جزییات خبر درگذشت محمد علی فلاحتی نژاد وزنه بردار مشهور 96

اخبار ۲۴ مرداد ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

جزییات خبر درگذشت محمد علی فلاحتی نژاد وزنه بردار مشهور 96

این مقاله از پورتال وهاران را اختصاص داده ایم به خبری تاسف برانگیز در حوزه ورزش که مربوط می شود به درگذشت محمدعلی فلاحتی نژاد که وزنه بردار معروف کشورمان بود و بر اثر بیماری کلیوی درگذشت. پورتال وهاران درگذشت این ورزشکار محبوب را به جامعه ورزش و به خانواده ان مرحوم تسلیت می گوید و برای آن مرحوم آرامش و غفران الهی آرزومند است.

محمدعلی فلاحتی نژاد درگذشت

محمد علی فلاحتی نژاد ملی پوش پیشین وزنه برداری و قهرمان جهان در سال 2003 که مدتی را به دلیل عارضه کلیوی در بیمارستان بستری بود ظهر امروز دار فانی را وداع گفت.

جزییات خبر درگذشت محمد علی فلاحتی نژاد 96

محمدعلی فلاحتی نژاد از قهرمانان و پیشکسوتان خوشنام وزنه برداری مدتی بود به دلیل مشکل کلیه در بیمارستان بستری شده بود.

متاسفانه کلیه ایشان دچار عفونت شد و این عفونت به سایر نقاط بدن از جمله کلیه و ریه گسترش پیدا کرد وباعث مرگ وی در سن 41 سالگی شد.

بیوگرافی محمدعلی فلاحتی نژاد

محمدعلی فلاحتی‌نژاد (زاده ۲۴ تیر ۱۳۵۵ – درگذشته ۲۳ مرداد ۱۳۹۶) وزنه‌بردار اهل ایران بود که در مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۰۳ در وزن ۷۷ کیلوگرم مدال طلا را به دست آورد.

بیماری و مرگ

وی بعد از تحمل یک دوره بیماری سخت، بر اثر نارسایی کلیه در ۲۳ مرداد ۱۳۹۶ در سن ۴۱ سالگی درگذشت.

مدال های محمدعلی فلاحتی‌نژاد

شرکت‌کنندهٔ کشور ایران
وزنه‌برداری مردان
مسابقات جهانی
طلا ونکوور ۲۰۰۳ ۷۷ ک‌گ
بازی‌های آسیایی
برنز بوسان ۲۰۰۲ ۷۷ ک‌گ
قهرمانی آسیایی
نقره کینهوانگدو ۲۰۰۳ ۷۷ ک‌گ

همچنین بخوانید:  مراسم تشییع حسن جوهرچی بهمن 95

جزییات خبر درگذشت محمد علی فلاحتی نژاد 96

جزییات خبر درگذشت محمد علی فلاحتی نژاد 96

در مورد محمدعلی فلاحتی نژاد بیشتر بدانید

محمدعلی فلاحتی نژاد، قهرمان سابق وزنه برداری که در سال 2003 به مدال طلای جهان در دسته 77 کیلوگرم رسیده بود، بعد از تحمل یک بیماری سخت امروز دار فانی را وداع گفت.

این قهرمان وزنه برداری به دلیل نارسایی کلیه در یک ماه اخیر وضع خوبی نداشت و امروز در بیمارستان امید تهران برای همیشه دیده بر جهان فروبست. این قهرمان خوشنام در تیرماه سال 1355 به دنیا آمده بود، در بازی های آسیایی 2002 بوسان به مدال برنز رسید و یک مدال نقره از مسابقات قهرمانی آسیا 2003 نیز در کارنامه دارد.

او چند سال بعد از دوران قهرمانی خود به کادرفنی تیم ملی وزنه برداری در دوران ریاست حسین رضازاده اضافه شد و حتی مدتی در سال 89 سرمربیگری تیم ملی را برعهده گرفت. به گفته خیلی از کارشناسان وزنه برداری فلاحتی نژاد،‌نقش ویژه ای در پیشرفت کیانوش رستمی و بهداد سلیمی که قهرمانان کنونی وزنه برداری محسوب می شوند،‌ایفا کرد.

سال 2012 بود که فلاحتی نژاد به عنوان سرمربی تیم ملی وزنه برداری عراق مشغول به کار شد اما انگار اجل مهلتش نداد که بعد از 41 سالگی و در دوران پختگی بتواند به وزنه برداری ایران خدمت کند. در چند روز اخیر وزیر ورزش بعد از ملاقات از این قهرمان ارزنده، دستور داده بود با همکاری وزارت بهداشت برای بهبود وی تلاش ویژه صورت بگیرد اما این اقدامات هم موثر نبود تا جامعه ورزش کشور در غم از دست دادن او سیاهپوش شود.

گردآوری: پورتال وهاران www.vaharan.com

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *