جزییات کامل ممنوعیت صدور ویزا و حضور اصغر فرهادی در اسکار ۲۰۱۷

اخبار , فرهنگ و هنر ۰۹ بهمن ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

جزییات کامل ممنوعیت صدور ویزا و حضور اصغر فرهادی در اسکار ۲۰۱۷

با توجه به اینکه ترامپ رئیس جمهور آمریکا به تازگی صدور ویزا برای برخی کشورها از جمه ایران را ممنوع اعلام کرده است، حضور عوامل فیلم فروشنده در اسکار ۲۰۱۷ با حواشی روبرو شده است. در مورد حضور اصغر فرهادی در اسکار ۲۰۱۷ گمانه زنی هایی زده شد که پورتال وهاران در این مقاله جزییات کامل این خبر را بررسی می کند.

اصغر فرهادی مشکلی برای سفر به آمریکا ندارد

مدیر روابط عمومی فیلم «فروشنده»‌ اعلام کرد که اصغر فرهادی منع قانونی برای حضور در اسکار هشتادونهم ندارد.

اصغر فرهادی نامزد جایزه بهترین فیلم غیرانگلیسی‌زبان اسکار شده، اما پس از فرمان جنجالی ترامپ برای ممنوعیت اعطای ویزا به اتباع ایران، نگرانی‌هایی درباره حضور او در این مراسم به وجود آمده است.

روابط عمومی «فروشنده» اعلام کرد، اصغر فرهادى براى سفر به آمریکا منع قانونى ندارند، اما تصمیمش براى حضور یا عدم حضور در مراسم را تا چند روز آینده به طور رسمى اعلام خواهند کرد.

دونالد ترامپ رییس‌جمهور آمریکا ورود اتباع هفت کشور مسلمان از جمله ایران را به آمریکا ممنوع کرده است. این اقدام ترامپ حضور اصغر فرهادی کارگردان ایرانی برنده اسکار در این مراسم را در هاله‌ای از ابهام قرار داده است.

«فروشنده» به کارگردانی اصغر فرهادی نماینده ایران در هشتادونهمین دوره اسکار به جمع پنج نامزد نهایی جایزه راه یافته است.

هواداران فیلمساز سرشناس ایرانی که سال ۲۰۱۲ با فیلم «جدایی نادر از سیمین» برنده اسکار شد، نگرانند که قانون ممنوعیت ورود اتباع هفت کشور مسلمان، سد راه حضور او در مراسم معرفی برندگان و اعطای جوایز اسکار شود.

برخی از کاربران توییتر در این شبکه اجتماعی نوشتند که این قانون شامل اصغر فرهادی هم خواهد شد. برای نمونه تریتا پارسی در توییتر نوشت: «اصغر فرهادی اجازه نخواهد داشت که برای شرکت در اسکار به آمریکا وارد شود. او نامزد جایزه بهترین فیلم غیرانگلیسی‌زبان است.» این توییت را بسیاری از جمله جی‌کی رولینگ خالق هری پاتر بازنشر کردند.

بر اساس فرمان تازه ترامپ در ۹۰ روز آینده هیچ ویزایی برای اتباع کشورهای ایران، عراق، لیبی، سومالی، سودان و یمن صادر نخواهد شد.

البته منابعی در روزهای گذشته تایید کردند که اصغر فرهادی گرین کارد آمریکا دارد و به این ترتیب برای ورود به آمریکا با مشکل مواجه نخواهد شد.

جزییات کامل ممنوعیت صدور ویزا و حضور اصغر فرهادی در اسکار 2017

اصغر فرهادی برای مراسم اسکار ممنوع الورود شد

فیلم «فروشنده» تازه ترین اثر اصغر فرهادی به جمع پنج کاندیدای بهترین فیلم خارجی زبان اسکار راه یافت و نامزد نهایی این بخش شد اما ورود اصغر فرهادی به آمریکا ممنوع شد.

تریتا فارسی رئیس شورای ملی ایرانیان آمریکا(نایاک) در توییتی اعلام کرده است که به دنبال فرمان اجرایی رئیس جمهور آمریکا، مبنی بر ممنوعیت صدور ویزا برای برخی از کشورها از جمله ایران، منابع تایید کرده اند که ورود اصغر فرهادی به آمریکا برای شرکت در مراسم اسکار هم ممنوع شده است.

در مراسم اسکار امسال برای نخستین بار فرهادی یکی از کارگردانان کاندید جایزه با فرمان رئیس جمهور آمریکا ممنوع الورود است.

گردآوری: پورتال وهاران www.vaharan.com

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of