهد شد زیرا “سیستم فاسد” فرد منتقد را کنار می‌زند. شجاعی در خصوص پیگیری مجلس شورای اسلامی در قبال فسادهای فوتبالی گفت:”این پرونده‌ها به نتیجه نمی‌رسند زیرا باید افرادی افشا شوند که خود صاحب قدرت هستند و تعدادشان هم زیاد است. “

تجاوز به دختران و پسران موسوم به “کودکان کار” همچنین بدرفتاری با مهاجرین و سنگ‌اندازی‌ها برای تامین امکانات اولیه زندگی‌شان، از دیگر موضوعاتی بود که مسعود شجاعی اشاره کرد. او خود در همین زمینه، در منطقه محروم پاسگاه نعمت آباد در جنوب شهر تهران فعالیت می‌کند اما شهرداری تاکنون مساعدتی برای اسکان و تحصیل نوجوانان مورد نظر شجاعی، صورت نداده است.

شجاعی در قسمتی از صحبت هایش با انتقاد از شایعه سازی برخی رسانه های ایرانی گفت:

برخی رسانه ها تنها به منافع شخصی خودشان فکر می کنند و به اینکه مسعود شجاعی بازیکن تیم ملی است و باید با روحیه خوب به اردوی تیم ملی برود، فکر نمی کنند و به فکر حمایت نیستند و فضای فاسدی دارند.

هافبک تیم ملی در حمایت از وحید هاشمیان، عنوان کرد:

وحید هاشمیان بازیکن بزرگی بود و سال در لیگ آلمان و برای تیم ملی ایران بازی های خوبی انجام داد و گل های بسیازی به ثمر رساند ولی همین رسانه ها به وحید هاشمیان پرداختند؟ هاشمیان به رسانه ها باج نمی داد و برای همین از او حمایت خوبی صورت نگرفت. امیدوارم حداقل در عرصه مربیگری موفق باشد، چون دوران بازیگری خیلی زود به فراموشی سپرده می شود.

وی در مورد پرونده فساد فوتبالی و اینکه پیگیری های لازم صورت نمی گیرد، تصریح کرد:

اگر این پرونده پیگیری شود، دست خیلی ها رو خواهد شد و برای همین پیگیری نمی شود. مشکل فوتبال ما یک نفر نیست، سیستم فاسد است.

شجاعی در مورد اینکه این فساد ها مالی است یا اخلاقی، گفت:

به اندازه فساد مالی، فساد اخلاقی هم وجود دارد. البته این را بگویم وقتی می گویم “فوتبال” روی بازیکن و زمین بازی تمرکز نکنید. حرف من شامل رسانه ها،مالک باشگاه ها، مربی، بازیکن و شامل تمام مجموعه ها می شود و زمانی که می گویم”فساد” شامل کل مجموعه می شود نه یک فرد. ما فرد سالم هم داریم که به خوبی کارش را انجام می دهد و لی سیستم فاسد است.

در این گفتگو صحبت های و سوال های دیگر نیز مطرح شد که شجاعی در پاسخ به آن ها، گفت:

من دوست دارم در مورد همه چیز بیشتر صحبت کنم، ولی می دانم که “مسعود شجاعی” حذف خواهد شد. چون در این سیستم فاسد، نفر را حذف می کنند، باید مجموعه پشت این موضع باشد تا صدایمان شنیده شود.

یک روز پس از انتشار ویدیو مصاحبه شجاعی با رستم پور، مسعود شجاعی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره ویدئوی منتشر شده از او در فضای مجازی اظهار کرد:

منظور من کاملا واضح و روشن بود و فکر می‌کنم کسانی که از حرف‌های من همان طور که دوست دارند برداشت می‌کنند می‌خواهند به نحوی حرف‌های من را سیاسی جلوه دهند. این مصداق حرف‌های من از فساد در ورزش و رسانه است

او ادامه داد:

همه آنهایی که کمابیش من را می‌شناسند اطلاع دارند که من همیشه اصول و چارچوب اخلاقی خودم را دارم و همیشه مسائل اجتماعی کشورم برایم مهم بوده است و حرف‌های من کاملا جنبه اجتماعی داشت.

هافبک تیم ملی فوتبال ایران تاکید کرد:

حرف‌های من کاملا جنبه اجتماعی دارد و بخشی از درد جامعه‌ای است که در آن زندگی می‌کنیم و به هیچ عنوان جنبه سیاسی ندارد.

ماجرای کامل افشاگری مسعود شجاعی + بیوگرافی و عکس های جدید

واکنش سریع کمیته اخلاق به مسعود شجاعی شاید یکی از بهترین اتفاقات فوتبال ایران باشد.

اینکه مسعود شجاعی حرف های مهمی مطرح کرده، اصلا جای شکی ندارد. او فارغ از حرف هایش درباره مسائل اجتماعی که البته باید در نهادهای مربوط رسیدگی شوند، نکاتی درباره فوتبال گفته که همین حالا رخ دادن شان در فوتبال انگلستان به جنجالی بدل شده و رسوایی به بار آورده است.

او درباره فوتبال پایه نکاتی را گفته که همواره درباره شان شایعات زیادی وجود داشته است. این بار اما یک چهره رسمی، یک بازیکن تیم ملی این ها را رسانه ای کرده است. آن هم نه رسانه ای در داخل کشور که با یکی بیرون از مرزهای ایران. حالا او احضار شده و در خبر اولیه احضارش گفته شده به خاطر مصاحبه اش با کسی که روزی با یکی از تیم های ملی از کشور خارج شده و برنگشته و حالا در رسانه های فارسی زبان آن طرفی کار می کند، باید پاسخگو باشد.

البته حتما فدراسیون فوتبال هم مثل بسیاری از بخش های کشور برای گفت و گو با رسانه های آن سوی آبی که سیاست های خصمانه دارند، قوانینی دارد اما آنچه مهمتر و اولویت دار تر هستند، محتوای گفتار مسعود شجاعی است.

او از این گفته که در مدارس فوتبال پایه به نونهالان مردم تعرض می شود. او حتما برای چنین گفته ای مستند دارد. خیلی از اسمی های این فوتبال این روزها مدارس فوتبال دارند. آن هم نه فقط در تهران که در نقاط مختلفی از کشور. خیلی از مردم به امید همین ستاره های اسمی فوتبال است که بچه های شان را می فرستند و کلی پول می دهند تا شاید روزی بختشان بزند و ستاره شوند. حالا اینکه خیلی های شان چیزی نمی شوند، اگر برای شان چنین تبعات سنگینی داشته باشد، جنایت است. اینکه یکی مثل مسعود شجاعی در این باره اطلاعاتی داشته و درباره اش سخن گفته، باید بیاید و توضیحات تکمیلی دهد تا سرآغازی باشد برای برخورد با فاسدها. برای نجات قربانیانی که به زعم او اسیر شیاطین می شوند و تا ابد آثار روحی این اتفاق تلخ در زندگی شان می افتد.

کاش روزی که شجاعی برای پاسخگویی، می آید، در کنار توضیحاتی که حتما از او می پرسند و باید بپرسند که چرا چنین ویدئویی را بیرون از ایران منتشر کرده و چرا چنین مجرایی را انتخاب کرده است؟ از او درباره این ادعاهای مهمش بپرسند تا اگر مستندی دارد، ارائه کند و در غیر این صورت پاسخگوی خانواده هایی باشد که حالا برای فرستادن فرزندان شان به این کلاس ها وحشت زده شده اند چون یکی از کاپیتان های تیم ملی چنین نکات وحشت آوری را درباره مدارس فوتبال گفته است، باشد.

ماجرای کامل افشاگری مسعود شجاعی + بیوگرافی و عکس های جدید

بیوگرافی مسعود شجاعی

نام کاملمسعود سلیمانی شجاعی آرخلو
زادروز۹ ژوئن ۱۹۸۴ ‏(۳۲ سال)
زادگاهآبادان، ایران
قد۱٫۸۵ متر (۶ فوت ۱ اینچ)
پستهافبک
اطلاعات باشگاهی
باشگاه کنونیپانیونیوس
باشگاه‌های جوانان
۱۹۹۹–۲۰۰۰نفت آبادان
۲۰۰۰–۲۰۰۲سایپا
باشگاه‌های حرفه‌ای*
سال‌هاباشگاه‌هابازی(گل)
۲۰۰۲–۲۰۰۳نفت آبادان۱۲(۱)
۲۰۰۳–۲۰۰۶سایپا۶۰(۵)
۲۰۰۶–۲۰۰۸الشارجه۴۰(۱۲)
۲۰۰۸–۲۰۱۳اوساسونا۱۰۱(۸)
۲۰۱۳–۲۰۱۴لاس پالماس۲۹(۵)
۲۰۱۴–۲۰۱۵الشحانیه۲۴(۵)
۲۰۱۵-۲۰۱۶الغرافه۲۵(۴)
۲۰۱۶–پانیونیوس۰(۱)
تیم ملی
۲۰۰۵ب ایران۶(۰)
۲۰۰۴–ایران۶۴(۸)
*تعداد بازی‌ها و گل‌ها فقط مربوط به بازی‌های لیگ داخلی است و آمار به روز شده در تاریخ ۳۱ اکتبر ۲۰۱۴.

‡ آمار بازی‌ها و گل‌های ملی به‌روز شده در تاریخ ۲۵ ژوئن ۲۰۱۴

مسعود سلیمانی شجاعی آرخلو (زادهٔ ۹ ژوئن ۱۹۸۴ برابر با ۱۹ خرداد ۱۳۶۳ شمسی، در آبادان)فوتبالیست ایرانی است. وی هم‌اکنون بازیکن آزاد است و سابقه عضویت در تیم ملی فوتبال ایران را نیز دارد. مسعود شجاعی معمولاً در نقش بازیکن میانی و هافبک راست بازی می‌کند. فوتبال حرفه‌ای را در تیم صنعت نفت آبادان شروع کرد، و پس از آن به تیم سایپا انتقال یافت. اولین بازی ملی او مقابل تیم لائوس در مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۰۶ بود. او در جام جهانی ۲۰۰۶ در بازی مقابل آنگولا به عنوان بازیکن تعویضی وارد میدان شد.

مسعود شجاعی در تاریخ ۱۳۸۷/۴/۴ با قراردادی سه ساله به تیم اوساسونا در لیگ اسپانیا پیوست. مبلغ این قرارداد ۹ میلیون یورو اعلام شد امّا زمانی که در اوج بود و همه از او انتظار داشتند به یکی از بهترین لژیونرهای خارجی حاضر در لالیگا تبدیل شود با مصدومیت روبرو شد و این دوره مصدومیت بیش از یک سال از دوران ورزشی او کاست اما این پایان کار نبود. او به اوساسونا بازگشت ولی این دفعه دیگر مسعود همیشگی نبود و بسیار افت کرده بود و این امر مدیران و مربیان اوساسونا را مجاب کرد تابه دنبال بازیکن خارجی دیگری بروند و نام شجاعی را از لیست خود خط بزنند امّا شجاعی تجربه بسیاری از لژیونرهای ایرانی مانند نکونام، هاشمیان و مهدوی کیا را که پس از پایان قرارداد خود با تیم‌های سطح اوّل اروپا به ایران آمدند تکرار نکرد و ترجیح به جای ادامه دوران ورزشی خود در کشورهای عربی یا در لیگ برتر ایران آن را در سطح دو فوتبال اسپانیا ادامه دهد و همچنان لژیونر ایران در اروپا بماند. او در شهریور ۱۳۹۲ به باشگاه لاس پالماس پیوست.

حضور در باشگاه‌های مختلف

فصلتیمکشوردستهبازیگل
۰۲/۰۳صنعت نفت ایران۱۱۲۱
۰۳/۰۴سایپا ایران۱۱۴۲
۰۴/۰۵سایپا ایران۱۲۲۱
۰۵/۰۶سایپا ایران۱۲۴۲
۰۶/۰۷شارجه امارات متحده عربی۱۲۰۷
۰۷/۰۸شارجه امارات متحده عربی۱۲۰۵
۰۸/۱۳اوساسونا اسپانیا۱۱۰۱۸
۱۳/۱۴لاس پالماس اسپانیا۲۲۹۵
۱۵/۱۴الشحانیه قطر۱۲۴۵
۱۵/۱۶الغرافه قطر۱۲۵۴
2016-پانیونیوسیونان1

گردآوری: پورتال وهاران www.vaharan.com

برچسب ها

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of