تشخیص افراد دروغگو با «قانون سه»

سبک زندگی ۳۰ مهر ۱۳۹۵ یک دیدگاه

تشخیص افراد دروغگو با «قانون سه»

از نظر روانشناسی دروغ یک مفهوم پیچیده است، چرا که مردم به دلایل مختلف و تحت شرایطی خاص ممکن است دروغ بگویند. اگر بخواهیم در مورد دروغ و دلایل آن صحبت کنیم شاید بتوان گفت که برخی از افراد برای جلوگیری از مجازات دروغ می گویند، برخی برای جلوگیری از صدمه زدن به احساسات کسی ممکن است دروغگویی کنند.باید دانست که برخی از افراد به راحتی دروغ می گویند و کسی هم نمی تواند تشخیص دهد آنها دارند دروغ می گویند اما برخی دیگر نه، در زمان دروغ گفتن لو می روند. اما واقعیت آن است که برای اینکه بفهمیم که فرد دروغگو چه کسی است روشهایی وجود دارد که در این مطلب به 3 راه کلیدی در تشخیص دروغ و دروغگو پرداخته ایم که ناگفته نماند این روشها برای تشخیص افراد منفی باف هم مناسب هستند.

تشخیص افراد دروغگو با «قانون سه»

قانون سه برای شناخت افراد دروغگو

توجه داشته باشید که انسانهای دروغگو و منفی باف هر دو دسته افرادی خطرناک هستند که باید از کنار بودن با انها پرهیز کرد.

برای اینکه بفهمید که آیا فردی که با او در ارتباط هستید جزو افراد منفی و دروغگو است یا نه، می توانید از روش معروف به نام «قانون سه» کمک بگیرید.

«قانون سه» برای پیدا کردن افراد منفی و دروغگو

در ابتدا باید بدانید که قانون «سه» به این صورت است که اگر دوستتان و اطرافیان یک بار به شما دروغ گفتند، باید آن را یک خطای غیر عمد در نظر بگیرید و از آن چشم پوشی کنید؛ اما اگر این رفتار برای بار دوم و سوم هم تکرار شد، باید بدانید که این عادت رفتاری آن فرد است و در مورد معاشرت او بهتر است از خیر دوستی و مصاحبت با وی بگذرید و او را از لیست دوستان خود حذف کنید.

همچنین بخوانید:  10 گام اساسی برای قانع کردن دیگران

بنا به گفته محققان روانشناس از جمله «مارتا استوت»، یکی از استادان روانشناسی دانشگاه هاروارد در این مورد: «یک دروغ، یک برداشت اشتباه، یک بدقولی یا یک نادیده انگاشتن مسوولیت ها، قابل بخشش هستند. دو بار تکرار شدن آنها می تواند ناشی از اشتباه های سریالی تلقی شود. اما سومین دروغ و بدقولی نشان می دهد که شما با یک فرد دروغگو و بی مسوولیت طرف هستید که این رفتارهای ناشایست بخشی از عادت های زندگی وی را تشکیل داده اند.»

راه چاره نهایی در شناخت افراد دروغگو

همراهان عزیز سایت وهاران خوب است بدانید که همیشه استثنا هم وجود دارد و برای تشخیص این موضوع، بهتر است که به جای تمرکز روی صحبت های شخص موردنظرتان، الگوهای رفتاری او را زیر ذره بین ببرید و دلایل اصلی کارهایش را موشکافی کنید، چرا که ممکن است در اثر سوء تفاهم در مورد دروغگو بودن فرد مد نظرتان، شما دوست خوب و صمیمی را از دست دهید.

مترجم: ندا رحیمی

اختصاصی سایت وهاران

www.vaharan.com


برچسب ها

1 thought on “تشخیص افراد دروغگو با «قانون سه»

  1. ثابت گفت:

    مطالب جالب و کاربردی بود.خسته نباشید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *