پیش بینی هوای کشور از امروز تا روز 24 آذر 95

اخبار ۲۲ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

پیش بینی هوای کشور از امروز تا روز 24 آذر 95

در تمام فصول سال بویژه در فصل زمستان، پیش بینی هوای کشور دارای اهمیت می شود چرا که ممکن است مسافرت و یا هر کاری بخواهیم انجام دهیم که به نوعی به وضعیت جوی ارتباط داشته باشد. در این مطلب از پورتال وهاران برای شما در مورد چگونگی هوای کشور طی امروز و فردا جزیاتی را فراهم کرده ایم.

پیش بینی وضعیت جوی کشور از امروز تا 23 آذر 95

مدیرکل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به پایداری جو غالب مناطق کشور طی امروز و فردا، از غبارآلود بودن هوای تهران طی دو روز آینده خبر داد.

احد وظیفه اظهار کرد: براساس تحلیل آخرین داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، امروز و فردا (سه‌شنبه) در غالب مناطق کشور جوی نسبتا پایدار حاکم می‌شود که پیامد آن افزایش آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت است.

وی افزود: در همین مدت دمای هوا در نیمه شمالی کشور افزایش نسبی خواهد داشت که در استان‌های ساحلی دریای خزر افزایش دما در حدود 4 تا 8 درجه بوده و در سواحل غربی خزر و استان اردبیل گاهی با وزش باد جنوبی شدید همراه خواهد بود.

پیش بینی هواشناسی تهران فردا جمعه 19 آذر 95

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی گفت: روز چهارشنبه 24 آذر، با ورود یک سامانه بارشی به کشور در شمال غرب، سواحل غربی خزر، غرب و جنوب غرب کشور و زاگرس مرکزی ابرناکی و بارش شروع می‌شود که در مناطق سردسیر شمال غرب و زاگرس مرکزی بارش به صورت برف بوده و در جنوب غرب کشور گاهی با وزش باد شدید و رعد و برق همراه خواهد بود.

همچنین بخوانید:  جزییات کامل بازداشت زائران ایرانی در خاک عراق اربعین 95

به گفته وظیفه، گستره بارش‌ها تا اواخر وقت روز چهارشنبه دامنه‌های جنوبی البزر را نیز فرا می‌گیرد و روز پنجشنبه با نفوذ جریان‌های شمالی ضمن کاهش دما در نیمه شمالی کشور بارش در سواحل دریای خزر تشدید می‌شود و دامنه فعالیت سامانه برخی مناطق شمال شرق و نواحی مرکزی کشور را نیز در بر می‌گیرد. همچنین از بعدازظهر روز پنجشنبه 25 آذر، به تدریج در نوار غربی کشور از ناپایداری‌ها کاسته می‌شود.

وی در پایان در مورد وضعیت هوای استان تهران طی دو روز آینده، اظهار کرد: آسمان تهران در روز سه‌شنبه 23 آذر، غبارآلود، در بعدازظهر نیمه ابری، با بیشینه و کمینه دمای 11 و 3 درجه سانتیگراد و در روز چهارشنبه 24 آذر، غبار محلی، در بعدازظهر بتدریج ابری، در اواخر وقت بارش پراکنده و وزش باد با بیشینه و کمینه دمای 13 و 4 درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

گردآوری : پورتال وهاران www.vaharan.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *