شکایت استقلال از علی ضیا ؛ گفتگوی کنایه آمیز روی آنتن زنده + کلیپ

اخبار ۰۲ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

شکایت استقلال از علی ضیا ؛ گفتگوی کنایه آمیز روی آنتن زنده + کلیپ

فرصت ۱۰ روزه باشگاه استقلال به صداوسیما برای برخورد با علی ضیا

معاون حقوقی باشگاه استقلال گفت: به صدا و سیما مهلت ۱۰ روزه می‌دهیم تا با علی ضیا برخورد کند.

محسن بزرگی؛ درباره اظهارات علی ضیا در یک برنامه تلویزیونی اظهار داشت: این شخص که نام او را نمی‌برم، یک‌بار مورد ترحم و عفو پرویز مظلومی سرمربی وقت استقلال قرار گرفت تا درس عبرتی برای او شود. وقتی فردی با پول و امکانات نظام چهره می‌شود، نباید علایق شخصی‌اش را در رسانه‌ ملی مطرح کند. او باید تبدیل به نماینده رسانه شده و حرفی بزند که ملت از او راضی باشند.

وی افزود: پیش از این خبرنگاری در مورد شایعات بازی استقلال و صبای قم سؤال پرسید که پاسخ دادیم و گفتیم از این حرف‌ها زیاد می‌زنند و پوچ و توخالی است، اما اگر مقام رسمی و مرجع رسمی این حرف را تکرار کند، قطعا بدانید برخورد خواهیم کرد. قرار نیست از فضای مجازی نطفه بیهوده و پوچ بسازند و بعد به رسانه ملی کشیده شود، آن هم مجری رسانه ملی که مشخص است علایق شخصی‌اش چیست و بخواهد نیشخندهای خاص خودش را بزند و سعی کند شایعه را واقعی جلوه بدهد. اینها ابتدا برای رسانه ملی ضرر دارد، به خاطر اینکه باعث ریزش مخاطب می‌کند.

معاون حقوقی باشگاه استقلال خاطرنشان کرد: اگر سَری به فضای مجازی بزنید، می‌بینید هواداران استقلال چقدر ناراحت هستند. رسانه ملی در تلاش است مخاطب جذب کرده و برنامه‌های متنوعی بسازد، اما وقتی چنین اتفاقی بیفتد، با ریزش مخاطب روبه‌رو می‌شود. بنابراین می‌طلبد که رسانه ملی با این فرد برخورد کند تا دیگران اجازه ندهند علایق شخصی خود را مطرح کنند. کسی که تریبون ملی دستش است، نباید علایق شخصی خود را مطرح کند.

بزرگی عنوان کرد: این اتفاق افتاده و امیدواریم در فرصت ۱۰ روزه‌ای که به صدا و سیما می‌دهیم، با این شخص برخورد کنند و نتیجه‌اش را به هواداران استقلال که بخش گسترده مخاطبان تلویزیون محسوب می‌شوند، اعلام کنند. در غیر این صورت برای دفاع از آرامشی که در استقلال وجود دارد و برای مبارزه با این شایعات توخالی که الان این آقا سعی کرده آن را واقعی جلوه دهد، به مراجع قضایی شکایت و محکم پیگیری خواهیم کرد. امیدوارم صدا و سیما کار را به اینجا نکشاند و اقدام لازم را بکند.

شکایت استقلال از علی ضیا ؛ گفتگوی کنایه آمیز روی آنتن زنده + کلیپ

شکایت استقلال از مجری پرسپولیسی

باشگاه استقلال در صورت عدم برخورد سازمان صدا و سیما با مجری تلویزیون، به دادگاه کیفری شکایت خواهد کرد.

پس از اینکه علی ضیا در یکی از برنامه‌های تلویزیونی، صحبت‌هایی درباره دیدار استقلال و صبای قم در مرحله یک‌هشتم نهایی جام حذفی انجام داد، باشگاه استقلال نسبت به این موضوع واکنش نشان داده و خواستار برخورد صدا و سیما با این مجری تلویزیونی شد.

ضیا سال گذشته به دلیل کلیپ شادی‌اش پس از دربی تحت فشار بود و مدتی هم ممنوع الفعالیت شد. البته او به طور رسمی از پرویز مظلومی عذرخواهی کرد.

این بار استقلالی‌ها به ضیا پیغام داده‌اند که باز هم کاری خواهند کرد تا مجبور به عذرخواهی شود.

در این زمینه محسن بزرگی، معاون حقوقی باشگاه استقلال به میزان، گفت: اگر صدا و سیما با این مجری پرسپولیسی برخوردی نکند، به دادگاه کیفری شکایت خواهیم کرد. او به خودش اجازه داده در برنامه تلویزیونی، صحبت‌های غیرواقعی را مطرح کند.

شکایت استقلال از علی ضیا ؛ گفتگوی کنایه آمیز روی آنتن زنده + کلیپ

جنجال های فوتبالی علی ضیاء

علی ضیاء اگرچه تاکنون هرگز برنامه صرفا ورزشی در سیما را اجرا نکرده اما جنجال‌های فوتبالی، کم نداشته است؛ از درگیری لفظی با برانکو روی آنتن زنده گرفته تا ماجرای انتشار ویدیویی که در آن به پرویز مظلومی توهین می کند، مهم ترین جنجال های فوتبالی ضیاء هستند. او که هرگز ابایی از نشان دادن علاقه‌اش به تیم پرسپولیس نداشته، در ماجرای ویدیوی منتشرشده درباره رحمتی نیز جنجال دیگری آفرید. او در برنامه صبحگاهی خود که از شبکه یک سیما پخش می شود، ویدیویی که در شبکه های مجازی دست به دست شده و واکنش های متفاوتی در پی داشته را پخش کرد و علی خسروی را روی خط تلفنی برنامه آورد تا درباره اش حرف بزند؛ اما او اصرار داشت برخی نظرات شخصی اش را نیز در این موضوع دخالت دهد.

یکی به دو؛ روی آنتن زنده تلویزیون

علی خسروی، کارشناس داوری صحبت های خود را اینطور آغاز کرد: «همه داوران در زمان پنالتی ها به دروازه بان می گویند که به راست و چپ حرکت کنند و صالحی نیز این نکات را به رحمتی گوشزد کرد. او به مهدی رحمتی که همیشه عادت دارد دعا کند و بعد بر گردد، می گوید سریعا باید بچرخد. متاسفانه برخی تفسیرهای متفاوتی از این موضوع داشتند اما من فکر می کنم او گفته بچرخ! هرچند که باید می گفت سریعا برگرد.»

این صحبت های واکنش علی ضیاء را در پی داشت. مجری برنامه خطاب به خسروی اعلام کرد که مشخص است داور می گوید بپر به چپ! خسروی که کمی عصبانی شده بود، گفت: «اصلا فرض کنید اینطور باشد، داور به رحمتی گفته از سمت چپ که کمک داور ایستاده بعد از پنالتی خارج شود؛ این حرف هایی که می زنند، توهین است. مگر می شود ظرف ۳۰ ثانیه صالحی، رحمتی و امرایی هماهنگ شوند تا رحمتی یک پنالتی بگیرد؟» علی ضیاء که دوست داشت ماجرا را همانطوری جلوه دهد که تندروهای فضای مجازی می گویند، گفت: «حرفی نمی زنم تا مبادا شکایتی انجام شود!»

وقتی خسروی بار دیگر به دفاع از صالحی پرداخت، علی ضیاء پوزخند عجیبی زد که واکنش سخنگوی کمیته داوران را در پی داشت: «خنده ات جالب است! من به عنوان سخنگوی کانون داوران از سلامت همه افراد این قشر زحمتکش می گویم و نمی شود اینقدر راحت به کسی تهمت بزنیم.»

ورود حراست فدراسیون و ماجرای قاتل بروسلی!

خسروی اما جملات عجیبی را هم بر زبان آورد: «من دیشب با جناب حمیسی، مسئول حراست فدراسیون، صحبت کردم. چند نفری پشت دروازه بودند و باید مشخص شود این فیلم را چه کسی گرفته است. اینکه چه کسی چنین توهمی را در جامعه ایجاد کرده است!». ضیاء در پاسخ به اظهارات خسروی، جواب هایی غیرمودبانه داد: «کلا دنبال ماجرا می گردی آقای خسروی؛ با حراست چه کاری داری؟ دنبال قاتل بروسلی هستی؟ کلا شما با حال شده ای!» ضیا البته مهدی رحمتی را دروازه بان خوبی خطاب کرد و تاکید کرد که لفظ تبانی را در این باره به کار نمی برد. او از خسروی که “گفت شائبه تبانی به وجود آمده” خواست چنین لفظی را در دهان او نگذارد.

این جملات خسروی پایان بخش بحث تلویزیونی چند دقیقه ای بود: «نکند رحمتی و صالحی با هم سیزده بدر می روند؟ این حرف ها را نزنید. من هزار قضاوت کردم و در ۱۰۰ بازی که به پنالتی کشیده همه قوانین پنالتی را به گلرها توضیح دادم.»

گردآوری: پورتال وهاران www.vaharan.com

برچسب ها

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of