عکسهای جنجالی دختران در عربستان برای تبلیغ خودرو

اخبار , عکس 01 آبان 1395 بدون دیدگاه

عکسهای جنجالی دختران در عربستان برای تبلیغ خودرو

عربستان یک کشور متعصب است که از ادوار گذشته تا الان عصبیت خود را حفظ کرده است و البته این زنان هستند که سهم عمده محدود ماندن را بر دوش می کشند و مردان در کشور عربستان کماکان جنس برتر هستند. به تازگی در این کشور برای تبلیغ خودرو از مانکن های زن استفاده کرده اند که خود داستانی درست کرده است که در ادامه می توانید جزییات بیشتری را بخوانید.

به گزارش سایت وهاران به نقل از  روزنامه سعودی الحیات، در تصاویر منتشر شده از نمایشگاه خودرو اکسس (خودروهای لوکس) در شهر جده در بعضی غرفه ها در کنار خودروها چند زن و دختر البته با حجاب کامل به عنوان مدل حضور یافته بودند. گفتنی است که این اقدام یعنی حضور مدلهای زن در کنار خودروها در نمایشگاه های مهم جهانی کار معمولی است اما این برای اولین بار بود که در یکی از نمایشگاه های خودرو در کشور عربستان سعودی این اتفاق رخ می داد.

این اقدام نوین آن هم در کشور عربستان تبعاتی داشته است؛ در واقع انتشار عکس های حضور مدل های زن در نمایشگاه خودرو ایکسس جده با خشم گسترده مقامات دولتی و مذهبی و روحانیون روبه رو شد و آنها را در نهایت بازداشت کردند. باید گفت که افراد بازداشت شده شامل ۴ شهروند عربستان سعودی و یکی شهروند خارجی از کشورهای عربی هستند. یکی از افراد بازداشتی نماینده شرکت برگزار کننده نمایشگاه خودرو است.

در مورد جزییات برپایی این نمایشگاه پر سر و صدا باید گفت که دهمین دوره نمایشگاه خودروهای لوکس (اکسس) از دوشنبه تا پنجشنبه گذشته در هتل هیلیتون شهر جده پایتخت اقتصادی عربستان سعودی برگزار شد.

به دنبال این اقدام غیرقانونی در کشور عربستان، وزارت کار و توسعه اجتماعی عربستان سعودی نیز در بیانیه ای از ثبت برخی مخالفت ها با قوانین و آیین نامه ها در نمایشگاه اکسس جده خبر داده بود.‌

بالاخره ماجرای مدلهای زن در تبلیغ خودرو عربستان به کجا کشید؟!

به گزارش سایت وهاران وزارت کار سعودی گفته است که تحقیقات درباره این ماجرا ادامه دارد. این وزارتخانه جرایم روی داده در نمایشگاه خودرو را این گونه اعلام کرده است: اختلاط زنان و مردان ،‌ اختلاط با زنان غیرسعودی و کارگران غیرقانونی و عدم التزام به ضوابط مکانی کار کردن زنان.

براساس خبرهای منتشر شده این چند زن و دختر غیرسعودی بوده اند.

روزنامه سعودی الحیات در شرح این ماجرا نوشت: مشارکت مدل های زن در این نمایشگاه خودرو جده با نارضایتی بخش های مختلف جامعه سعودی روبه رو شد.

خالد الفیصل مشاور پادشاه و امیر منطقه مکه نیز به پلیس دستور داد “مخالفت با قانون را رصد کند و با مخالفان ایین نامه ها و مقررات براساس قانون برخورد کند”.

همزمان سازمان نمایشگاه ها در عربستان سعودی نیز اعلام کرد مجازات هایی را علیه موسسه برگزار کننده نمایشگاه خودرو اکسس به دلیل عدم التزام به ارزش های اسلامی،‌ ضوابط شرعی، سنت های عمومی،‌ قوانین وزارت کار و توسعه اجتماعی اعمال می کند.

سازمان نمایشگاه ها در عربستان سعودی همچنین اعلام کرد از موسسه برگزار کننده نمایشگاه خودرو اکسس تعهد گرفته است موارد غیرقانونی را حذف و در آینده نیز تکرار نخواهد کرد.

قبل از این موسسه برگزار کننده نمایشگاه گفته بود که با رعایت ضوابط شرعی،‌از مدل های زن با داشتن حجاب کامل و لباس سنگین و وزین استفاده شده است که با شرع نیز مخالفت ندارد.

عکس مدلهای زن در تبلیغ یک خودرو در عربستان

عکسهای جنجالی دختران در عربستان برای تبلیغ خودرو

نمایشگاه خودروهای لوکس در عربستان

عکسهای جنجالی دختران در عربستان برای تبلیغ خودرو

بازداشت شدن مدل های زن در نمایشگاه خودرو عربستان

عکسهای جنجالی دختران در عربستان برای تبلیغ خودرو

دستگیری مدل های زن در نمایشگاه خودرو

عکسهای جنجالی دختران در عربستان برای تبلیغ خودرو

اختصاصی سایت وهاران

www.vaharan.com

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of