نحوه حذف کلی زمینه‌ دلخواه در وردپرس

افزونه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ بدون دیدگاه

آموزش حذف زمینه دلخواه اضافه

معمولا بعد از نصب قالب یا یک افزونه خاص در سایت های وردپرسی، تعدادی زمینه دلخواه به پست های شما اضافه می شوند. بعد از حذف یا تغییر قالب و جایگزینی افزونه ای جدید دیگر نیازی به زمینه های دلخواه مربوط به قالب یا افزونه قدیمی نیست. این اطلاعات می تواند باعث کندی و افزایش حجم دیتابیس شما شود. حال با این آموزش می توانید به راحتی زمینه های دلخواه اضافی رو حذف کنید. پس با ما همراه باشید.

برای حذف زمینه دلخواه ما 2 راه بسیار ساده را پیشنهاد می کنیم. حتما قبل از انجام این کار از روی دیتابیس خود یک بک آپ تهیه کنید تا در صورت بروز هرگونه مشکل بتوان آپ را بازگردانی کنید.

حذف از طریق افزونه Delete Custom Fields

این روش نسبت به روش دوم طولانی تر می باشد.

برای نصب افزونه ابندا این افزونه رو از مخزن وردپرس به آدرس زیر دانلود کنید: Delete Custom Fields
سپس در بخش افزونه ها از طریق “افزودن” از روی هاست نصب کنید. لازم به ذکر هست، در صفحه این افزونه هشدار عدم آپدیت این افزونه در عرض 6 سال اخیر رو میدهد. ما این افزونه را در سایت نصب و امتحان کردیم و هیچ مشکلی در عملکرد این افزونه ندیدیم.

پس از نصب و فعال سازی افزونه Delete Custom Fields، از بخش ابزارها بر روی آن کلیک کنید تا به بخش تنظیمات آن وارد شوید.

 

افزونه Delete Custom Fields

 

پس از ورود به بخش توضیحات و تنظیمات افزونه، ابتدا از طریق فورم Custom Field to delete، زمینه دلخواه مورد نظر خودتون رو انتخاب و بر روی پاک کردن برای همیشه کلیک کنید. پس از این کار، افزونه به صورت تکی تمامی زمینه های دلخواه موجود در پست هارو بررسی و حذف می کند.

 

آموزش حذف زمینه دلخواه

حذف زمینه دلخواه از طریق PhpMyAdmin

این روش، بسیار سریعتر از روش استفاده از افزونه می باشد. ابتدا وارد PhpMyAdmin از طریق پنل هاست خود شوید. سپس به بخش wp_postmeta شوید و بر روی SQL کلیک کنید.

 

حذف زمینه دلخواه از طریق PhpMyAdmin

 

سپس SELECT * FROM `wp_postmeta` WHERE 1 را پاک کرده و کد زیر را در آن درج نمایید.

DELETE FROM wp_postmeta WHERE meta_key = ‘meta_key’;

در این کد بجای meta_key زمینه دلخواهی که می خواهید حذف کنید را درج و بر روی Go کلیک کنید. (برای مثال در این پست، بجای meta_key کلمه audio_key درج می شود.)

 

منبع: daretothink

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *