بیماری سرطان بازیگر سریال معمای شاه + بیوگرافی

فرهنگ و هنر ۳۱ فروردین ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

بیماری سرطان بازیگر سریال معمای شاه + بیوگرافی

اصغر معینی از بازیگران معمای شاه متاسفانه به بیماری سرطان مبتلا شده است. اصغر معینی نقش مصدق در معمای شاه را داشت. پورتال وهاران ضمن آرزوی سلامتی برای ایشان، جزئیات خبر به همراه بیوگرافی اصغر معینی را برای شما عزیزان منتشر می کند.

بازیگر «معمای شاه» به سرطان مبتلا شد

اصغر معینی بازیگر مجموعه‌ «معمای شاه» پیرامون فعالیت‌های اخیر خود در عرصه فرهنگ و هنر گفت: این روزها به دلیل روند بیماری که طی می‌کنم، کاری نپذیرفتم و نتوانستم بازی کنم.

وی در ادامه با بیان اینکه دو پیشنهاد برای ایفای نقش داشتم، درباره بیماری خود اظهار داشت: مبتلا به سرطان استخوان هستم و با توجه به مراحل درمانی که پشت سر گذاشته‌ام، فقط ۶ مرحله تا پایان شیمی درمانی و بهبودی کامل مانده است.

بازیگر نقش مصدق با اشاره به اینکه کمتر کسی جویای احوال من شده است، بیان کرد: خیلی از دوستانم از طریق صفحات مجازی احوالم را می‌پرسند و از میان دوستان سینما و تلویزیون فقط سعید سلطانی، عبدالرضا اکبری، محسن صادقی و حسین نورعلی سراغی از من می‌گیرند و با هم در ارتباط هستیم.

وی افزود: بد نبود اگر با دوستانی که این سال‌ها کار کردم تلفنی به من می‌زدند، خدا نکند روزی کسی به این بیماری مبتلا شود.

معینی در پایان با اشاره به اینکه روزهای سخت بیماری‌ام را پشت سر گذاشته‌ام، یادآورشد: در حال حاضر جلسات نهایی روند بیماری را پشت سر می‌گذارم و موهایم درآمده و با بهبودی کامل آماده کار هستم.

بیماری سرطان بازیگر سریال معمای شاه + بیوگرافی

زندگینامه اصغر معینی / بیوگرافی اصغر معینی صالح

اصغر معینی صالح ، تنها بازیگری است که سه بار نقش مصدق را بازی کرده است. محمدرضا ورزی اولین کسی بود که او را برای این نقش انتخاب کرد. معینی صالح در چند کار ورزی از جمله سریال «کریم‌خان‌ زند» و «سال‌های خاکستری» بازی کرده بود تا این‌که ورزی به عبدالله اسکندری که طراحی گریم فیلم تلویزیونی «سقوط» را به عهده داشت، پیشنهاد کرد اصغر معینی صالح را هم برای نقش مصدق گریم کند.

در آن موقع معینی صالح مو و ریش بلند داشت. بعد از کوتاه‌شدن مو و گرفتن تست گریم، چهره او شباهت زیادی به مصدق پیدا کرد. از سوی دیگر فیزیک او تناسب زیادی با فیزیک مصدق داشت. مصدق در فیلم تلویزیونی «سقوط» در دو سکانس حضور داشت. بینندگان تلویزیون در این فیلم شاهد یک بازی روان از معینی صالح در نقش مصدق بودند. او صحنه‌ عزل مصدق را به زیبایی اجرا کرد. با وجود این‌که معینی در صحنه‌های کمی حضور داشت، اما توانست نقشش را بخوبی ایفا کند و در ذهن مردم بماند.

معینی صالح سال ۱۳۸۴ در سریال «پدرخوانده» به نویسندگی و کارگردانی محمدرضا ورزی باز هم نقش مصدق را تجربه کرد.

البته او در این مجموعه فرصت داشت در ۳۰ سکانس فراز و فرود زندگی مصدق را به نمایش بگذارد، ضمن این‌که دوباره تجربه صحنه‌های کودتای ۲۸ مرداد را به عهده داشت و این بار با تجربه‌‌ای که در فیلم سقوط پیدا کرده بود، بازی مقبول‌تری ارائه کرد. او برای سومین بار این نقش را در سریال تلویزیونی «معمای شاه» به نویسندگی و کارگردانی محمدرضا ورزی تجربه می‌کند. ورزی در این سریال که تصویربرداری آن چند روزی است آغاز شده، به شکل گسترده‌تری به زندگی مصدق می‌پردازد. در مجموع، معینی در این سه تجربه تلاش کرده مصدق را نه به عنوان شخصیت سفید و نه کاملاً سیاه نشان بدهد. در حقیقت از او یک چهره خاص به تصویر کشیده تا برای مخاطبان تلویزیون کاملاً قابل باور باشد.

گردآوری: پورتال وهاران www.vaharan.com

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of