گزارش حضور بنیامین در حرف تو برف شب یلدا ۹۵ + عکس

عکس , فرهنگ و هنر ۰۱ دی ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

گزارش حضور بنیامین در حرف تو برف شب یلدا ۹۵ + عکس

پورتال وهاران در این مقاله خلاصه ای از حضور بنیامین بهادری در حرف تو برف شبکه سه در شب یلدا ۹۵ را برای شما عزیزان تهیه کرده است.

بنیامین در برنامه حرف تو برف فرزاد حسنی در شب یلدا ۹۵ حضور پیدا کرد که در ابتدا یک گفتگوی صمیمانه بین آن رد و بدل شد که به قول فرزاد حسنی ذکر صفات بنیامین بود.

بعد از آن، صحبت بین آن ها به سمت فهم شعرهای سروده شده توسط بنیامین و همچنین فهم شعرهایی که توسط بنیامین خوانده شده است، کشیده شد که بنیامین سادگی اشعار ترانه هایش را مدیون ترانه سرایش فرید احمدی دانست و از او هم بسیار تعریف و تمجدید شد.

در ادامه، فرزاد حسنی از جنون خواندنش پرسید، که او در جواب گفت، من در خلوت خودم با خودم تنها می شوم و زوائد و حواشی را از خودم و اثرم دور می کنم.

بنیامین در پاسخ به این سوال فرزاد حسنی که چگونه تسلیم بازار پسندی نشدی، گفت، سال ۸۵ که آلبومی در دست تهیه داشتم به تهیه کننده نشان دادیم که از بین همه ترک ها یک آهنگ شیش و هشت وجود داشت که تهیه کننده آن را پسندید و گفت صدای شما در این ترانه شیش و هشت درک می شود و توصیه کرد که یک ترانه عربی و یک ترانه بندری هم در کنار آن ترکیب کنید و به بازار عرضه کنید و مطمئن باشید که جواب می دهد. اما ما به جای عربی و بندری، ترک لکنت و ترک عاشق شدن را اضافه کردیم که ترکاند.

فرزاد حسنی از بنیامین پرسید که یلدایی ترین شب زندگی تو چه شبی بوده است؟ بنیامین در جواب گفت، سه سال پیش بدترین شب یلدا و بدترین شب زندگی اش را داشته است اما به خاطر اینکه فضایی غمگین در این شب مستولی نشود و بینندگان آزرده خاطر نشوند از ادامه بحث در این باره خودداری کرد.

فرزاد حسنی پرسید، بارانا در این شرایط چقدر در کنار تو بود؟ که بنیامین در پاسخ گفت، بارانا واقعا مثل آدم بزرگ ها است، هم بچگی کرد و هم بزرگی.

و در این خصوص به ذکر یک خاطره ای از زمان تولد دخترش بارانا یاد کرد، او گفت، زمانی که حدود ده دقیقه ای بود که بارانا متولد شده بود، برای اولین بار او را دیدم و صورتم را به صورتش نزدیک کردم، در چشمانش حس کردم که این را به من می گوید که «من همه چیز تو را می دانم» و بعد از ان انگار که شوکه شده، شروع به گریه کرد!

ادامه برنامه با حضور بنیامین به فال حافظ گرفتن بنیامین اختصاص یافت که بنیامین به فرزاد حسنی گفت من فال می گیرم و تو بخوان. و در این بین یادی از کسانی مثل عباس کیارستمی شد که بلافاصله بنیامین به ذکر یک خاطره از آن مرحوم پرداخت مبنی بر اینکه، سال ۹۰ که در کیش کنسرت داشته است، آقای کیارستمی بی خبر به محل اجرای کنسرت او رفته بود و بعد بنیامین با او عکس گرفته بود اما بنیامین آن عکس ها را هیچ وقت منتشر نکرده بود، و بعدها شنیده بود که عباس کیارستمی گفته که من از این پسر خوشم می آید چون آن عکس ها را هیچ وقت منتشر نکرد.

فرزاد حسنی در مورد بازیگری از او سوال کرد، که بنیامین گفت: به من گفته اند که اسم فیلمی که بازی کرده ام را نگویم! اما الان فیلم در حال اکران است و خانواده ام علی رغم اینکه در این زمینه ها سخت گیر هستند، فیلم را دیده اند و پسندیده اند.

منظور بنیامین، فیلم سلام بمبئی بود!

فال حافظ شب یلدای ۹۵ بنیامین در حرف تو برف

به مژگان سیه کردی هزاران رخنه در دینم                 بیا کز چشم بیمارت هزاران درد برچینم
الا ای همنشین دل که یارانت برفت از یاد                  مرا روزی مباد آن دم که بی یاد تو بنشینم
جهان پیر است و بی‌بنیاد از این فرهادکش فریاد         که کرد افسون و نیرنگش ملول از جان شیرینم
ز تاب آتش دوری شدم غرق عرق چون گل                بیار ای باد شبگیری نسیمی زان عرق چینم
جهان فانی و باقی فدای شاهد و ساقی                 که سلطانی عالم را طفیل عشق می‌بینم
اگر بر جای من غیری گزیند دوست حاکم اوست         حرامم باد اگر غیری به جای دوست بگزینم
صباح الخیر زد بلبل کجایی ساقیا برخیز                     که غوغا می‌کند در سر خیال خواب دوشینم
شب رحلت هم از بستر روم در قصر حورالعین              اگر در وقت جان دادن تو باشی شمع بالینم
حدیث آرزومندی که در این نامه ثبت افتاد                   همانا بی‌غلط باشد که حافظ داد تلقینم

این بیت از فال حافظی که بنیامین گرفت، با تحلیلی از سوی او و فرزاد حسنی همراه شد و بنیامین معتقد بود که معنای این بیت یعنی یک عشق بی قید و شرط:

اگر بر جای من غیری گزیند دوست حاکم اوست         حرامم باد اگر غیری به جای دوست بگزینم

عکس های حضور بنیامین در برنامه حرف تو برف فرزاد حسنی در شب یلدای ۹۵

گزارش حضور بنیامین در حرف تو برف شب یلدا 95 + عکس گزارش حضور بنیامین در حرف تو برف شب یلدا 95 + عکس گزارش حضور بنیامین در حرف تو برف شب یلدا 95 + عکس گزارش حضور بنیامین در حرف تو برف شب یلدا 95 + عکس گزارش حضور بنیامین در حرف تو برف شب یلدا 95 + عکس گزارش حضور بنیامین در حرف تو برف شب یلدا 95 + عکس گزارش حضور بنیامین در حرف تو برف شب یلدا 95 + عکس

گردآوری: پورتال وهاران www.vaharan.com

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of