آموزش روشهای از بین بردن سیاهی زیر چشم

سلامت ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

آموزش روشهای از بین بردن سیاهی زیر چشم

یکی از مشکلات پوستی که اغلب افراد با ان درگیر هستند، کبودی زیر چشم است که گاهی بنا به دلایل ارثی است و گاهی هم بر مبنای سبک زندگی برای افراد رخ می دهد. اما بهر حال این عارضه پوستی بسیار ناخوشایند است و اغلب راههای برطرف کردن سیاهی زیر چشم به دلیل این ظاهر ناخوشایند پیگیری می شوند که ما در این مقاله از پورتال وهاران به این روشها پرداخته ایم.

روشهای رفع سیاهی و گودی زیر چشم

با مشاهده کاهش سیاهی زیر چشم و افزایش ساعت خواب خود، تعیین کنید که چقدر نیاز به خواب دارید. خوابتان را برای دو هفته منظم کنید تا تغییرات حلقه زیر چشم را ببینید.احتمالا تاکنون در پوست زیر چشم خود یا دیگران تغییر رنگ دیده‌اید. برای برخی از ما «حلقه سیاه» زیر چشم یک مساله آزاردهنده است. گه‌گاه این حالت، یکی از علائم برخی بیماری‌ها مثل آلرژی و ضعف است. متاسفانه در بسیاری موارد علت ژنتیکی دارد. ارثی بودن به این معنا نیست که هیچ راه برون رفتی از این مساله وجود ندارد بلکه با روش‌هایی که در اینجا آشنا می‌شوید می‌توانید اثر ظاهری حلقه سیاه زیر چشم را کمرنگ کنید و در بعضی موارد می‌توانید به‌طور کامل از آن خلاصی یابید.

آموزش روشهای از بین بردن سیاهی زیر چشم

آزمایش خون:

آزمایش خون خود را به پزشک نشان دهید. غالبا حلقه سیاه زیر چشم ارثی است. ارثی بودن به این معنا نیست که برای رهایی از آن هیچ راهی وجود ندارد، بلکه به این معناست که برای کسب کمترین نتیجه هم بایستی تلاش کنید.حلقه سیاه زیر چشم ممکن است به علت رسوب کربن سبک باشد که در نتیجه هضم ناقص پروتئین است. هضم ناقص پروتئین ممکن است به علت اسید هیدروکلریک ناکافی در معده باشد. کمبود اسید هیدروکلریک در معده به علت کمبود عمده ویتامین B6 (پیروکسین) و اسید فولیک است. حدود ۳۰ درصد افراد نمی توانند B6 و یا اسید فولیک را جذب کنند و بایستی این مواد از راه‌های دیگری تامین شود.

تشخیص عوامل آلرژی:

نشانه شایع آلرژی یا حساسیت تغییر رنگ پوست زیر چشم است. اگر آلرژی مشکل عمده شماست، به راحتی می‌توانید آن را درمان کنید. یا از عوامل به وجود آورنده‌اش دوری کنید.

خواب کافی داشته باشید:

کاملا مشخص نشده که چرا خواب ناکافی، سبب ایجاد حلقه سیاه زیر چشم می‌شود. اما همه ما اثر کم‌خوابی در چشمان خود یا اطرافیانمان را به وفور دیده‌ایم. سیاهی زیر چشم می‌تواند نشان‌دهنده این باشد که میزان خواب و استراحتتان کم است.با مشاهده کاهش سیاهی زیر چشم و افزایش ساعت خواب خود، تعیین کنید که چقدر نیاز به خواب دارید (معمولا ۷ تا ۹ ساعت در شب). اما این زمان در افراد مختلف، متفاوت است. خوابتان را برای دو هفته منظم کنید تا تغییرات حلقه زیر چشم را ببینید.به یاد داشته باشید الکل و برخی داروها بر روی کیفیت خواب اثر می‌گذارند، پرهیز از مصرف این فرآورده‌ها یا مصرف در حد تعادل نتیجه خوبی می‌دهد. کمبود خواب، با جذب کمتر ویتامین‌ها در بدن همین طور کاهش عملکرد غده فوق کلیوی (آدرنال) ارتباط نزدیکی دارد. کاهش عملکرد آدرنال سبب کاهش جذب ویتامین B6 می‌شود در نتیجه حلقه سیاه زیر چشم اجتناب ناپذیر است.خواب به تنظیم ویتامین‌های مورد نیاز بدن کمک می‌کند.

در حال خواب نیز پوستتان را درمان کنید: ماسک‌های شبانه صورت به کاهش پف کردگی یا کاهش تغییر رنگ زیر چشم کمک می‌کنند. این ماسک‌ها را به صورت دستی نیز می‌توانید تهیه کنید. لیف حمام را با آب سرد مرطوب کنید، لیف را فشار دهید تا آب اضافی آن خارج شود، کمی قبل از خواب روی چشمان بسته قرار دهید این کار ساده در سرعت درمان موثر است. به یک پزشک طب گیاهی مراجعه کنید اگر مشکل اصلی فقر ویتامینی یا مشکل در جذب مواد معدنی باشد حتما باید درمان شود. این پزشکان به تسکین و درمان افرادی که بیماری‌های مزمن دارند کمک می‌کنند.

درمان با خیار:

برش‌های حلقه ای خیار را روزانه روی چشمانتان بگذارید، خواهید دید پوست از نظر ظاهری باطراوت می‌شود. چای بسته‌ای مرطوب یا یک قطعه یخ را در پارچه نرمی بپیچید و روی چشمانتان بگذارید این عمل ورم و تغییر رنگ زیر چشم را کاهش می‌دهد. بسته‌های چای یا برش‌های حلقه ای سرد و تازه خیار را ۱۰ تا ۱۵ دقیقه روی چشم نگه دارید.

ناحیه دور چشم را آرام کنید:

برای آرام کردن دور چشم، تکه پارچه پنبه ای را مرطوب کنید و برای مدت کوتاهی در یخچال قرار دهید و به آرامی در ناحیه حلقه سیاه زیر چشم قرار دهید. چشمانتان را ببندید و با انگشت این ناحیه را از روی پارچه مالش دهید. این کار را به دفعات انجام دهید.

از کرم‌های دور چشم محتوی ویتامین K و A استفاده کنید:

حلقه سیاه ممکن است به علت کمبود ویتامین K باشد. به هر حال تحقیقات اخیر نشان داده که کرم‌های پوست محتوی این دو ویتامین پف کردگی و تغییر رنگ محسوس در بسیاری بیماران را کاهش داده است. مصرف روزانه و طولانی مدت این کرم‌ها نتیجه مطلوب را خواهد داد.

از مالیدن چشم‌ها خودداری کنید:

گاهی مالش و اصطکاک چشم‌ها باعث حساسیت می‌شود. مالش، پوست دور چشم را آزرده کرده و ممکن است باعث شکنندگی مویرگ‌های خونی خیلی ریز پوست شود. که هم پف کردگی و هم تغییر رنگ پوست را به همراه دارد.

رژیم غذایی سالم و متعادلی داشته باشید:

روزانه مکمل‌های ویتامینی لازم را مصرف کنید و مقدار زیادی آب بنوشید. حلقه سیاه و پف آلودگی اغلب به خاطر کمبود ویتامین K یا ناکافی بودن آنتی‌اکسیدان‌هاست. همین طور کمبود ویتامین B12 (که معمولا به علت کم خونی است) باعث ایجاد حلقه سیاه می‌شود. حتما مقدار زیادی میوه و سبزیجات سبز رنگ به‌خصوص کلم بروکلی و اسفناج مصرف کنید.

مقدار نمک مصرفی را کاهش دهید:

خوردن زیاده از حد نمک باعث می‌شود بدن آب را در جاهای غیر معمول بدن مثل دور چشم نگه دارد که سبب پف کردگی چشم می‌شود. مصرف زیاد نمک به گردش خون زیان رسانده و باعث می‌شود رگ‌های پوست آبی‌تر به نظر برسند.

سیگار نکشید:

سیگار نه تنها تهدیدی برای وریدهای بدن است بلکه ظاهر رگ‌های خونی زیر پوست را آبی و برجسته‌تر می‌کند.

گرداوری: پورتال وهاران www.vaharan.com


برچسب ها

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of