درگذشت مجری خبر معروف دهه شصت اسفند 95 + بیوگرافی و جزئیات

اخبار , دانلود , فرهنگ و هنر ۰۱ اسفند ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

درگذشت مجری خبر معروف دهه شصت اسفند 95 + بیوگرافی و جزئیات

ساعاتی پیش خبر درگذشت ایران شاقول مجری خبر در فضای مجازی منتشر شد. ایران شاقول گوینده خبر دهه شصتی ها امروز یکشنبه 1 اسفند 95 درگذشت. جزئیات خبر درگذشت شاقول مجری خبر را می توانید در ادامه این مقاله پورتال وهاران مطالعه نمایید. همچنین در این مقاله بیوگرافی ایران شاقول را نیز برای شما عزیزان منتشر می کنیم. پورتال وهاران به خانواده ایشان و همچنین اهالی تلویزیون تسلیت عرض می کند

ایران شاقول درگذشت

فوت ایران شاقول مجری خبر امروز یکشنبه ۱ اسفند ۹۵ که دلیل فوت ایران شاقول مجری پیشکسوت صدا و سیما صبح امروز در ۶۴ سالگی بر اثر بیماری سرطان دارفانی را وداع گفت.

ایران شاقول بخش مهمی از خاطرات و تاریخچه عرصه خبرنگاری و گویندگی خبر صبح امروز یک شنبه یک اسفند در سن ۶۴ سالگی بدلیل بیماری سرطان دستگاه گوارش درگذشت.

من و بسیاری از متولدین اواخر دهه پنجاه و دهه شصت خبر و گویندگی خبر را با نحوه خبر خوانی خانم ایران شاقول فرا گرفتیم در زمانی که تقریبا حضور زنان در دهه شصت و هفتاد در تلویزیون ممنوع بود، ایران شاقول از معدود زنانی بود که در بخش خبر فعال بود و به جای اینکه مانند برخی زنان گوینده خبر امروز، مردانه حرف بزند و خبر بگوید، سبک خاص خودش را داشت، هرچند که مدیریت آن زمان تلویزیون هم این حداقل را تاب نیاورد و او را از عرصه خبر حذف کرد.

شما يادتان نمي‌آيد، يک خانم شاقول بود، «ايران شاقول»، اخبارگوي تلويزيون، با روسري اخبار مي‌گفت، محکم و متين و با وقار، تا همين اواخر‌ هم بود، بازنشست شد يا هرچي ديگر نمي‌دانم، دهه هفتاد و هشتاد، مجري‌ها خودي‌تر شدند. به جز حياتي که حق آب و گلش در رسانه ملي به قرينه معنوي، جاي محاسن نشسته است، مجري‌هاي محجبه و با ظاهر استاندارد در قاب تلويزيون بيشتر و بيشتر شدند، کسي هم‌ مخالفت نکرد. گذشت و گذشت تا اينکه همين دو‌سال پيش اول اسم مجريان مونث را از زيرنويس اخبار حذف کردند و بعد اسم کوچک آقايان را هم حتي!

همچنین بخوانید:  پست ناراحت کننده فرهاد اصلانی برای درگذشت پدرش

حالا دليلش چه بود نمي‌دانيم، اينکه مثلا جلوگيري کنند از اينکه کسي با ديدن اسم مهناز يا اکبر توي تلويزيون اتفاقي برايش بيفتد يا… معلوم نبود، بازهم کسي چيزي نگفت و مخالفتي نکرد، گذشت و گذشت تا اينکه سيستم تلويزيون ديجيتالي آمد و مردم داخل هم توانستند اولين بار به‌طور قانوني و نه يواشکي شبکه‌هاي برون مرزي را هم ببينند. اما حالا يک سوال پيش آمده است… سوال هم که مي‌دوني؟ نپرسيدن و ندونستن جوابش عيب است، سوال خيلي ساده است، اگر شبکه‌هاي داخلي  با هر توجيه درست يا نادرست اين لايف استايل رسانه‌اي را انتخاب کردند براي خودشان، پس چرا شبکه‌هايي مثل جام جم و پرس.تي.وي و العالم و…هواي ديگري دارند
در اين بام مشترک؟خارجی ها به ما محرم تر هستند؟ ایرانیان خارج کشور چشم پاک تر هستند؟ اشکالي ندارد خارجي‌ها و ايرانيان مقيم خارج اسم کوچک بانوان و آقايان مجري رسانه ملي را بدانند؟ قضيه چيست؟ به قول بچه‌هاي واحد مرکزي خبر در دهه شصت: «چه کسي پاسخگوست؟»

فیلم پخش خبر ایران شاقول

دانلود فیلم پخش خبر ایران شاقول

درگذشت مجری خبر معروف دهه شصت اسفند 95 + بیوگرافی و جزئیات درگذشت مجری خبر معروف دهه شصت اسفند 95 + بیوگرافی و جزئیات

گردآوری: پورتال وهاران www,vaharan.ir

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *