اداره گمرک آمریکا : ورود کشورهای منع شده به آمریکا آزاد شد + جزییات

اخبار ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

اداره گمرک آمریکا : ورود کشورهای منع شده به آمریکا آزاد شد + جزییات

همانطور که می دانید چند روز گذشته ترامپ قانونی مبنی بر منع ورود ۷ کشور به آمریکا وضع کرد که با رایزنی های انجام شده، امروز ۴ فوریه ۲۰۱۷ مصادف با ۱۶ بهمن ۹۵ گمرک آمریکا اعلام کرد که ورود ۷ کشور منع شده به آمریکا آزاد شد. پورتال وهاران در این مقاله جزییات خبر را بررسی می کند.

ورود شهروندان ۷ کشور منع شده به آمریکا آزاد شد

اداره گمرک آمریکا گفته است کسانی که از هفته گذشته تحت تاثیر فرمان مهاجرت دونالد ترامپ، رئیس جمهوراین کشور قرارگرفته و امکان سفر به آمریکا را نداشتند، حال می‌توانند وارد این کشور شوند.

بی بی سی نوشت: این اقدام پس از آن صورت گرفت که دادگاهی درشهر سیاتل واشنگتن موقتا دستور اجرایی ترامپ را مبنی بر ممنوعیت ورود شهروندان هفت کشوربه مدت سه ماه به آمریکا معلق کرد.

این هفت کشور عبارتند از ایران، عراق، سوریه، یمن، سودان، سومالی و لیبی.

قاضی جیمز روبارت علیه ادعای وکلای دولت رای داد. وکلای دولت ادعا کرده بودند که ایالت‌ها جایگاه حقوقی لازم را برای به چالش گرفتن فرمان اجرایی ترامپ ندارند.

این حکم درست یک هفته بعد ازامضای فرمان اجرایی ترامپ صادر شده است.

در پی صدور این حکم، کاخ سفید گفته است که علیه آن حکم درخواست تجدید نظر می‌دهد.

اداره گمرک آمریکا : ورود کشورهای منع شده به آمریکا آزاد شد + جزییات

کاخ سفید همچنین در بیانیه‌ای فرمان اجرایی دونالد ترامپ را “قانونمند و مناسب” خوانده است.

در بیانیه آمده است:”فرمان اجرایی رئیس جمهور با هدف محافظت از کشور(آمریکا) صورت گرفته و او صلاحیت و مسئولیت قانونی برای حفاظت از مردم آمریکا را دارد.”

در پی صدور این حکم اداره گمرک و حفاظت مرزی آمریکا به خطوط هوایی گفته است مسافران این هفت کشور را به مقصد آمریکا سوار کنند.

برآورد شده است که فرمان اجرایی ترامپ بر ۶۰ هزار نفر از هفت کشور تاثیر گذاشته و ویزاهای این افراد به دلیل ممنوعیت ورود به آمریکا، لغو شده باشد.

دستور اجرایی ترامپ همچنین پذیرش پناهجو را برای ۱۲۰ روز معلق می‌کند و پذیرش پناهجو از سوریه تا آینده نامعلوم متوقف می‌شود.

به علاوه ویزای کسانی که از هفت کشور مزبور می‌آیند برای ۹۰ روز معلق می‌شود.

گردآوری: پورتال وهاران www.vaharan.com

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of