آلودگی هوا ۷ آذر ۹۵ : هوای تهران باز هم ناسالم شد

اخبار ۰۷ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

آلودگی هوا ۷ آذر ۹۵ : هوای تهران باز هم ناسالم شد

متاسفانه هوای تهران بار دیگر آلوده و ناسالم شد و کارشناسان اعلام کرده اند که گروه های حساس و بیماران قلبی و ریوی و کودکان و سالمندان حتی الامکان از خانه بیورن نیایند.

معاون پایش و نظارت محیط زیست استان تهران از ناسالم شدن کیفیت هوای استان تهران برای گروههای حساس خبر داد و گفت: پدیده وارونگی هوا موجب ایجاد آلودگی شده که در روزهای آتی ماندگار خواهد بود.

محمد رستگار درباره آخرین وضعیت و کیفیت هوای استان تهران اظهار کرد: باران، برف و وزش باد در یک هفته گذشته موجب شد تا شاهد کاهش غلظت آلاینده‌ها در کلان‌شهرهایی همچون تهران باشیم اما این ذرات معلق کمتر از ۲٫۵ میکرون دوباره به تهران بازگشته‌اند.

وی ادامه داد: سکون هوا و وارونگی دما موجب شده تا عدد شاخص ذرات معلق کمتر از ۲٫۵ میکرون امروز یکشنبه به ۱۲۷ در استان تهران برسد و شرایط کیفیت هوا برای گروههای حساس، بیماران قلبی  و ریوی، کودکان و سالمندان ناسالم شود.

آلودگی هوا 7 آذر 95 : هوای تهران باز هم ناسالم شد

معاون پایش و نظارت محیط زیست استان تهران آلوده‌ترین منطقه استان را شهر ری دانست و عنوان کرد: دستگاههای سنجش آلودگی در منطقه شهر ری استان تهران عدد ۱۵۳ را نشان می‌دهد که حکایت از ناسالم بودن هوا برای تمامی افراد دارد.

رستگاری تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود که وضعیت وارونگی دما و آلودگی هوا تا روزهای پایانی هفته در استان تهران ماندگار باشد و رفته رفته وضعیت بهبود پیدا کند.

وی اظهار کرد: در حال حاضر شاخص‌ها نشان‌دهنده ناسالم بودن کیفیت هوا برای گروههای حساس، سالمندان و بیماران قلبی و ریوی است که امیدواریم این گروه‌های حساس از تردد در مناطق آلوده شهر خودداری کنند.

آلودگی هوای مستمر و یازده‌روزه در آبان در یک هفته گذشته به‌دلیل ورود سامانه بارشی به نیمه شمالی کشور کاهش یافته بود اما دوباره این آلودگیها تهران را در بر گرفته است.

گردآوری: پورتال وهاران www.vaharan.com

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of