ورشکستگی موسسه ثامن سال ۹۶ + جزئیات

اخبار ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

ورشکستگی موسسه ثامن سال ۹۶ + جزئیات

متاسفانه این روزها خبرهایی مبنی بر ورشکستگی بانک ها و موسسات اعتباری در ایران شنیده می شود که البته باید گفت که بیشتر این اخبار شایعه بوده و انتشار کنندگان این شایعات با هدف تشویش اذهان عمومی این اخبار را منتشر می کنند. همه بانک ها و موسسات اعتباری در ایران بدون هیچ مشکلی به کار خود ادامه می دهد و موسساتی که ورشکستگی شان ثابت شد، موسسه کاسپین و آرمان بود که بانک مرکزی برای سپرده گذاران این دو موسسه تدابیری اندیشیده است.

به تازگی اخباری مبنی بر ورشکسته شدن موسسه ثامن در سال ۹۶ شنیده می شود، اما گویا خبر ورشکستگی موسسه ثامن الائمه سال ۹۶ شایعه است و گویا قرار است که موسسه تامن با یکی از موسسات (گفته می شود موسسه کوثر) ادغام شود. بنابراین طبق نظر بانک مرکزی، سپرده گذاران موسسه ثامن به هیچ عنوان نگران سپرده های خود نباشند و به زودی مشکل برطرف خواهد شد.

ورشکسته شدن موسسه ثامن الائمه سال ۹۶

معاون نظارتی بانک مرکزی گفت: موسسه ثامن در مسیر پیوستن به موسسات مجاز است و سپرده گذاران نگران نباشند.

فرشاد حیدری اظهار داشت: موسسه اعتباری ثامن یکی از موسسه های متقاضی دریافت مجوز از بانک مرکزی است.

وی با بیان اینکه اقداماتی توسط این موسسه شامل پذیره نویسی در بورس و تودیع سپرده قانونی نزد بانک مرکزی انجام شده است، گفت: بر این اساس این موسسه در حال پیوستن به موسسات مجاز است.

حیدری ادامه داد: فرآیند قانونی و رسیدگی به تقاضای این موسسه در حال انجام و ممکن است منجر به صدور مجوز و یا ادغام با یکی از بانک ها و موسسه های اعتباری شود.

وی خاطر نشان کرد: در هر صورت هیچ گونه مشکلی برای سپرده گذاران این موسسه به وجود نخواهد آمد.

معاون نظارتی بانک مرکزی گفت: از سپرده گذاران موسسه اعتباری ثامن تقاضا می شود حسب نیاز به شعب موسسه مراجعه و از خدمات آن استفاده کنند و اطمینان داشته باشند که صدور مجوز و یا ادغام موسسه با حفظ حقوق و صیانت از سپرده های آنها انجام می شود.

ورشکستگی موسسه ثامن سال 96 + جزئیات

سپرده‌ گذاران «ثامن» نگران نباشند

گفته می‌شود که تجمع‌کنندگان، سپرده‌گذارانی هستند که با شنیدن شایعه بروز مشکلات مالی برای این موسسه، برای پس گرفتن سپرده‌های خود به شعبه‌های مختلف مراجعه کرده‌اند. مسئولان موسسه ثامن وجود مشکل را تکذیب کرده‌اند و به سپرده‌گذاران اطمینان خاطر داده‌اند که مشکلی در تأمین نقدینگی ندارند.

در ویدیویی که شبکه های اجتماعی منتشر شده، تعداد زیادی مأمور پلیس ضد شورش دیده می‌شوند که ظاهرا برای کمک به خروج رئیس یکی از شعبه‌های موسسه ثامن در مقابل این شعبه حاضر می‌شوند اما بعد با باتوم با تجمع‌کنندگان درگیر می‌شوند.

شاهدان می‌گویند که موسسه ثامن در روزهای اخیر سپرده‌ها را پس نداده و به مشتریان خود گفته که سیستم‌های کامپیوتری‌اش دچار مشکل است.

موسسه اعتباری ثامن مجوز فعالیت از بانک مرکزی ندارد و اخیرا اعلام شد که برای ادغام با موسسه مالی و اعتباری کوثر مشغول مذاکره است.

عیسی رضایی، مدیرعامل موسسه کوثر به شبکه خبر گفته بود که سهامداران موسسه ثامن از اخذ مجوز بانک مرکزی ناامید شده‌اند و با موسسه کوثر برای ادغام به توافق اولیه دست یافته‌اند.

او گفت که توافق اولیه به اطلاع بانک مرکزی رسیده و آنها در انتظار پاسخ بانک مرکزی هستند.

آقای رضایی گفته که شرط موسسه کوثر برای ادغام با ثامن، موافقت بانک مرکزی برای تبدیل موسسه کوثر به بانک است.

آقای رضایی که خود رئیس هیئت مدیره موسسه اعتباری ثامن هم هست، گفته که “نقدینگی مورد نیاز مردم تأمین است و مشکلی در این زمینه وجود ندارد”.

اخیرا ناتوانی موسسه‌های مالی کاسپین و آرمان در پرداخت تعهدات خود به سپرده گذاران خبرساز شده بود.

گردآوری: پورتال وهاران www.vaharan.com

برچسب ها

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of