آموزش درست کردن درکوب شب یلدا ۹۶ با انار به شکل خوشه انگور!

سبک زندگی ۲۸ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

آموزش درست کردن درکوب شب یلدا ۹۶ با انار به شکل خوشه انگور!

شب یلدا در راه است. در این شب همه خانمها و آقایان خوش سلیقه دوست دارند بهترین تزیین ها را داشته باشند و از میهمانان خود پذیرایی کنند. یکی از وسایل تزیین در شب یلدا ۹۵ درکوب است که در انواع مختلف درست می شوند و البته در بازار هم اماده شده آنها وجود دارد که ما در این مطلب از پورتال وهاران برای شما آموزش تصویری درست کردن درکوب مخصوص شب یلدا ۹۵ را در نظر گرفته ایم.

آموزش گام به گام درست کردن درکوب مخصوص شب یلدا ۹۶

وسایل مورد نیاز

چند انار خشک شده در سایزهای کوچک و بزرگ

یک دریل با مته نازک

سیم مفتولی

یک تکه چوب

برگ های مصنوعی طلایی

مقداری روبان طلایی

مراحل درست کردن درکوب ویژه شب یلدا ۹۵

ابتدا با دریل و مته بسیار نازک انارهای خشک را سوراخ کرده و سیم های مفتولی را از درون آن عبور دهید. انتهای سیم را گرد کنید که انار از درون سیم های مفتولی خارج نشود. این کار را برای همه انارها انجام دهید. سعی کنید برای انارهای بزرگتر از سیم بزرگتر استفاده کنید.

آموزش درست کردن درکوب شب یلدا 95 با انار به شکل خوشه انگور!

پیچیدن انارها را از انتهای تکه چوبی شروع کنید. ابتدا انارهای کوچک را به دور میله چوبی بپیچانید و هر چقدر که به سمت بالای چوب می روید سایز انارها را بزرگتر کنید. این کار را تا جایی انجام دهید تا کل سطح چوب با انارها پوشیده شود. در انتها برگ های طلایی را لا به لای انارها بچسبانید. قسمت بالای چوب را با یک پاپیون بزرگ طلایی بپوشانید. از این درکوب زیبا برای تزیین درب ورودی خانه و یا درهای اتاق خواب تان استفاده کنید.

آموزش درست کردن درکوب شب یلدا 95 با انار به شکل خوشه انگور!

مرحله آخر را در پورتال وهاران ببینید:

آموزش درست کردن درکوب شب یلدا 95 با انار به شکل خوشه انگور!

منظور از درکوب چیست؟

کوبه یا درکوب، وسیله‌ایست از فلز که بر روی بدنه درب در قسمت بیرونی آن نصب می‌گردد که از آن بوسیله کوبیدن بر روی درب، صاحب خانه را از حضور خود مطلع می‌کنند.

این وسیله در ابعاد، اشکال و از جنسهای مختلف ساخته می‌شود .جنس بعضی از آنها از برنج و بعضی از آهن و یا از فلزات دیگر می‌باشد.

در بعضی از دربها از دو مدل مختلف از کوبه استفاده می‌گردد که یکی به شکل یک چکش و دیگری به صورت یک حلقه می‌باشد. صدای ایجاد شده از برخرد کوبه چکش مانند بم می‌باشد و آن توسط مردها استفاده می‌گردیده‌است و همچنین صدای ایجاد شده از کوبه حلقه مانند زیر بوده و توسط زنان استفاده می‌گردیده‌است. با این کار صاحب‌خانه متوجه جنسیت مراجعه‌کننده می‌گردیده و به اقتضای آن یکی از ساکنین به پاسخگویی بر می‌آمده‌ است.

گرداوری: پورتال وهاران www.vaharan.com


دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of