حذف یارانه بگیران جدید که مجلس مصوب کرد + بانک های اطلاعاتی حذف یارانه اعلام شدند

اخبار ۱۶ اسفند ۱۳۹۵ یک دیدگاه

حذف یارانه بگیران جدید که مجلس مصوب کرد + بانک های اطلاعاتی حذف یارانه اعلام شدند

این مقاله از پورتال وهاران را اختصاص داده ایم به خبری در مورد حذف یارنه بگیران و روش حذف یارانه بگیران. تازه ترین خبرهای حذف یارانه و اطلاعات کامل در این زمینه بحث اصلی ما در ادامه خواهد بود.

زمان حذف یارانه بگیرانی که مجلس مصوب کرد

معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت:«زمانی که قانون بودجه ابلاغ شود، فکر می کنم که انتخابات گذشته باشد.»

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان تصویب قانون بودجه سال آینده کل کشور،جزییات دخل و خرج هدفمندی یارانه‌ها را برای سال بعد تصویب کردند.براین اساس با توجه به منابعی که برای یارانه نقدی در نظر گرفته شده، باید ۹ میلیون نفر یارانه بگیر حذف شوند؛در واقع کل منابع حاصل از هدفمندی یارانه ها در بودجه حدود ۳۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

از سویی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور، گفته است: تا اول بهمن یارانه ۴ میلیون و ۸۵۳ هزارو ۳۸۶ نفر از افرادی که درآمد ناخالصشان بیش از ۳ میلیون بود، قطع شده است.

در همین خصوص، احمد میدری معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گفت و گو با خبرآنلاین گفت:«با توجه به آماری که آقای نوبخت اعلام کرد،تاکنون ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر از جمعیت ۷۷ میلیونی یارانه بگیران حذف شده است.»

وی در پاسخ به این سئوال که زمان اجرای تصمیم مجلس برای حذف ۹ میلیون یارانه بگیر در سال آینده چه زمانی خواهد بود،اظهار کرد:«چون تکلیف مجلس است ،دولت باید این مصوبه را اجرایی کند.»

برخی کارشناسان اقتصادی و سیاسی معتقدند، با توجه به نزدیک بودن انتخابات دولت یارانه بگیران را حذف نخواهد کرد، در همین رابطه میدری گفت:«بودجه که ابلاغ شود فکر می کنم،زمان انتخابات گذشته باشد.»

اگر پرداخت یارانه قطع شود چه اتفاقی می افتد؟!

بانک های اطلاعاتی پردرآمدها را شناسایی می کند

قائم مقام وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی می‌گوید: از سال گذشته تا کنون یارانه نقدی حدود ۵ میلیون نفر از گروهای پردرآمد حذف شده و شناسایی افراد متمکن از طریق بانکهای اطلاعاتی قوی صورت گرفته است.

ابوالحسن فیروز آبادی اظهار کرد: شناسایی گروههای پردرآمد و افراد متمکن از طریق بانکهای اطلاعاتی قوی در اختیار وزارت کار صورت گرفته و به طور مشخص چهار میلیون و ۸۶۰ هزار نفر تا این برج از شمول دریافت یارانه حذف شدند.

وی ملاک حذف یارانه افراد پردرآمد را توانایی و تمکن مالی آنها عنوان کرد و گفت: در جریان شناسایی افراد و گروه‌ها، وزارت کار آسیب پذیری و وضعیت زندگی خانوار را مدنظر قرار می‌دهد.

فیروزآبادی درباره تعداد اعتراض کنندگان به حذف یارانه به عدد و رقمی اشاره نکرد اما گفت که تعداد این افراد اندک بوده است.

قائم مقام وزیر کار همچنین با تایید ارسال پیامک به افراد قبل از حذف یارانه آنها اظهار کرد: افرادی که پیامک حذف دریافت می‌کنند باید در فرصت داده شده مدارک و مستندات خود را برای اثبات نیازمندی وگرفتن یارانه ارائه کنند تا بررسی شود.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور طی روزهای گذشته از قطع یارانه چهار میلیون و ۸۵۳ هزار و ۳۸۶ نفر از افراد تا اول بهمن ماه امسال خبر داد که درآمد ناخالصشان از سه میلیون تومان بیشتر بوده است.

نوبخت در مخالفت با تعدادی از نمایندگان مجلس که حذف یارانه ۲۰ درصد افراد تا پایان سال ۹۶ را پیشنهاد کرده بودند، گفته بود: تاکید مجلس برای قطع یارانه افرادی که تا سه میلیون تومان درآمد دارند، در حالی است که بسیاری از خانواده‌ها مستاجر یا دارای بیمار صعب‌العلاج و فرزند دانشجو هستند و حذف آنها از دریافت یارانه نوعی بی عدالتی به شمار می‌رود.

در حال حاضر شناسایی گروه‌های پردرآمد و افراد ثروتمند برای قطع یارانه بر اساس بانکهای اطلاعاتی مختلفی همچون مالیات، ‌ حقوق و درآمد و مسکن صورت می‌گیرد.

گردآوری: پورتال وهاران www.vaharan.com

برچسب ها

1
دیدگاه بگذارید

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
زهرا

همه این مطالب دروغه! من خانم سرپرست خانوار هستم وسرپرستی فرزندم را نیز برعهده دارم ! فرزندم هم دانش آموز است و مجموع درآمدی نداریم که ۳میلیون تومان شود . خودم هم آموزگارم فیش حقوقی یک آموزگار به ۳میلیونه؟؟؟؟ یارانه ام را ۶ماهه قطع کرده اند . فرمانداری هم رفتم، به وزارت رفاه هم مراجعه کردم گفتند حکم شما ۲میلیون است وما باید حقوق ۲میلیون به بالا را قطع کنیم. هرکارمندی از این ۲میلیون مالیات پرداخت میکنه حق بیمه و حق صندوق بازنشستگی کشوری پرداخت میکنه و کسورات … یعنی خالص دریافتی ۱۷۰۰۰۰۰تومان می شود . حالا بااین مبلغ خرجی… Read more »