گروه دنگ شو در دورهمی ۲۰ خرداد ۹۶ + بیوگرافی

فرهنگ و هنر ۲۰ خرداد ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

گروه دنگ شو در دورهمی ۲۰ خرداد ۹۶ + بیوگرافی

گروه دنگ شو در دورهمی خرداد ۹۶ حضور می یابد. دورهمی شنبه ۲۰ خرداد ۹۶ ساعت ۲۳ از شبکه نسیم پخش می شود. بعد از پخش دورهمی گروه دنگ شو ، پورتال وهاران در این مقاله صحبت های گروه دنگ شو در دورهمی را منتشر می کند. اما علاوه بر مصاحبه گروه دنگ شو در دورهمی ، در این مقاله می توانید بیوگرافی گروه دنگ شو را مطالعه و مشاهده نمایید.

دورهمی گروه دنگ شو خرداد  ۹۶

گروه دنگ شو در دورهمی شنبه ۲۰ خرداد ۹۶ ساعت ۲۳ حضور می یابند.

گروه دنگ شو در دورهمی 20 خرداد 96 + بیوگرافی

گزارش برنامه دورهمی با حضور گروه موسیقی دنگ شو

برنامه دورهمی شب گذشته ۲۰ خرداد ۹۶ با اجرای مهران مدیری ساعت ۲۳ روی آنتن شبکه نسیم رفت. مهران مدیری در این برنامه میزبان گروه موسیقی دنگ شو بود که با اجرای یک قطعه موسیقی وارد صحنه استودیوی دورهمی شدند.برنامه دورهمی

میلاد باقری و طاها شجاع نوری از گروه موسیقی دنگ شو روبه روی مهران مدیری در برنامه دورهمی نشستند و از آغاز این گروه و نحوه کار کردن در آن گفتند.
گروه موسیقی دنگ شو روی صندلی برنامه دورهمی

طاها درباره نحوه ورود به حرفه موسیقی گفت:من به صورت خیلی اتفاقی و براساس خواندن ترانه یک خواننده دیگر وارد این حرفه شدم و کم کم پیشنهادهای بیشتری برای کار پیدا کردم اما میلاد باقری درباره نحوه ورود به این حرفه گفت:به نظر من موسیقی از ابتدا در من وجود داشت ، من از ابتدا علاقه خاصی به موسیقی کلاسیک داشتم .

طاها شجاع نوری در تکمیل این گفته های میلاد گفت:ما در گروهمان شانس زیادی آوردیم چراکه با خواننده های خوبی همراه شدیم . گروه ابتدایی ما با من و برادرم و صبا صمیمی شکل گرفت و خواننده های زیادی به گروه ما اضافه و کم شدند که از این اتفاق بسیار خوشحالیم چرا که خواننده های ناشناخته با ما شناخته شدند ، در حال حاضر میلاد باقری خواننده خوب گروه ما است .

مهران مدیری ضمن معرفی طاها به عنوان پسر آقای شجاع نوری از پیشکسوتان دنیای فرهنگ و هنر کشورمان، درباره فرهنگ کار گروهی در ایران از آنها سوال کرد که طاها گفت:گروه های موسیقی در همه دنیا وقتی سنشان بالاتر میرود سخت تر کنار هم قرار میگیرند اما من و میلاد همیشه مشکلاتمان را رودر روی هم میگوییم که اگر این کار را نکنیم گروهمان به سرعت از هم می پاشد .

مجری برنامه دورهمی پرسید عاشق شدید؟ میلاد باقری خواننده گروه دنگ شو گفت:بله عاشق شدم و عاشق هم هستم …. به طور جدی یکبار ولی از سن ۱۷ سالگی چندبار عاشق شدم اما از ۲ سال پیش عاشق شدن واقعی شروع شد و هنوز هم ادامه دارد . من به تازگی نامزد کرده ام و به زودی ازدواج خواهیم کرد . همسرم آهنگساز هستند و با وجود تفاوتهای زیاد سبک موسیقی به یکدیگر احترام زیادی میگذاریم و باید بگویم که من جایگاه فعلی ام را مدیون حمایت های روحی همسرم هستم .

میلاد و طاها از اعضای گروه موسیقی دنگ شو درباره اینکه یکدیگر را شبیه چه چیزی میبینند گفتند :طاها شجاع نوری میلاد را به عینک آفتابی تشبیه کرد و گفت میلاد شبیه عینک آفتابی است چون هیچکس از ماهیت واقعی اش باخبر نمیشود . خواننده گروه موسیقی دنگ شو طاها را به یک ساکسی فون تشبیه کرد و در ادامه این صحبت ها از ترک های موسیقی که دوست داشتند نام بردند و طاها خاطره ای از یکی از کنسرت هایشان را در برنامه تعریف کرد.

در بخش پایانی برنامه میلاد باقری از هنرمندان موسیقی خواست که به استعداد بچه های شهرستان بهای بیشتری داده شود و درباره احساس خوشبختی گفت:من احساس خوشبختی دارم ولی این حس گذراست.

طاها شجاع نوری از گروه موسیقی دنگ شو بخشی از سازش که با آن اجراهای زیادی رفته بود را تقدیم موزه برنامه دورهمی کرد و میلاد باقری نیز یک قطعه شیرازی که با شایا برادر طاها کار کرده بود را در برنامه اجرا و تقدیم موزه دورهمی کرد.

زندگینامه گروه دنگ شو

دنگ شو نام گروه موسیقی که در ایران شکل گرفت و ژانر آن موسیقی تلفیقی است.

سال ۱۳۸۳، ایدهٔ تشکیل یک گروه موسیقی با نگرش تازه به ترانه‌های ایرانی و موسیقی مردمی ایران،رضا شایا و طاها پارسا – دو برادر ایرانی را بر آن داشت که مطالعات و جستجوهای خود را در این زمینه، در کنار فعالیت‌های اصلی خود، آغاز کنند. در آن زمان رضا شایا دانشجوی رشتهٔ حقوق بود و طاها پارسا پس از به پایان رساندن درس خود در طراحی شهری به صورت حرفه‌ای مشغول ساخت فیلم و دیگر فعالیت‌های سینمایی و تلویزیونی بود. سال ۱۳۸۵، کامل تر شدن ایده‌ها منجر به انتخاب نام و ثبت رسمی دنگ شو به عنوان گروه موسیقی گردید. در سال ۱۳۸۶، آشنایی دو برادر با صمد طالقانی که تجربهٔ سال‌ها مدیریت گروه‌های موسیقی را در کارنامه خود داشت و نخستین کنسرت رسمی گروه در فرهنگسرای ارسباران تهران برگزار شد که با استقبال ویژه شنوندگان و مطبوعات روبرو شد. در سال ۱۳۸۷ ضبط اولین آلبوم رسمی گروه در تهران آغاز شد و هم‌زمان، دنگ شو به برگزاری اجراها، حضور در مجامع هنری و فستیوال‌ها مبادرت می‌ورزید. در سال ۱۳۸۹ اولین آلبوم رسمی گروه به نام ” شیراز چل ساله ” توسط کمپانی بماهنگ منتشر شد. استقبال ویژه شنوندگان از اولین آلبوم گروه دنگ شو در سرتاسر جهان و در خواست برای بر گزاری کنسرت، موجب شد دنگ شو تور دور دنیای “شیراز چل ساله ” را از ابتدای سال ۱۳۹۰ آغاز کند. دنگ شو از ابتدا، با ساخت موسیقی متن فیلم، با سینما در ارتباط بوده است. تا پایان سال ۱۳۸۹، چند فیلم ایرانی و غیر ایرانی با موسیقی دنگ شو روی پرده سینماها رفته است و یا از تلویزیون پخش شده است.[۱]

آنها برای کارگردانهای بسیاری از جریان اصلی سینمای ایران موسیقی فیلم نوشته‌اند که از جمله آنها کمال تبریزی و ایرج کریمی بوده‌اند.

در سطح جهانی آنها برای فستیوال‌هایی اجرا داشته‌اند که با تحسین منتقدان همراه بوده.[۱]

آلبوم های گروه دنگ شو

شیراز چل ساله (۲۰۱۰)
دل تنگ شو (۲۰۱۳)
اتاق گوشواره (۲۰۱۴)

پدیدآورندگان گروه گروه دنگ شو

رضا شایا
طاها پارسا
پوریا محمودی
حمید خسروبیگی

سازهای گروه دنگ شو

سازهای اصلی که در موسیقی دنگ شو استفاده می‌شود عبارت است از پیانو، ساکسفون، تنبک، کنتر باس یا گیتار باس، و مجموعه طبل‌ها که در بسیاری از آهنگ‌ها با خط‌های آوازی همراه می‌شود.

ابوا، فاگوت، ارکستر زهی، گروه کر، آکاردیون، کوزه، گیتار الکتریک، فلوت، کلارینت و سازهای دیگری هم، در بسیاری کارهای دنگ شو استفاده شده است.

همراهان دنگ شو

دنگ شو از ابتدا، با هنرمندان دیگر همکاری داشته است. صبا صمیمی (نوازنده تنبک)، خشایار روانگر، جان کالدس، لیون درزیباشیان، روزبه اسفندارمز، آبتین یغماییان، پدرام حاجی باشی (درامز)، سام مظاهری، دارا دارایی، صالح زارعی، کسری سبکتکین، بابک ریاحی پور، داریوش دهقانی آذر (گیتار باس)، کاوه عابدین، علی کیانیان (طراح صدا) از جملهٔ این هنرمندان هستند.

تا کنون نام‌هایی مانند علی زندوکیلی، ابوذر صفاریان، سعید آتانی، امید نعمتی و سپنتا مجتهدزاده به عنوان خواننده، توسط دنگ شو به شنوندگان موسیقی در ایران معرفی شده‌اند؛ و هم اکنون میلاد باقری خواننده این گروه می‌باشد. حمید خسرو بیگی مدیر برنامه های دنگ شو، مدیریت این گروه را تا اوایل سال ۱۳۹۵ بر عهده داشت.

گردآوری: پورتال وهاران www.vaharan.com

برچسب ها

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of