حذف یارانه بگیران جدید که مجلس مصوب کرد + بانک های اطلاعاتی حذف یارانه اعلام شدند

اخبار ۱۶ اسفند ۱۳۹۵ یک دیدگاه

حذف یارانه بگیران جدید که مجلس مصوب کرد + بانک های اطلاعاتی حذف یارانه اعلام شدند

این مقاله از پورتال وهاران را اختصاص داده ایم به خبری در مورد حذف یارنه بگیران و روش حذف یارانه بگیران. تازه ترین خبرهای حذف یارانه و اطلاعات کامل در این زمینه بحث اصلی ما در ادامه خواهد بود.

زمان حذف یارانه بگیرانی که مجلس مصوب کرد

معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت:«زمانی که قانون بودجه ابلاغ شود، فکر می کنم که انتخابات گذشته باشد.»

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان تصویب قانون بودجه سال آینده کل کشور،جزییات دخل و خرج هدفمندی یارانه‌ها را برای سال بعد تصویب کردند.براین اساس با توجه به منابعی که برای یارانه نقدی در نظر گرفته شده، باید ۹ میلیون نفر یارانه بگیر حذف شوند؛در واقع کل منابع حاصل از هدفمندی یارانه ها در بودجه حدود ۳۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

از سویی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور، گفته است: تا اول بهمن یارانه 4 میلیون و 853 هزارو 386 نفر از افرادی که درآمد ناخالصشان بیش از 3 میلیون بود، قطع شده است.

در همین خصوص، احمد میدری معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گفت و گو با خبرآنلاین گفت:«با توجه به آماری که آقای نوبخت اعلام کرد،تاکنون ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر از جمعیت 77 میلیونی یارانه بگیران حذف شده است.»

وی در پاسخ به این سئوال که زمان اجرای تصمیم مجلس برای حذف 9 میلیون یارانه بگیر در سال آینده چه زمانی خواهد بود،اظهار کرد:«چون تکلیف مجلس است ،دولت باید این مصوبه را اجرایی کند.»

برخی کارشناسان اقتصادی و سیاسی معتقدند، با توجه به نزدیک بودن انتخابات دولت یارانه بگیران را حذف نخواهد کرد، در همین رابطه میدری گفت:«بودجه که ابلاغ شود فکر می کنم،زمان انتخابات گذشته باشد.»

اگر پرداخت یارانه قطع شود چه اتفاقی می افتد؟!

بانک های اطلاعاتی پردرآمدها را شناسایی می کند

قائم مقام وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی می‌گوید: از سال گذشته تا کنون یارانه نقدی حدود ۵ میلیون نفر از گروهای پردرآمد حذف شده و شناسایی افراد متمکن از طریق بانکهای اطلاعاتی قوی صورت گرفته است.

ابوالحسن فیروز آبادی اظهار کرد: شناسایی گروههای پردرآمد و افراد متمکن از طریق بانکهای اطلاعاتی قوی در اختیار وزارت کار صورت گرفته و به طور مشخص چهار میلیون و ۸۶۰ هزار نفر تا این برج از شمول دریافت یارانه حذف شدند.

وی ملاک حذف یارانه افراد پردرآمد را توانایی و تمکن مالی آنها عنوان کرد و گفت: در جریان شناسایی افراد و گروه‌ها، وزارت کار آسیب پذیری و وضعیت زندگی خانوار را مدنظر قرار می‌دهد.

فیروزآبادی درباره تعداد اعتراض کنندگان به حذف یارانه به عدد و رقمی اشاره نکرد اما گفت که تعداد این افراد اندک بوده است.

قائم مقام وزیر کار همچنین با تایید ارسال پیامک به افراد قبل از حذف یارانه آنها اظهار کرد: افرادی که پیامک حذف دریافت می‌کنند باید در فرصت داده شده مدارک و مستندات خود را برای اثبات نیازمندی وگرفتن یارانه ارائه کنند تا بررسی شود.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور طی روزهای گذشته از قطع یارانه چهار میلیون و ۸۵۳ هزار و ۳۸۶ نفر از افراد تا اول بهمن ماه امسال خبر داد که درآمد ناخالصشان از سه میلیون تومان بیشتر بوده است.

نوبخت در مخالفت با تعدادی از نمایندگان مجلس که حذف یارانه ۲۰ درصد افراد تا پایان سال ۹۶ را پیشنهاد کرده بودند، گفته بود: تاکید مجلس برای قطع یارانه افرادی که تا سه میلیون تومان درآمد دارند، در حالی است که بسیاری از خانواده‌ها مستاجر یا دارای بیمار صعب‌العلاج و فرزند دانشجو هستند و حذف آنها از دریافت یارانه نوعی بی عدالتی به شمار می‌رود.

در حال حاضر شناسایی گروه‌های پردرآمد و افراد ثروتمند برای قطع یارانه بر اساس بانکهای اطلاعاتی مختلفی همچون مالیات، ‌ حقوق و درآمد و مسکن صورت می‌گیرد.

گردآوری: پورتال وهاران www.vaharan.com


برچسب ها

1 thought on “حذف یارانه بگیران جدید که مجلس مصوب کرد + بانک های اطلاعاتی حذف یارانه اعلام شدند

 1. زهرا گفت:

  همه این مطالب دروغه!
  من خانم سرپرست خانوار هستم وسرپرستی فرزندم را نیز برعهده دارم ! فرزندم هم دانش آموز است و مجموع درآمدی نداریم که 3میلیون تومان شود . خودم هم آموزگارم فیش حقوقی یک آموزگار به 3میلیونه؟؟؟؟
  یارانه ام را 6ماهه قطع کرده اند . فرمانداری هم رفتم، به وزارت رفاه هم مراجعه کردم گفتند حکم شما 2میلیون است وما باید حقوق 2میلیون به بالا را قطع کنیم.
  هرکارمندی از این 2میلیون مالیات پرداخت میکنه حق بیمه و حق صندوق بازنشستگی کشوری پرداخت میکنه و کسورات …
  یعنی خالص دریافتی 1700000تومان می شود . حالا بااین مبلغ خرجی و اجاره بها وهزینه های… پرداخت کنید به نظر شما ثروتمند هستید که باید از لیست یارانه بگیران حذف شوید خودتان قضاوت کنید.!!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *