خرید کادو مناسب برای روز کوروش کبیر آبان 96

سرگرمی ۳۰ مهر ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

خرید کادو مناسب برای روز کوروش کبیر آبان 96

یکی از روزهای تاریخی در تقویم جهانی که به تاریخ کشور ما ایران باز می گردد، روز کوروش بزرگ است. در این روز ایرانیان به هم تبریک می گویند و برای یکدیگر هدیه مناسب این روز را خریداری می کنند، ما در این مطاب برای شما لیستی از هدایا برای این روز را معرفی کرده ایم.

خرید کادو مناسب برای روز کوروش کبیر آبان 95

روز جهانی کوروش کبیر سال 1395

خرید کادو مناسب برای روز کوروش کبیر آبان 95

سخنان پندآموز کوروش کبیر

معرفی این هدیه :

آنچه در پي مي‌آيد متن كامل منشور كوروش كبير است در كنار تصاويري بديع از تخت جمشيد كه اين بار از زبان سنگ، هنر بديل معماران و حجاران ايراني را برابر ديدگان بشريت قرار مي‌دهد.

خرید کادو مناسب برای روز کوروش کبیر آبان 95

تبریک روز کوروش کبیر

معرفی این هدیه :

فرازهايي از كتاب: ×رهبري يعني رساندن افراد به اوج شايستگي. ×بايد تعيين كني هر كس به تو خدمت مي‌كند روان شاداب و جسم سالم دارد. ×با ايزدان پيمان بسته بودم در امپراطوري پارس ستم و دروغ نباشد. ×انسان گاه از خشم خويش آسيبي مي‌بيند كه هيچ دشمني قادر به وارد كردن آن نيست. ×سربازي كه فرصت تفكر نداشته باشد همواره سرباز خواهد ماند. ×ما بايد يكديگر را پيوسته هشدار دهيم تا به جاي خدمت به مردم مانند انگلي در دام رسيدگي به خويش نيفتيم. ×من با كوشش خود گيتي را چنان كه مي‌خواستم سامان دادم، نه به زور بازو، به نيروي خرد.

خرید کادو مناسب برای روز کوروش کبیر آبان 95

منشور حقوق بشر کوروش کبیر

معرفی این هدیه:

منشور، استوانه يا فرمان كوروش بزرگ يكي از اسناد مهم و رشك انگيز از سربلندي و مداراي ايرانيان در دوران كهن است، و نيز همزمان، يكي از كهن‌ترين دستاوردهاي بشري در زمينه‌ي همزيستي آشتي‌جويانه، مدارا با ديگران حتي با دشمنان و كهن ترين سند كتبي در زمينه ي حقوق بشر نيز به شمار مي‌رود كه آفريننده‌ي آن نه تنها بزرگ‌ترين شاه ايراني دوران باستان است، بلكه او را بنيان‌گذار نخستين امپراتوري بزرگ و ديرپا در جهان نيز مي‌دانند.

همچنین بخوانید:  5 کاربرد جالب ماهی تابه دسته دار که نمی دانید!

خرید کادو مناسب برای روز کوروش کبیر آبان 95

کورش کبیر کی بود؟ + عکس

معرفی این هدیه:

موضوع اين كتاب چنان‌كه اسم آن مي‌نمايد، تاريخ ايران قديم است. براي حصول اين مقصود در بادي امر چنين به نظر مي‌آمد كه بايد كتاب را موافق ادوار به قسمت‌هايي تقسيم كرده به شرح وقايع و حوادث هر قسمت مرتبا پرداخت و پيش رفت؛ ولي پس از قدري تامل در تعقيب اين نظر ترديد حاصل شد، زيرا ايران قديم در يكي از دوره‌هاي عمر خود به ترتيب تاريخي نخستين دولت جهاني به شمار مي‌رفت و مشرق قديم را شامل بود. در دوره‌هاي ديگر عهد باستاني‌اش هم، اگر تمام مشرق قديم را در بر نداشت، باز مهمترين دولت آن محسوب مي‌شد. پس براي فهم تاريخ قديم ايران مقتضي است بدانيم كه مقصود از مشرق قديم چيست، از گذشته‌هاي چه مللي تاريخ آن تركيب يافته و چه مقامي را اين ملل در دنياي قديم حايز بودند. معلوم است كه مشرق قديم را در مدخل ايران نمي‌توان شناساند زيرا در اين صورت كتاب‌ها بايد نوشته شود و اين خود، كاري است خارج از موضوع اين كتاب، ولي چون سكوت محض هم منافي با فهم وقايع ايران قديم است، ناگزير بايد كلياتي از مشرق قديم در مدخل و در جاهايي كه با موضوع مناسبت دارد گفته شود. بيان اين كليات خواننده را از مطالعه كتبي كه مربوط به تاريخ مشرق قديم است بي‌نياز نمي‌كند، ولي اهميت مشرق قديم را اجمالا نشان داده خواننده را براي فهم وقايع ايران آماده مي‌سازد. اين نكته نيز روشن است، كه چون به بيان كلياتي از مشرق قديم مبادرت شد، بالطبع بايد مطالبي را هم كه با اين كليات مربوط است، به طور ساده و مختصر به خاطرها آورد. لذا اين نوع تذكرات نبايد باعث حيرت گرديده تصور رود كه مولف از موضوع خارج شده، به خصوص كه خواسته‌ايم اين نوع مطالب را يكدفعه گفته براي تكرار آن در جاهاي ديگر كتاب موجبي نداشته باشيم.

همچنین بخوانید:  ناب ترین جملات کارل گوستاو یونگ اسطوره روانشناسی

اختصاصی سایت وهاران

www.vaharan.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *