درگذشت مجری خبر معروف دهه شصت اسفند ۹۵ + بیوگرافی و جزئیات

اخبار , دانلود , فرهنگ و هنر ۰۱ اسفند ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

درگذشت مجری خبر معروف دهه شصت اسفند ۹۵ + بیوگرافی و جزئیات

ساعاتی پیش خبر درگذشت ایران شاقول مجری خبر در فضای مجازی منتشر شد. ایران شاقول گوینده خبر دهه شصتی ها امروز یکشنبه ۱ اسفند ۹۵ درگذشت. جزئیات خبر درگذشت شاقول مجری خبر را می توانید در ادامه این مقاله پورتال وهاران مطالعه نمایید. همچنین در این مقاله بیوگرافی ایران شاقول را نیز برای شما عزیزان منتشر می کنیم. پورتال وهاران به خانواده ایشان و همچنین اهالی تلویزیون تسلیت عرض می کند

ایران شاقول درگذشت

فوت ایران شاقول مجری خبر امروز یکشنبه ۱ اسفند ۹۵ که دلیل فوت ایران شاقول مجری پیشکسوت صدا و سیما صبح امروز در ۶۴ سالگی بر اثر بیماری سرطان دارفانی را وداع گفت.

ایران شاقول بخش مهمی از خاطرات و تاریخچه عرصه خبرنگاری و گویندگی خبر صبح امروز یک شنبه یک اسفند در سن ۶۴ سالگی بدلیل بیماری سرطان دستگاه گوارش درگذشت.

من و بسیاری از متولدین اواخر دهه پنجاه و دهه شصت خبر و گویندگی خبر را با نحوه خبر خوانی خانم ایران شاقول فرا گرفتیم در زمانی که تقریبا حضور زنان در دهه شصت و هفتاد در تلویزیون ممنوع بود، ایران شاقول از معدود زنانی بود که در بخش خبر فعال بود و به جای اینکه مانند برخی زنان گوینده خبر امروز، مردانه حرف بزند و خبر بگوید، سبک خاص خودش را داشت، هرچند که مدیریت آن زمان تلویزیون هم این حداقل را تاب نیاورد و او را از عرصه خبر حذف کرد.

شما یادتان نمی‌آید، یک خانم شاقول بود، «ایران شاقول»، اخبارگوی تلویزیون، با روسری اخبار می‌گفت، محکم و متین و با وقار، تا همین اواخر‌ هم بود، بازنشست شد یا هرچی دیگر نمی‌دانم، دهه هفتاد و هشتاد، مجری‌ها خودی‌تر شدند. به جز حیاتی که حق آب و گلش در رسانه ملی به قرینه معنوی، جای محاسن نشسته است، مجری‌های محجبه و با ظاهر استاندارد در قاب تلویزیون بیشتر و بیشتر شدند، کسی هم‌ مخالفت نکرد. گذشت و گذشت تا اینکه همین دو‌سال پیش اول اسم مجریان مونث را از زیرنویس اخبار حذف کردند و بعد اسم کوچک آقایان را هم حتی!

حالا دلیلش چه بود نمی‌دانیم، اینکه مثلا جلوگیری کنند از اینکه کسی با دیدن اسم مهناز یا اکبر توی تلویزیون اتفاقی برایش بیفتد یا… معلوم نبود، بازهم کسی چیزی نگفت و مخالفتی نکرد، گذشت و گذشت تا اینکه سیستم تلویزیون دیجیتالی آمد و مردم داخل هم توانستند اولین بار به‌طور قانونی و نه یواشکی شبکه‌های برون مرزی را هم ببینند. اما حالا یک سوال پیش آمده است… سوال هم که می‌دونی؟ نپرسیدن و ندونستن جوابش عیب است، سوال خیلی ساده است، اگر شبکه‌های داخلی  با هر توجیه درست یا نادرست این لایف استایل رسانه‌ای را انتخاب کردند برای خودشان، پس چرا شبکه‌هایی مثل جام جم و پرس.تی.وی و العالم و…هوای دیگری دارند
در این بام مشترک؟خارجی ها به ما محرم تر هستند؟ ایرانیان خارج کشور چشم پاک تر هستند؟ اشکالی ندارد خارجی‌ها و ایرانیان مقیم خارج اسم کوچک بانوان و آقایان مجری رسانه ملی را بدانند؟ قضیه چیست؟ به قول بچه‌های واحد مرکزی خبر در دهه شصت: «چه کسی پاسخگوست؟»

فیلم پخش خبر ایران شاقول

دانلود فیلم پخش خبر ایران شاقول

درگذشت مجری خبر معروف دهه شصت اسفند 95 + بیوگرافی و جزئیات درگذشت مجری خبر معروف دهه شصت اسفند 95 + بیوگرافی و جزئیات

گردآوری: پورتال وهاران www,vaharan.ir

برچسب ها

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of