شمارش معکوس برای واریز سود سهام عدالت سال 96 آغاز شد

اخبار ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

شمارش معکوس برای واریز سود سهام عدالت سال 96 آغاز شد

همانطور که می دانید روابط عمومی سامان خصوصی سازی از پرداخت سود سهام عدالت سال 96 در شهریور 96 خبر داد. وهاران در این مقاله اخبار جدید از سود سهام عدالت در سال 96 را برای شما عزیزان منتشر می کند.

بالاخره زمان دقیق واریز سود سهام عدالت مشخص شد

سود سهام عدالت تا پایان شهریور واریز می شود

مشاور رئیس کل سازمان خصوصی سازی با بیان اینکه سود سهام عدالت واریز می شود گفت: منتظر برگزاری جلسه شورای عالی اصل ۴۴ هستیم.

به گزارش روابط عمومی سازمان خصوصی سازی؛ سید جعفر سبحانی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: اولین مرحله واریز سود سهام عدالت تا پایان شهریورماه اجرایی خواهد شد.

وی افزود: همه مقدمات کار فراهم شده و منتظر تشکیل جلسه شورای عالی اصل ۴۴ برای زمان بندی و تصویب مدل واریز سودها هستیم.

مشاور رئیس کل سازمان خصوصی سازی تصریح کرد: اظهار امیدواری کرد: تا پایان شهریورماه اولین مرحله سود مشمولین به حساب آنهایی که شماره شبای خود را به سامانه وارد کرده اند واریز گردد.

سود سهام عدالت تا پایان سال در سه مرحله پرداخت می شود

رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی گفت: سود سهام عدالت تا پایان سال در سه مرحله پرداخت خواهد شد و در هر نوبت همه 49 میلیون یکدفعه سود نمی گیرند بلکه مرحله به مرحله واریز سود صورت می گیرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان خصوصی سازی؛ پوری حسینی در گفتگو با برنامه 18:30 گفت: تا پایان تیرماه 96 به جز سه شرکت، سرمایه پذیر که مجمع‌شان را برگزار نکردند، بقیه شرکت ها مجمع را برگزار کرده اند و سود سهام عدالت را تعیین و اعلام کرده اند که بر این اساس سه هزار و 345 میلیارد تومان سود برای مشمولین سهام عدالت در شرکت های سرمایه پذیر مصوب شده است و برآوردشده است چیزی حدود 700 تا 800 میلیارد تومان هم سود هلدینگ خلیج فارس تعیین شده است که به سود بقیه شرکت ها اضافه خواهد شد.

رئیس کل سازمان خصوصی سازی افزود: برای کسانی که جزو دو دهک پائینی درآمد که 50 درصد تخفیف ویژه دارند هستند و یا سهام عدالت یک میلیون تومانی دارند، بین 130 تا 150 هزار تومان سود به حساب آنها واریز می شود و به موجب قانون تجارت، شرکت ها 8 ماه فرصت دارند این سود را بپردازند.

همچنین بخوانید:  مشخص شدن برنده فینال خنداننده شو مرداد 96

پوری حسینی گفت: تاکنون بالغ بر 49 میلیون نفر ثبت نام شده قطعی سهام عدالت داریم که از این تعداد نزدیک به 2 میلیون نفر فوت شده اند که همه اینها مشمول دریافت سهام عدالت هستند.

وی با اشاره به این که تا کنون حدود 32 میلیون نفر کد شبا خود را در سامانه سهام عدالت وارد کرده اند افزود: سود سهام عدالت تا پایان سال در سه مرحله واریز خواهد شد و در هر نوبت همه 49 میلیون یکدفعه سود نمی گیرند بلکه مرحله به مرحله واریز سود صورت می گیرد.

وی افزود: سازمان خصوصی‌سازی در صدد راه‌‌ اندازی سامانه‌ای جهت ساماندهی مشمولین متوفی و واریز سود سهام این افراد به حساب وراث است. همچنین در مرحله اول توزیع سود سهام عدالت با اولویت‌بندی مشمولان در پرداخت‌ها روبرو هستیم و منظور این است که همه مشمولان سود سهام عدالت همزمان سود خود را دریافت نمی کنند و این سود به صورت دهک دهک پرداخت خواهد شد.

پوری حسینی گفت: بعد از اتمام پرداخت سود سهام عدالت، برنامه ای برای ثبت نام افراد جدید برای سهام عدالت و جامانده ها نداریم زیرا پاسخگویی به 49 میلیون نفر بسیار سنگین است.

وی ادامه داد: شرکت ها سالی یکبار مجمع برگزار می کنند و سالی یکبار سود را مشخص می کنند. امسال بین 130 تا 150 هزار تومان سود به افراد تعلق می گیرد و سال به سال میزان سود متغیر است و عملکرد سال آینده مشخص نیست.

پوری حسینی درباره معامله و فروش سهام عدالت نیز گفت: صندوق هایی قابل معامله در بورس پیش بینی شده که سهام عدالت را در اختیار میگیرند و یونیت های واحدهای این صندوق ها در اختیار مشمولین قرار خواهد گرفت.

پوری حسینی گفت: ارزش ریالی سهام عدالت در بازار رای هر یک میلیون تومان، حدود 2 میلیون تومان است ولی فعلا خرید و فروش نمی شود.

همچنین بخوانید:  کنسرت بهنام بانی در تهران مرداد 96 + جزئیات و زمان و مکان

از سرگیری بررسی صحت شماره شبای مشمولین سهام عدالت

با از سرگیری بررسی صحت شماره حساب مشولین سهام عدالت، مشمولینی که شماره حساب آن ها مورد تایید نباشد پیامکی از سوی سازمان خصوصی سازی جهت اصلاح شماره شبا دریافت خواهند کرد.

در حالی که در بهمن ماه سال گذشته شاهد رونمایی از سامانه سهام عدالت بودیم که تا به امروز از 49 میلیون مشمول سهام عدالت بیش از 50 درصد صورتحساب دریافت و از این میان حدود 29 میلیون نفر نیز شماره شبای خود را به سامانه ارائه کرده اند.

با این وجود مشمولین سهام عدالت تا پایان شهریور ماه فرصت دارند تا اقدام به ورود شماره شبای خود در سامانه به نشانی www.samanese.ir کنند، همچنین افرادی که در این ظرف زمانی شماره شبای خود را به سامانه ارائه ندهند در سری اول شامل دریافت سود نخواهند شد ولی سود سهام این افراد به صورت امانت نزد سازمان خصوصی سازی باقی خواهد ماند.

براین اساس هر چند زمان بررسی شماره های شابی مشمولین برای واریز سود سهام عدالت 15 روز اعلام شد که این زمان چند هفته ای به تاخیر افتاد و بالاخره سازمان خصوصی سازی با صدور اطلاعیه ای خبر از بررسی راستی آزمایی شماره های شبا داد که این اطلاعیه به شرح زیر است:

پس از پی گیری مکرر از سوی این سازمان با ارسال نامه ای در روز گذشته توسط بانک مرکزی به کلیه بانک های عامل و موسسات اعتباری کشور، راستی آزمایی شماره های شبای بانکی مشمولان سهام عدالت که مدتی متوقف شده بود، مجددا آغاز شد.

حال با این اوصاف به زودی شماره شبای مشمولینی که در صحت شماره حساب آن ها هنوز به تایید نرسیده مورد بررسی قرار خواهد گرفت و در صورت عدم تایید شماره شبا، سازمان خصوصی سازی این موضوع را از طریق پیامک به مشمولین اطلاع رسانی خواهد کرد تا این افراد در اولین فرصت شماره شبای صحیح خود را دریافت و مجددا به سامانه ارائه دهند.

سود سال 95 سهام عدالت در شهریور ماه سال جاری به حساب مشمولین واریز خواهد شد که مبلغ آن برای افرادی که سرمایه خود را تا سقف یک میلیون تومان کامل کرده باشند 150 هزار تومان و برای سایر سهامداران به نسبت میزان سوددهی سهام شرکت ها تعیین خواهد شد.سود سهام عدالت

همچنین بخوانید:  جزییات خبر تیراندازی در اصفهان خرداد 96

واریز سود سهام عدالت سال 96,پرداخت سود سهام عدالت سال 96,اخبار سود سهام عدالت سال 96,خبر جدید سود سهام عدالت سال 96,واریز سهام عدالت سال 96

خرید و فروش برگه‌های سهام عدالت بی‌اعتبار است

در بانك اطلاعاتي مشمولان سهام عدالت فقط ثبت‌نام شدگان قطعي، به عنوان مشمولان نهایی این سهام محسوب مي‌شوند و هرگونه جابجايي مالكيت و هر نوع معامله سهام و يا خريد و فروش برگه‌هاي در دست مشمولان غيرقانوني و بلااثر است.

به گزارش روابط عمومی سازمان خصوصی سازی؛ طرح توزیع سهام عدالت از سال 85 تاکنون در کشور در حال اجرا است و بر اساس قانون یک میلیون تومان از سهام مجموع سهام 60 شرکت‌ حاضر در پرتفوی سهام عدالت به این شرط به مشمولان داده شده تا در مدت 10 سال از محل سود سالیانه این سهام، اقساط آن تسویه شود.

از این رو در پایان مدت 10 ساله پرداخت و تسویه اقساط، از امسال سود عملکرد مالی شرکتهای سرمایه‌پذیر در سال 95 به صورت نقدی به مشمولان پرداخت خواهد شد.
این درحالی است که فعلا امکان خرید و فروش برگه‌های سهام عدالت وجود ندارد و هرگونه معامله برگه سهام عدالت ممنوع و فاقد اعتبار است؛ چرا که در بانك اطلاعاتي مشمولان سهام عدالت، فقط ثبت‌نام شدگان قطعي، به عنوان مشمولان نهایی این سهام محسوب مي‌شوند و هرگونه جابجايي مالكيت و هر نوع معامله سهام و يا خريد و فروش برگه‌هاي در دست مشمولان غيرقانوني و بلااثر است.

بر این اساس برگه‌هاي در اختيار مشمولان صرفا به معنای تائیدیه ثبت‌نام و عضويت آنها در طرح سهام عدالت است و ارزش معاملاتي ندارند و در زمان آزادسازي، معامله و خريد و فروش نیز نيازي به ارائه اين برگ‌ها از سوي مشمولان نخواهد بود.

در خصوص زمان آزادسازي و معاملاتي شدن سهام عدالت هم باید گفت این اقدام نياز به مجوز از مراجع ذيصلاح قانوني دارد و با ارسال لایحه سهام عدالت از سوی دولت به مجلس و پس از آن تصویب نمایندگان مجلس و ابلاغ به دولت قابل اجرا است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *