جزئیات خبر اعلام ورشکستگی بانک سرمایه سال ۹۶

اخبار ۱۳ خرداد ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

جزئیات خبر اعلام ورشکستگی بانک سرمایه سال ۹۶

مدتی است که خبر ورشکسته شدن بانک سرمایه در فضای مجازی منتشر شده است که این خبر آنچنان در شبکه های اجتماعی داغ شده بود که بانک سرمایه  مجبور شد در اطلاعیه ای جزئیات خبر ورشکستگی بانک سرمایه ۹۶ را اعلام کند. پورتال وهاران در این مقاله جزئیات خبر را برای شما عزیزان منتشر می کند.

بانک سرمایه خبر اعلام ورشکستگی را تکذیب کرد

بانک سرمایه طی اطلاعیه‌ای شایعه مطرح شده در شبکه‌های اجتماعی مبنی بر اعلام ورشکستگی این بانک تا ۱۵ اسفندماه را قویاً تکذیب کرد.

در اطلاعیه بانک سرمایه آمده است: “در فضای مجازی بی‌شک سهامداران و سپرده‌گذاران این بانک با اطلاعات و شم اقتصادی بالای خود به سادگی در می‌یابند که طراحان این شایعه متأسفانه یا از ساده‌ترین قوانین بانکداری در ایران بی‌خبرند و یا تعمداً خود را به بی‌خبری زده‌اند.

در ادامه آمده است: این شایعه نابخردانه زمانی در شبکه‌های اجتماعی در حال گردش است که بانک سرمایه به لحاظ رشد منابع در سال جاری بهترین عملکرد را نسبت به ۱۱ سال گذشته خود داشته و با اقدام قاطع حقوقی که به بازداشت چند تن از بدهکاران کلان بانکی انجامیده، در پی وصول مطالبات معوق خود و احقاق حقوق سهامداران است و به همین اعتبار می‌توان آبشخور چنین شایعات پیش پا افتاده‌ای را در میان بدهکاران دانست.

جزئیات خبر اعلام ورشکستگی بانک سرمایه اسفند 95

معرفی بانک سرمایه

بانک سرمایه یکی از بانک های خصوصی ایران است. این بانک در سال ۱۳۸۴ تاسیس شده است و ششمین بانک خصوصی به شمار می‌رود که بعد از انقلاب سال ۵۷ در ایران تاسیس شده است.[۱] نام شخصی که طرح لگو بانک سرمایه را طراحی کرده است ناصر عبدالحسین هست که با شرکت در مسابقه که از سوی این بانک برگزار شده بود به عنوان نفر اول از سوی مدیران وقت این بانک تعیین شد. جایزه نفر اول پنج سکه بهار آزادی بود که در مراسمی رسمی با حضور وزیر آموزش و پرورش وقت و مدیر عامل وقت این بانک برگزار شده بود تقدیم طراح لگو این بانک قرار گرفت.[نیازمند منبع]
بدهی بانک و بدهکاران بانکی

به گفته مدیر عامل بانک سرمایه، این بانک «یکی از بزرگترین بدهکاران در شبکه بانکی بود که ۹۷ درصد از بدهی بین بانکی را اکنون تسویه کرده و اگرچه با نرخ بالا وام گرفته بود، اما این بدهی را اکنون به حدود صفر رسانده است[۲]».

از طرف دیگر، بانک سرمایه تعدادی بدهکار بانکی دارد که به گفته مدیر عامل بانک، «در مجموع بدهکاران کلان این بانک ۳۱ نفر اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی هستند که بدهی آنها از ۲۰۰ میلیارد تومان تا ۱۲۰۰ میلیارد تومان متغیر است[۲].».

گردآوری: پورتال وهاران www.vaharan.com

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of