درگذشت هنرمند پیشکسوت ایرانی فروردین ۹۶ + جزئیات

فرهنگ و هنر ۱۰ فروردین ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

درگذشت هنرمند پیشکسوت ایرانی فروردین ۹۶ + جزئیات

نادر نصیری هنرمند ایرانی است که دی ۹۵ به دلیل ضایعه مغزی به کما رفت و متاسفانه امروز ۱۰ فروردین ۹۶ دار فانی را وداع گفت. پورتال وهاران در این مقاله ضمن عرض تسلیت به خانواده ایشان، جزئیات خبر درگذشت نادر نصیری را برای شما عزیزان منتشر می کند.

هنرمند پیشکسوت دار فانی را وداع گفت

نادر نصیری، استاد و هنرمند پیشکسوت معرق که از دی سال گذشته بر اثر ضایعه مغزی به کما فرو رفته بود، صبح امروز (دهم فروردین) درگذشت. این استاد پیشکسوت از ابتدای سال ۹۵ دچار مشکل و اختلال مغزی شده بود که توصیه پزشکان برای اعزام او به آلمان به دلیل هزینه‌های زیاد عملی نشد. استاد نادر نصیری، صبح امروز بر اثر عوارض این اختلالات و ضایعه مغزی در سن ۵۸ سالگی به دیار باقی شتافت.

درگذشت هنرمند پیشکسوت ایرانی فروردین 96 + جزئیات

هنرمند معرق‌کار به کما رفت / ناتوانی در تأمین هزینه‌های درمان

نادر نصیری، استاد معرق به کما رفته و به‌رغم توصیه پزشکان معالج برای اعزام او به آلمان خانواده‌اش ناتوان از تأمین هزینه‌های درمان هستند.

شکوه مرزبان، از شاگردان نادر نصیری هنرمند پیشکسوت معرق کاری ضمن اعلام این خبر گفت: از چند ماه پیش تاکنون، به خاطر یک اختلال مغزی مشکلاتی برای استاد نصیری پیش آمد. برای مثال، پایش را بر زمین می‌کشید و راه رفتنش با مشکل روبه‌رو شد. به همین خاطر به پزشک مراجعه کرد اما علت اصلی را تشخیص ندادند و هر روز حال او بدتر شد.

مرزبان در ادامه گفت: پس از مدتی نادر نصیری را به تهران آوردیم تا شاید علت اصلی تشخیص داده شود اما به خاطر مسایل و مشکلات مالی نتوانستیم به بیمارستان خصوصی مراجعه کنیم. هنوز هم تشخیص داده نشده که اختلال مغزی چیست و چه چیز باعث کندی در حرکات او شده است. البته پزشک معالج او گفته که استاد باید برای درمان قطعی خود به آلمان برود اما شرایط مالی این امکان را به او نمی دهد. ما تنها توانسته ایم آزمایش های پزشکی را به این کشور ارسال کنیم که جواب آن هنوز اعلام نشده است.

وی گفت: از ۲۰ دی ماه نادر نصیری به کما رفته و سطح آگاهی او به ۷ رسیده است. در حالی که همه دارایی او حقوق اندکی است که از بابت تدریس در دانشگاه دریافت می‌کند و بیمه او هم بیمه سلامت است و بیمه تکمیلی ندارد.

شاگرد استاد نصیری در پایان گفت: خانواده نادر نصیری به موسسه حمایت از هنرمندان پیشکسوت هم مراجعه کرده‌اند اما چون سن او ۵۸ سال است و به ۶۰ نرسیده، مشمول حمایت‌های مالی این موسسه نمی‌شود و انتظار می‌رود معاونت صنایع دستی کشور از این استاد معرق پشتیبانی و هزینه‌های درمان او را فراهم کند یا سراغی از او بگیرند و جویای حالش شوند.

درگذشت هنرمند پیشکسوت ایرانی فروردین 96 + جزئیات

گردآوری: پورتال وهاران www.vaharan.com

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of