تعریف و تمجید بهزاد فراهانی از دخترش + متن صحبت های او

اخبار , فرهنگ و هنر ۱۲ بهمن ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

تعریف و تمجید بهزاد فراهانی از دخترش + متن صحبت های او

بهزاد فراهانی یکی از هنرمندان پیشکسوت کشورمان است که در عرصه فرهنگ و هنر کشورمان سالها است که فعالیت دارد و سریال های بهزاد فراهانی و فیلم های سینمایی بهزاد فراهانی دارای طرفدارن خاص خود است. گلشیفته فراهانی و شقایق فراهانی دختران بهزاد فراهانی هستند که البته باید از هنرمندی پسر بهزاد فراهانی و همسر بهزاد فراهانی هم یاد کرد. به تازگی این هنرمند خوب کشورمان بازی شقایق فراهانی در فیلم دعوتنامه را ستوده است که ما در این مطلب از پورتال وهاران به جزییات این خبر پرداخته ایم.

صحبت های بهزاد فراهانی در مورد نقش دخترش در دعوتنامه

فیلم دعوتنامه روایتگر زندگی شخص درمانده ای است که در مشهد زندگی می کند و کارش این است که از زایران حرم علی بن موسی الرضا دزدی کند و از طریق آن زندگی بگذراند.

بهزاد فرهانی در نشست پرسش و پاسخ «دعوتنامه» با تعریف از بازی دخترش در این فیلم، تاکید کرد بهتر است در جلسات نقد یک اثر با بیان فرزانه تری صحبت شود.

نشست پرسش و پاسخ فیلم دعوتنامه به کارگردانی مهرداد فرید در دومین روز از جشنواره فیلم فجر با حضور عوامل این اثر برگزار شد، بهزاد فراهانی هم مهمان این جلسه بود.

در نشست فیلم سینمایی «دعوتنامه» که شبانگاه دوشنبه ۱۱ بهمن در برج میلاد برگزار شد، مهرداد فرید (کارگردان، نویسنده، تدوین گر و تهیه کننده)، شقایق فراهانی، بهزاد جعفری، سحر کریمی، غزل فرید، سامان صفاری و شهاب شادابی (بازیگران)، بایرام فضلی (مدیر فیلمبرداری) و حمید چمنی فیلمنامه نویس حضور داشتند.

تعریف و تمجید بهزاد فراهانی از دخترش + متن صحبت های او

در ابتدای نشست، مهرداد فرید درباره تجربیات روزنامه نگاری اش گفت:«الان روزهایی را به یاد می آورم که سمت دیگر میز می نشستم و البته حالا که فیلم خودم در برج اکران شده برای من یادآور دوران خوشی است که سال ها قبل داشتم. اما قبل از اینکه فیلم را بسازم، برخی از دوستان به من می گفتند این فیلم را نساز، چون ساخت آن مانند عملیات انتحاری است. کار در حوزه دین سخت است و معمولا فیلمسازی که در این حوزه کار می کند مممکن است برخورد خوبی از سمت تماشاگران نگیرد.»

فرید افزود:«فکر می کنم همان طور که دریافت سیمرغ نباید کسی را به وجد بیاورد، عدم دریافت آن هم نباید کسی را ناراحت نکند. قطعا اگر آدم های دیگری در هیئت انتخاب بودند، فیلم های دیگری را در جشنواره می دیدیم.»

وی در ادامه و به عنوان مصداق برای اینکه جشنواره فیلم فجر آنقدر اتفاق مهمی نیست، اظهار کرد:«اگر از خیلی از شما بپرسیم که بهترین فیلم جشنواره کدام بوده است، شاید اصلا به خاطر نیاورید، چون اتفاقات آن ته نشین نمی شود و این نشان می دهد که جشنواره آن قدر مهم نیست و می توان به افزایش کیفیت آن فکر کرد.»

شقایق فراهانی بازیگر «دعوتنامه» هم در ادامه نشست درباره همکاری با مهرداد فرید و بازی در این فیلم اظهار داشت:«هر بار می خواستیم با هم کار کنیم، این اتفاق نمی افتاد تا اینکه در نهایت این همکاری در «دعوتنامه» اتفاق افتاد.

فراهانی در پاسخ به این سوال که آیا از این که در فیلم ها نقش دوم یا مکمل را بازی می کند، نگران نیست، گفت:«من در خانواده ای بزرگ شدم که هیچ وقت از نقش دو یا مکمل ترسی ندارم.»

یکی از مهمانان این نشست خبری بهزاد فراهانی بود که در میانه جلسه گفت:«خوب است اگر نقدی به یک اثر داریم کاش با بیان فرزانه تری اظهار کنیم، وقتی خودمان در جریان تولید یک اثر نیستیم، نباید این مقدار راحت اظهار نظر کنیم. اجازه بدهیم که بوی دموکراسی و سخن گفتن پارسی جای بیفتد، در چشمان یکدیگر بدون کینه نگاه کنیم و با خود مردم دوستی کنیم»

فراهانی افزود:«با اینکه دختر بزرگترم بازیگر قلدری در تئاتر است، در سینما از او خیلی تعریف نکرده ام، اما این بار می گویم بازی خیلی خوبی در این فیلم داشت. احساس می کردم حس رهبری خوبی در فیلم وجود داشت. حضور بازیگرهای جوان هم نشان می دهد که می توان روی آن ها حساب کرد.»

گردآوری: پورتال وهاران www.vaharan.com


دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of