آیت الله موحدی کرمانی جانشین رفسنجانی شد + عکس و بیوگرافی

اخبار , عکس ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

آیت الله موحدی کرمانی جانشین رفسنجانی شد + عکس و بیوگرافی

جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام به ریاست آیت الله موحدی کرمانی امروز شنبه ۱۶ بهمن ۹۵ برگزار شد و با این حساب می توان گفتن جانشین هاشمی رفسنجانی آیت الله موحدی کرمانی است. پورتال وهاران در این مقاله عکس های جلسه مجمع تشخیص شنبه ۱۶ بهمن ۹۵ به همراه توضیحاتی در مورد آن و همچنین بیوگرافی محمدعلی موحدی کرمانی را برای شما عزیزان منتشر می کند.

اولین جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام به ریاست آیت الله موحدی کرمانی ، بعد از گذشت ۲۷ روز از درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام آغاز شد.

در جلسه امروز علی لاریجانی و آیت الله صادق آملی لاریجانی روسای قوه مقننه و قضاییه نیز حضور دارند.

پیش از این جلساتی به ریاست محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با محوریت کمیسیون نظارت و با موضوع بررسی مغایرت‌های مصوبات مجلس شورای اسلامی در زمان بررسی برنامه ششم توسعه کشور با سیاست‌های کلی نظام برگزار شده بود.

وب سایت خبری تابناک درباره تعیین رئیس موقت جلسات مجمع تشخیص مصلحت نظام به نقل از یک منبع آگاه خبر داده بود: «آیت الله محمد علی موحدى کرمانى» قرار است فعلا ریاست جلسات مجمع تشخیص مصلحت نظام را پس از رحلت «آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی» بر عهده بگیرد.

رهبر معظم انقلاب ۲۴ اسفند ماه سال ۱۳۹۰ در حکمی رئیس و اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام را برای یک دوره ۵ ساله منصوب کردند.

لذا به طور طبیعی در اسفند ماه سال جاری باید رئیس و اعضای جدید مجمع برای یک دوره پنج ساله دیگر از سوی ایشان منصوب شوند.

آیت‌ الله موحدی کرمانی: کوهی از غم در غیاب آیت‌الله هاشمی بر دل من نشسته است

در ابتدای جلسه، آیت‌الله موحدی کرمانی با ابراز تأسف از رحلت جانسوز آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و تسلیت این ضایعه اسفبار به مردم و اعضای مجمع، گفت: از اینکه جای ایشان را در جلسه خالی می‌بینم، کوهی از غم بر دل من نشسته است.

وی افزود: به ویژه برای شما اعضای مجمع که سال‌های سال با ایشان اُنس داشتید و از نظرات و دیدگاه‌های ارزشمند ایشان در موضوعات مختلف بهره‌های فراوان برده‌اید.

بیوگرافی آیت الله موحدی کرمانی

متصدی
شروع به کار
۱۲ بهمن ۱۳۹۵
پس از اکبر هاشمی رفسنجانی
امام جمعه موقت تهران
متصدی
شروع به کار
۱۲ آذر ۱۳۹۱
امام جمعه سید علی خامنه‌ای
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام
متصدی
شروع به کار
۱۲ مهر ۱۳۶۸
برگزیده توسط سید علی خامنه‌ای
رئیس اکبر هاشمی رفسنجانی
نماینده مجلس خبرگان رهبری
دوره‌های ۱، ۲، ۳، ۴، ۵
متصدی
شروع به کار
۴ خرداد ۱۳۹۵
حوزه انتخاباتی استان تهران
اکثریت ۲٬۱۳۲٬۹۶۷ (۴۷٫۳۸٪)
مشغول به کار
۲۴ مرداد ۱۳۶۲ – ۳ خرداد ۱۳۹۵
حوزه انتخاباتی استان کرمان
نماینده مجلس شورای اسلامی
دوره‌های ۱، ۲، ۳، ۴، ۵
مشغول به کار
۷ خرداد ۱۳۶۳ – ۶ خرداد ۱۳۷۹
حوزه انتخاباتی تهران، ری و شمیران
مشغول به کار
۷ خرداد ۱۳۵۹ – ۶ خرداد ۱۳۶۳
حوزه انتخاباتی کرمان و راور
نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران
مشغول به کار
۲۸ بهمن ۱۳۷۰ – ۲ بهمن ۱۳۸۴
پس از محمود محمدی عراقی
پیش از علی سعیدی
اطلاعات شخصی
تولد ۱۳۱۰ خورشیدی

 

حزب سیاسی جامعه روحانیت مبارز (۱۳۵۶-تاکنون)
دیگر وابستگی‌های سیاسی حزب جمهوری اسلامی (۱۳۵۶–۱۳۶۶)
پیشه روحانی، سیاستمدار
دین اسلام شیعه
دبیرکل جامعه روحانیت مبارز از ۱۳۹۳

محمدعلی موحدی کرمانی (زاده ۱۳۱۰ در کرمان) روحانی و سیاست‌مدار ایرانی، نایب رئیس اول مجلس خبرگان رهبری، رئیس موقت مجمع تشخیص مصلحت نظام و دبیرکل جامعه روحانیت مبارز است. وی تا سال ۱۳۸۴ دارای سمت نمایندگی رهبری در سپاه پاسداران بود.[۵] آیت‌الله محمدعلی موحدی کرمانی در پی درگذشت محمدرضا مهدوی کنی، در تاریخ ۱۱ آذر ۱۳۹۳ به اتفاق آرای اعضا، به عنوان دبیرکل جامعه روحانیت مبارز انتخاب شد. محمدعلی موحدی کرمانی با حکم سید علی خامنه‌ای در سال ۱۳۹۱ به عنوان امام جمعه موقت جدید تهران منصوب شد.

زندگینامه آیت الله موحدی کرمانی

موحدی کرمانی از مؤسسین جامعه روحانیت مبارز تهران به شمار می‌رود که از ابتدا تاکنون بعنوان یکی از اعضای شورای مرکزی فعالیت داشته است. وی بعد از انقلاب، در حزب جمهوری اسلامی به عنوان عضو شورای مرکزی و عضو داوری این حزب حضور داشته است. موحدی کرمانی در انتخابات اولین دوره مجلس شورای اسلامی به عنوان نماینده مردم کرمان برگزیده شده و پس از ان در ادوار دوم تا پنجم نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی بود. ریاست کمیسیون امور داخلی مجلس و ریاست کمیسیون امور دفاعی مجلس و نیز نائب رئیسی مجلس شورای اسلامی از جمله مسئولیتهای وی در مجلس بوده است. وی همچنین نماینده استان کرمان در همه ادوار مجلس خبرگان رهبری بوده است

انتخابات پنجمین دوره خبرگان رهبری

به نظر می‌رسید در تعاملی پشت صحنه بین موحدی کرمانی و آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی هردو یکدیگر را در لیست‌های نامزدی خود یعنی به ترتیب روحانیت مبارز و خبرگان مردم می‌گذارند همین موضوع احتمالی سبب می‌گردد که تعجب و شگفتی بسیاری از دو جناح از قرار گیری اسم ایشان و ری شهری و دری نجف آبادی در لیست اعتدالی خبرگان مردم را برانگیزد

از طرف دیگر وی چند روز پیش از انتخابات پنجمین دوره خبرگان رهبری در اظهار نظری نسبتاً تند راجع به قرار گیری نامش در لیست خبرگان مردم منتسب به آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی گفت: «باید بگویم که من انقلابی و ولایی و اهل اصول هستم، کسانی که اسم بنده را در لیست هایشان می‌آورند می‌دانند من مواضعم چیست. شنیده‌ام که این اصلاح طلبان هم اسم من را در لیستشان گذاشته‌اند. من راضی به زحمتشان نبودم! هم آن‌ها می‌دانند و هم مردم می‌دانند که من گروه خونی‌ام به این جریان نمی‌خورد و به این جریان نمی‌چسبم. من انقلابی و ولایت مدار هستم و پایبند به اصول. من مطلع شدم دوستانی که هم گروه خونی ما هستند هم در برخی لیست‌های انحرافی اسمشان را زده‌اند. من توصیه می‌کنم این دوستان هم از این لیست‌ها برائت بجویند و عدم رضایتشان را از این امر اعلام کنند.»

احتمالاً اشاره وی به حضور ری شهری و دری نجف آبادی در لیست خبرگان مردم بود. با این حال حامیان هاشمی رفسنجانی که هدفشان حذف سران چهره‌های برجسته اصولگرا از خبرگان رهبری بود، بدون توجه به این اظهارات و با رای بالا به موحدی کرمانی و سایر نامزدهای نزدیک به اصولگرایان، موفق شدند از ورود محمد یزدی، رئیس مجلس خبرگان رهبری و محمدتقی مصباح یزدی، پدر معنوی جبهه پایداری به پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری جلوگیری کنند.

نکته جالبتر این بود که بعد از برگزاری انتخابات و در حالیکه بسیاری از اصولگرایان از جمله سید احمد خاتمی و صادق لاریجانی به انتقاد از رای مردم استان تهران، بخاطر رای ندادن به یزدی و مصباح یزدی پرداخته بودند، جامعه روحانیت مبارز به دبیرکلی محمدعلی موحدی کرمانی بیانیه‌ای صادر کرده و در آن به تحسین مردم تهران پرداخت. بخشی از این بیانیه از این قرار بود: «آفرین بر آگاهی زنان و مردان غیرتمند و باوفای تهرانی که نشان دادند پایتخت ایران اسلامی، مانند همیشه، دینمدار و وفادار به نظام می‌باشد و با حضور پرتعداد خود بر شکوه آن افزودند.» در کل با موارد یاد شده به نظر می‌رسد که در انتخابات مذکور یک پیمان نانوشته میان موحدی کرمانی و هاشمی رفسنجانی وجود داشت که به موفقیت هر دوی آنها و حذف چهره‌های برجسته اصولگرا از خبرگان پنجم انجامید.

عکس های جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام ۱۶ بهمن ۹۵

آیت الله موحدی کرمانی جانشین رفسنجانی شد + عکس و بیوگرافی آیت الله موحدی کرمانی جانشین رفسنجانی شد + عکس و بیوگرافی آیت الله موحدی کرمانی جانشین رفسنجانی شد + عکس و بیوگرافی آیت الله موحدی کرمانی جانشین رفسنجانی شد + عکس و بیوگرافی آیت الله موحدی کرمانی جانشین رفسنجانی شد + عکس و بیوگرافی آیت الله موحدی کرمانی جانشین رفسنجانی شد + عکس و بیوگرافی آیت الله موحدی کرمانی جانشین رفسنجانی شد + عکس و بیوگرافی آیت الله موحدی کرمانی جانشین رفسنجانی شد + عکس و بیوگرافی آیت الله موحدی کرمانی جانشین رفسنجانی شد + عکس و بیوگرافی آیت الله موحدی کرمانی جانشین رفسنجانی شد + عکس و بیوگرافی

گردآوری: پورتال وهاران www.vaharan.com

برچسب ها

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of