علی اکبر ولایتی جانشین رفسنجانی شد + بیوگرافی کامل و عکس های دکتر ولایتی

اخبار ۰۱ بهمن ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

علی اکبر ولایتی جانشین رفسنجانی شد + بیوگرافی کامل و عکس های دکتر ولایتی

به دنبال درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی، طی حکمی از سوی مقام معظم رهبری علی اکبر ولایتی را به جای او به عنران رئیس جدید هیأت موسس دانشگاه آزاد اسلامی انتخاب کرد که ما در این مقاله بیوگرافی علی اکبر ولایتی و حکم رهبری برای علی اکبر ولایتی را هم منتشر کرده ایم. با ما همراه باشید.

انتصاب رئیس جدید هیأت موسس دانشگاه آزاد

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی با صدور حکمی آقای دکتر علی اکبر ولایتی را به عنوان رئیس هیأت مؤسس دانشگاه آزاد اسلامی منصوب کردند.

متن حکم رهبر معظم انقلاب به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

اعضای محترم هیأت مؤسس دانشگاه آزاد اسلامی

با عنایت به فقدان تأثرانگیز رئیس محترم هیأت مؤسس و هیأت امناء دانشگاه و سکوت اساسنامه مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی در چگونگی انتخاب رئیس هیأت مؤسس و ضرورت تسریع در انتخاب فرد عهده‌دار این مسئولیت، جناب آقای دکتر علی اکبر ولایتی از اعضای آن هیأت را به‌عنوان رئیس هیأت مؤسس منصوب میکنم تا هیچگونه وقفه‌ای در تمشیت قانونی امور آن دانشگاه- که نقش مؤثری در امر آموزش عالی کشور دارد- بوجود نیاید. همکاری اعضای محترم هیأت مؤسس و هیأت امناء و شورای عالی انقلاب فرهنگی در تکمیل اعضای هیأت مؤسس و هیأت امناء مورد انتظار جدّی اینجانب است.

سید علی خامنه‌ای

علی اکبر ولایتی جانشین رفسنجانی شد + بیوگرافی کامل و عکس های دکتر ولایتی

بیوگرافی کامل

علی‌اکبر ولایتی (زاده ۴ تیر۱۳۲۴، شمیران) دکتر متخصص اطفال و کودکان و از سیاستمداران کهنه‌کار ایرانی، مشاور امور بین‌الملل رهبر ایران، رئیس فعلی مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام و عضو شورای سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی ایران است.

وی مدرک دکترای تخصصی کودکان را از دانشگاه جانز هاپکینز اخذ کرده و هم‌اکنون رئیس بیمارستان مسیح دانشوری تهران می‌باشد. وی فعالیت‌های سیاسی خود را در قالب مبارزات با حکومت پهلوی آغاز کرد. در دور اول مجلس شورای اسلامی به نمایندگی مردم انتخاب شد. بعد از عدم موفقیت در کسب مقام نخست‌وزیری به واسطه رای مخالف مجلس وقت، بعنوان وزیر امور خارجه رای اعتماد گرفت و در فاصله سالهای ۱۳۶۰ تا ۱۳۷۶ به مدت ۱۶ سال این سمت را عهده دار بود. پس از آن بیشتر در نقش یک سیاستمدار مشاور تا امروز به ایفای نقش پرداخته است. وی را یکی از بنیانگذاران سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران می‌خوانند.[۱]

در سال ۱۳۹۲ وی جزء هشت نامزد نهایی انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۳۹۲ احراز صلاحیت شد.[۲] در پایان رقابت انتخاباتی، ولایتی با کسب ۲٬۲۷۲٬۱۲۲ رای (۶٫۳۸ درصد) رتبه پنجم را به خود اختصاص داد.[۳] پس از آن وی با حکمی از جانب اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام شده است.[۴] رئیس دانشگاه آزاداسلامی طبق نامه ی رهبری در تاریخ سی دی ماه۱۳۹۵

زندگی شخصی و تحصیلات

در ۴ تیر ماه ۱۳۲۴، در[رستم‌آباد شمیران|رستم‌آباد]، یکی از روستاهایشمیرانبه دنیا آمد. پدرش کارمند و مادرش خانه‌دار بود. پس از گذراندن دوران ابتدایی و دوره نخست دبیرستان در زادگاهش، به دبیرستان جم واقع در قلهک تهران رفت و دوره دوم دبیرستان را با اخذ دیپلم طبیعی در سال ۱۳۴۲ به پایان رساند. در سال ۱۳۴۳ در کنکور سراسری دانشگاه‌ها شرکت کرد و پس از کسب رتبه ۴۹ کشوری، برای تحصیل در رشته پزشکی به دانشگاه تهران رفت. پس از اتمام دورهٔ دکتری، تخصص اطفال را در مرکز طبی کودکان دانشگاه تهران و فوق تخصص بیماری‌های عفونی را در دانشگاه جانز هاپکینز آمریکا گذراند. او طب اطفال را از دکتر محمّد قریب بنیانگذار طب اطفال در ایران آموخت. ولایتی در کنار تحصیل، در سال‌های ۱۳۴۲ تا ۱۳۵۰، در مدرسه قائمیه و سپس در دبیرستان جهان آرای قلهک به تدریس اشتغال داشت.

علی‌اکبر ولایتی در سال ۱۳۴۸ با مریم خوشنویسان، نوه محمدحسین خوشنویسان از اساتید خوشنویسی کشور ازدواج کرد. حاصل این ازدواج سه فرزند پسر و یک فرزند دختر است که همگی متخصص و اهل علم اند. بعد از فوت همسر اول او در سال ۸۳ پس از یک عمل جراحی، ولایتی در سال ۱۳۸۶ با لیلا عنایت ازدواج کرد و از او صاحب یک پسر و یک دختر شد. هر دو همسر وی خانه‌دار بودند.

فعالیت‌های سیاسی قبل از انقلاب اسلامی

ولایتی چند بار در دورهٔ دبیرستان به دلیل فراخواندن دانش‌آموزان به تعطیل کردن کلاس‌ها برای شرکت در تظاهرات‌های مخالف شاه بازجویی شد و در ساواک تهران پرونده داشت. در سال ۱۳۴۱ به عضویت جبهه ملی دوم درآمد. دربارهٔ ادامه ندادن فعالیت در این جبهه می‌گوید: «من برای فعالیت سیاسی، به دنبال بستری بودم. آن موقع تنها بستر سیاسی موجود، جبهه ملی و نهضت آزادی بود. بعد از فوت مرحوم آیت‌الله بروجردی، در ۱۶ سالگی به حضرت امام رجوع کردم، در ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ که دیدم جبهه ملی راهش را عوض کرد، از آن جدا شدم و بعد از آن، ارتباطم به روحانیت و فعالان مذهبی منحصر شد.»

در دانشگاه، به انجمن اسلامی پزشکان که پس از شیبانی غیرفعال شده‌بود، با همراهی دانشجویانی چون لواسانی، لبافی‌نژاد، معتمدی، جزائری و خادمی حیاتی دوباره داد. همچنین به طور منظم با گروه‌های مختلف سیاسی به‌خصوص روحانیان پیرو آیت الله روح‌الله خمینی در ارتباط بود.

مسئولیت‌ها

پس از پیروزی انقلاب ایران (۱۳۵۷)، به عنوان معاون وزارت بهداری، نمایندهٔ مردم تهران در اولین دورهٔ مجلس شورای اسلامی و بعد از آن به مدت شانزده سال، در دوره‌های ریاست جمهوری آیت‌الله خامنه‌ای و آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، به عنوان وزیر امور خارجه فعالیت کرده است. پس از آن مشاور بین‌الملل رهبری گردید و هم‌اکنون نیز در این سمت انجام وظیفه می‌کند.

علی‌اکبر ولایتی، بطور سمبیلک در چند دانشگاه در فهرست استادان قرار دارد. وی در مجمع تشخیص مصلحت نظام و بنیاد دائرهالمعارف اسلامی نیز حضور دارد. او ریاست اسمی بیمارستان مسیح دانشوری و جمعیت حمایت از پیوند اعضاء را هم بر عهده دارد. او همچنین عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی است.[۸]

قطعنامه ۵۹۸

ولایتی از آذر ماه ۱۳۶۰ تا خرداد ۱۳۷۶وزیر امور خارجه ایران بود. محمدجواد لاریجانی یکی از معاونان ولایتی بود. محمدجواد لاریجانی می‌گوید:

در برهه یی تحت فشار آمریکا، شورای امنیت سازمان ملل متحد به ایران اخطار داد که اگر موضع خود را نسبت به قطعنامه ۵۹۸ شورای امنیت روشن نکند، قطعنامه جدیدی صادر خواهد شد که ایران را تحت فشار بیشتر می‌گذارد. تمام کارهای کارشناسی و نظر مسوولان بر این بود که نباید اجازه داد چنین قطعنامه یی صادر شود. آقای ولایتی در اتاق آقای شیخ الاسلام (معاون عربی) جلسه برگزار کرد و مرا که مسوول مذاکرات قطعنامه ۵۹۸ بودم صدا کرد و گفت: «تا من وزیر خارجه‌ام، اجازه نمی‌دهم که این قطعنامه قبول شود.[۹] درست دوازده ساعت بعد، مرحوم حاج احمدآقا (ره) زنگ زدند و گفتند که حضرت امام فرموده‌اند بروید نیویورک و آنها را متقاعد کنید که قصد رد کردن نداریم. همین قطعنامه ۵۹۸ که در تمام طول مذاکرات از طرف آقای ولایتی به عنوان قرارداد «ترکمانچای» و عنصر «حرام‌زاده» معرفی می‌شد، به محض پذیرش، تبدیل به امامزاده شد و تازه آقای ولایتی می‌نازد که قرارداد ۱۹۷۵ و مرزها را هم صیانت کرده است.[۹]

خردادماه سال ۱۳۹۲ ولایتی در یک برنامه تلویزیونی که از شبکه چهارم صداوسیمای جمهوری اسلامی پخش می‌شد به موضوع قطعنامه ۵۹۸ پاسخ داد و به طرز تلویحی تأیید کرد که با پذیرش قطعنامه ۵۹۸ مخالف بوده است.

علی اکبر ولایتی جانشین رفسنجانی شد + بیوگرافی کامل و عکس های دکتر ولایتی

انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۷۶ و ۱۳۸۴ و۱۳۹۲

ولایتی در خردادماه سال ۱۳۷۶ از کاندیداتوری علی‌اکبر ناطق نوری حمایت کرد. در سال ۱۳۸۴ او تصمیم گرفت خودش کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری شود ولی به محض نامزد شدن اکبر هاشمی رفسنجانی او به نفع اکبر هاشمی رفسنجانی کناره‌گیری کرد.

در سال ۱۳۹۲ در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری او نیز نامزد انتخابات شد و با کسب حدود ۶ درصد آرا در میان شش نامزد حاضر در این انتخابات در رتبه پنجم قرار گرفت. در این انتخابات ولایتی بهمراه محمدباقر قالیباف و غلامعلی حداد عادل ائتلافی موسوم به ائتلاف ۱+۲ تشکیل داده بودند که سخنگوی آن حسین مظفر بود. فقط غلامعلی حداد عادل کنار رفت و در نتیجه ولایتی و محمدباقر قالیباف باقی ماندند. در این انتخابات وی علاءالدین بروجردی را به عنوان رئیس کارگروه سیاسی، محمد نهاوندیان استاد برجسته دانشگاه و رئیس اتاق بازرگانی ایران را به عنوان رئیس کارگروه اقتصادی و مهدی نوید ادهم دبیر شورای عالی آموزش و پرورش را به عنوان رئیس کارگروه فرهنگی و حسین انتظامی عضو هیئت نظارت بر مطبوعات را به عنوان سخنگوی خود منصوب کرده بود.[۱۱][۱۲] ولایتی همچنین در سومین مناظره انتخاباتی با محوریت سیاست داخلی و خارجی، انتقادات شدیدی از عملکرد دکتر سعید جلیلی، دبیر شورای عالی امنیت ملی و کاندیدای جبهه پایداری نمود و صراحتاً اظهار داشت مذاکرات سعید جلیلی نتیجه‌ای جز تشدید تحریم‌ها علیه ایران نداشته است. در این مناظره ولایتی تلویحاً از اقدامات انجام شده در دوره ریاست جمهوری آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و حجت‌الاسلام سید محمد خاتمی و عملکرد دکتر حسن روحانی در شورای عالی امنیت ملی حمایت کرد.

سوابق

عضو شورای سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی ایران (۲۶ آبان ۱۳۹۴ تا کنون)
رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام (۱۱ آبان ۱۳۹۲ تا کنون)
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام (از بدو تأسیس تا کنون)
وزیر امور خارجه ایران (از سال ۱۳۶۰ تا ۱۳۷۶)
مشاور رهبری در امور بین‌الملل (از سال ۱۳۷۶ تا کنون)
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی (از سال ۱۳۶۸ تا کنون)
دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت ار ۱۳۷۹ تا مهر ۱۳۸۱
نماینده تهران در اولین دوره مجلس شورای اسلامی
معاون وزیر بهداشت سال ۵

پست‌ها و مشاغل

تدریس تاریخ روابط خارجی ایران در دانشکده روابط بین‌الملل وابسته به وزارت امور خارجه (در زمان وزارت و پس از آن)
تدریس در دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران[نیازمند منبع]
مدرس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی (از سال ۷۶ ادامه دارد)
رئیس شورای عالی سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران
عضو هیئت مدیره نظام پزشکی تهران (از۳ مهرماه ۱۳۷۰)
عضو شورای عالی سیاست گذاری دائرهالمعارف دفاع مقدس
عضو پیوسته منتخب فرهنگستان علوم پزشکی ایران (از سال ۱۳۶۹)
عضو هیئت امنای بنیاد دایرهالمعارف اسلامی برای سه دوره
عضو هیئت امنای دانشگاه علوم پزشکی تهران (از سال ۱۳۷۰ تا سال ۱۳۷۷)
عضو هیئت امنای دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی (از سال ۱۳۷۰ تا کنون)
رئیس بیمارستان مسیح دانشوری (از سال ۱۳۷۰ تا کنون)
عضو شورایعالی انستیتو تحقیقاتی سل و بیماریهای ریوی کشور (از سال ۱۳۷۱)
رئیس هیئت تحریریه مجله پزشکی جمهوری اسلامی ایران
رئیس هیئت مدیره انجمن متخصصین بیماریهای عفونی و گرمسیری ایران (از سال ۱۳۷۱)
رئیس شورای مرکزی انجمن اسلامی پزشکان ایران(۱۳۷۱)
رئیس گروه اسلام معاصر ـ بنیاد دائرهالمعارف اسلامی (از سال۱۳۷۷)
رئیس مرکزآموزشی پژوهشی درمانی سل و بیماریهای ریوی
نماینده فرهنگستان علوم پزشکی در هیئت امنای فرهنگستانها
دبیر شورای مرکزی انجمن اسلامی پزشکان ایران
مدیر مسئول و صاحب امتیاز مجله بیماریهای عفونی گرمسیری
عضو شورایعالی نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران (از ۱۹ بهمن ماه سال ۱۳۷۰)
رئیس گروه علمی طب سنتی و طب اسلامی فرهنگستان علوم پزشکی (از۱۱ تیرماه ۱۳۷۱)
رئیس هیئت مدیره انجمن متخصصین بیماریهای عفونی وگرمسیری ایران (از سال۱۳۷۱)
نماینده فرهنگستان علوم پزشکی در هیئت امنای فرهنگستانها (از ۱۸/۵/۱۳۷۳)
عضو هیئت تحریریه مجله علمی دانشگاه علوم پزشکی وخدمات بهداشتی ـ درمانی قزوین
عضو انجمن اسلامی فارغ التحصیلان اروپا، آمریکا و اقیانوسیه (از ۱۳۷۴)
عضو افتخاری انجمن علمی پیوند اعضاء (از ۱۳۷۴)
عضو هیئت ممتحنه و ارزشیابی رشته تخصصی بیماریهای عفونی (دانشگاه علوم پزشکی تهران۱۳۶۵–۱۳۷۴)
عضو هیئت ممتحنه و ارزشیابی رشته فوق تخصصی عفونی اطفال (وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ۱۳۷۱–۱۳۷۴)
عضو هیئت ممتحنه و امتحانات برد تخصصی بیماریهای عفونی و گرمسیری (وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ۱۳۶۵–۱۳۷۳)
عضو هیئت ممتحنه و ارزشیابی رشته و فوق تخصصی عفونی اطفال (وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ۱۳۷۴–۱۳۷۶)
عضویت در انجمن‌های تخصصی و پژوهشی و مجامع بین‌المللی
عضویت در IUATLD/UICTMR از ۱۹۹۴
International Union Against Tuberculosis and Lung Disease
عضو انجمن جهانی تاریخ طب
رئیس کنفرانس منطقه‌ای IUATLD در ماه دسامبر ۱۹۹۵

علی اکبر ولایتی جانشین رفسنجانی شد + بیوگرافی کامل و عکس های دکتر ولایتی

تألیفات

کتابهای زیر در موضوعات مختلف نام نویسنده و تألیف کننده دکتر علی اکبر ولایتی را بر روی جلد دارند.

تاریخی

پویایی فرهنگ و تمدن اسلام و ایران
ایران و مسئلهٔ فلسطین
ایران و تحولات فلسطین
بحران تاریخی هویت ایرانی
مقدمهٔ فکری نهضت مشروطیت
تاریخ روابط خارجی ایران در عهد شاه عباس اول صفوی
تاریخ روابط خارجی ایران در عهد شاه اسماعیل صفوی
تاریخ سیاسی جنگ تحمیلی عراق علیه جمهوری اسلامی ایران
تاریخ روابط خارجی ایران در دوران ناصرالدین شاه و مظفرالدین شاه
تاریخ معاصر ایران (کتاب درسی)

پزشکی

بیماری‌های عفونی
بیماری سل
سل‌شناسی بالینی
مبانی سل
بیماری‌های عفونی کودکان
مبانی آزمایشگاهی سل
راهنمای مبارزه با سل
گیاه درمانی
مسائل رایج طب اطفال
اپیدمیولوژی و کنترل بیماری‌های شایع در ایران
Discours sur les Perspectives mondiales de la republique Islamique d’Iran.
Discours sur les perspectives mondiales de la republique Islamique d’Iran: adresse a la 40 eme session de l’assemble ولای‍ت‍ی، ع‍ل‍ی‌اک‍ب‍ر، ۱۳۲۴ ۱۳۶۴ = ۱۹۸۵.
Perspectives mondiales de la republique Islamique d’Iran ولای‍ت‍ی، ع‍ل‍ی‌اک‍ب‍ر، ۱۳۲۴
ابن‌مقله ولای‍ت‍ی، ع‍ل‍ی‌اک‍ب‍ر ۱۳۹۰.
ابن مقله ۱۳۹۰
ابن‌نفیس ولای‍ت‍ی، ع‍ل‍ی‌اک‍ب‍ر ۱۳۹۰.
ابن واضح یعقوبی ولای‍ت‍ی، ع‍ل‍ی‌اک‍ب‍ر ۱۳۹۰.
ابوالقاسم قائم‌مقام فراهانی ولای‍ت‍ی، ع‍ل‍ی‌اک‍ب‍ر ۱۳۹۰.
ابوریحان بیرونی ولای‍ت‍ی، ع‍ل‍ی‌اک‍ب‍ر ۱۳۹۰.
ابوسعید سجزی ولای‍ت‍ی، ع‍ل‍ی‌اک‍ب‍ر ۱۳۹۰.
ابوعلی مسکویه ولای‍ت‍ی، ع‍ل‍ی‌اک‍ب‍ر ۱۳۹۰.
ادیبان: بخش اول ولای‍ت‍ی، ع‍ل‍ی‌اک‍ب‍ر ۱۳۸۹.
ادیبان: بخش دوم ولای‍ت‍ی، ع‍ل‍ی‌اک‍ب‍ر ۱۳۸۹.
ادیبان: بخش سوم ولای‍ت‍ی، ع‍ل‍ی‌اک‍ب‍ر ۱۳۸۹.
اسلامی تهذیب و ثقافت ولایتی، علی‌اکبر ۱۳۸۶
ام‍ام م‍ه‍دی عجل الله و تعالی فرجه و ش‍ک‍وف‍ائ‍ی ف‍ره‍ن‍گ و ت‍م‍دن اس‍لام‍ی در ج‍ه‍ان ولای‍ت‍ی، ع‍ل‍ی اک‍ب‍ر، ۱۳۲۴ ۱۳۸۵.
امام مهدی و شکوفایی فرهنگ و تمدن اسلامی در جهان ولای‍ت‍ی، ع‍ل‍ی‌اک‍ب‍ر ۱۳۸۸.
امیرکبیر ولای‍ت‍ی، ع‍ل‍ی‌اک‍ب‍ر ۱۳۸۹.
اوحدی مراغه‌ای ولای‍ت‍ی، ع‍ل‍ی‌اک‍ب‍ر ۱۳۹۰.
ای‍ران و ت‍ح‍ولات ف‍ل‍س‍طی‍ن (۱۳۱۷–۱۳۵۷ش/ ۱۹۳۹–۱۹۷۹م) ولای‍ت‍ی، ع‍ل‍ی‌اک‍ب‍ر، ۱۳۲۴ ۱۳۸۰.
ای‍ران و ف‍ل‍س‍طی‍ن “۱۹۳۷–۱۸۹۷” ج‍ذور ال‍ع‍لاق‍ه و ت‍طب‍اب ال‍س‍ی‍اس‍ی‍ه، ۱۳۲۴ ۱۹۹۷م. = ۱۴۱۸ق. = ۱۳۷۶.
ای‍ران و م‍س‍ئ‍ل‍ه ف‍ل‍س‍طی‍ن ب‍راس‍اس اس‍ن‍اد وزارت ام‍ور خ‍ارج‍ه (۱۸۹۷–۱۹۳۷م. = ۱۳۱۷ش. – ۱۳۱۵ق) ولای‍ت‍ی، ع‍ل‍ی‌اک‍ب‍ر، ۱۳۲۴ ۱۳۷۶.
ب‍ح‍ران‌ه‍ای ت‍اری‍خ‍ی ه‍وی‍ت ای‍ران‍ی ولای‍ت‍ی، ع‍ل‍ی‌اک‍ب‍ر، ۱۳۲۴ ۱۳۷۸.
ب‍ررس‍ی م‍اه‍ی‍ت ق‍درت و س‍ی‍اس‍ت خ‍ارج‍ی آم‍ری‍ک‍ا و م‍وض‍وع ب‍رق‍راری راب‍طه ولای‍ت‍ی، ع‍ل‍ی‌اک‍ب‍ر، ۱۳۲۴ ۱۳۸۲.
بررسی ماهیت قدرت و سیاست خارجی آمریکا و موضوع برقراری رابطه ولایتی، علی‌اکبر، ۱۳۲۴ ۱۳۸۳.
بیدل دهلوی ولای‍ت‍ی، ع‍ل‍ی‌اک‍ب‍ر ۱۳۹۰.
ب‍ی‍م‍اری س‍ل ولای‍ت‍ی، ع‍ل‍ی‌اک‍ب‍ر ۱۳۶۶.
پ‍وی‍ای‍ی ف‍ره‍ن‍گ و ت‍م‍دن اس‍لام و ای‍ران ولای‍ت‍ی، ع‍ل‍ی‌اک‍ب‍ر، ۱۳۲۴ ۱۳xx
پویایی فرهنگ و تمدن اسلام و ایران ولایتی، علی‌اکبر ۱۳۸۶.
پ‍وی‍ای‍ی ف‍ره‍ن‍گ و ت‍م‍دن اس‍لام و ای‍ران: (از پ‍ی‍دای‍ش ت‍ا ش‍ک‍وف‍ای‍ی) ولای‍ت‍ی، ع‍ل‍ی‌اک‍ب‍ر، ۱۳۲۴ ۱۳۸۲.
پ‍ی‍ش‍ی‍ن‍ه راب‍طه‌ای‍ران و ام‍ری‍ک‍ا ولای‍ت‍ی، ع‍ل‍ی‌اک‍ب‍ر، ۱۳۲۴ ۱۳۸۳.
ال‍ت‍اری‍خ ال‍س‍ی‍اس‍ی ل‍ل‍ح‍رب‌ال‍ع‍راق‍ی‍ه الای‍ران‍ی‍ه ولای‍ت‍ی، ع‍ل‍ی‌اک‍ب‍ر، ۱۳۲۴ ۱۳۷۸.
ت‍اری‍خ رواب‍ط خ‍ارج‍ی ای‍ران: دوران ن‍اص‍رال‍دی‍ن ش‍اه و م‍ظف‍رال‍دی‍ن ش‍اه ولای‍ت‍ی، ع‍ل‍ی‌اک‍ب‍ر، ۱۳۲۴ ۱۳۷۵.
تاریخ روابط خارجی ایران: دوره اول م‍ش‍روطه ولای‍ت‍ی، ع‍ل‍ی‌اک‍ب‍ر ۱۳۷۰.
ت‍اری‍خ رواب‍ط خ‍ارج‍ی ای‍ران در دوران ن‍اص‍رال‍دی‍ن ش‍اه ولای‍ت‍ی، ع‍ل‍ی‌اک‍ب‍ر، ۱۳۲۴ ۱۳۷۲.
ت‍اری‍خ رواب‍ط خ‍ارج‍ی ای‍ران در دوره اول م‍ش‍روطه ولای‍ت‍ی، ع‍ل‍ی‌اک‍ب‍ر، ۱۳۲۴ ۱۳۷۴.
ت‍اری‍خ رواب‍ط خ‍ارج‍ی ای‍ران در ع‍ه‍د ش‍اه اس‍م‍اع‍ی‍ل ص‍ف‍وی ولای‍ت‍ی، ع‍ل‍ی‌اک‍ب‍ر، ۱۳۲۴ ۱۳۷۵.
ت‍اری‍خ رواب‍ط خ‍ارج‍ی ای‍ران در ع‍ه‍د ش‍اه ع‍ب‍اس اول ص‍ف‍وی ولای‍ت‍ی، ع‍ل‍ی‌اک‍ب‍ر، ۱۳۲۴ ۱۳۷۴.
تاریخ سیاسی جنگ تحمیلی عراق بر جمهوری اسلامی ایران ولایتی، علی‌اکبر، ۱۳۲۴ ۱۳۸۶.
ت‍اری‍خ س‍ی‍اس‍ی ج‍ن‍گ ت‍ح‍م‍ی‍ل‍ی ع‍راق ع‍ل‍ی‍ه ج‍م‍ه‍وری اس‍لام‍ی ای‍ران ولای‍ت‍ی، ع‍ل‍ی‌اک‍ب‍ر ۱۳۷۶.
تاریخ سیاسی و نظامی جنگ عراق با ایران ولای‍ت‍ی، ع‍ل‍ی‌اک‍ب‍ر ۱۳۸۹.
ت‍ح‍ل‍ی‍ل ت‍اری‍خ س‍ی‍اس‍ی م‍ع‍اص‍ر و
گ‍ف‍ت‍اری پ‍ی‍رام‍ون س‍ی‍اس‍ت خ‍ارج‍ی ج‍م‍ه‍وری اس‍لام‍ی ای‍ران و م‍س‍ائ‍ل س‍ی‍اس‍ی روز ولای‍ت‍ی، ع‍ل‍ی‌اک‍ب‍ر، ۱۳۲۴ ۱۳۶۶.
جغرافی‌دانان ولای‍ت‍ی، ع‍ل‍ی‌اک‍ب‍ر ۱۳۸۹.
جمهوری اسلامی ایران و تحولات فلسطین (۱۳۸۵–۱۳۵۷/ ۲۰۰۶–۱۹۷۹) ولایتی، علی‌اکبر، ۱۳۲۴ ۱۳۸۶.
حرفی از هزاران ولای‍ت‍ی، ع‍ل‍ی‌اک‍ب‍ر ۱۳۹۰.
حکیم عمر خیام ولای‍ت‍ی، ع‍ل‍ی‌اک‍ب‍ر ۱۳۸۹.
حکیم ناصرخسرو قبادیانی ولای‍ت‍ی، ع‍ل‍ی‌اک‍ب‍ر ۱۳۹۰.
حلاج ولای‍ت‍ی، ع‍ل‍ی‌اک‍ب‍ر ۱۳۹۰.
حنین بن اسحاق ولای‍ت‍ی، ع‍ل‍ی‌اک‍ب‍ر ۱۳۸۹.
خاقانی ولای‍ت‍ی، ع‍ل‍ی‌اک‍ب‍ر ۱۳۹۰.
خ‍لاص‍ه و م‍ج‍م‍ل‍ی از چ‍گ‍ون‍گ‍ی پ‍ی‍دای‍ش ک‍ت‍اب و ک‍ت‍اب‍خ‍ان‍ه در ای‍ران ولای‍ت‍ی، ع‍ل‍ی‌اک‍ب‍ر، ۱۳۲۴ ۱۳۷۴.
خواجه عبدالله انصاری ولای‍ت‍ی، ع‍ل‍ی‌اک‍ب‍ر ۱۳۹۰.
دانشمندان علوم طبیعی و دقیقه ولای‍ت‍ی، ع‍ل‍ی‌اک‍ب‍ر ۱۳۸۹.
دائرهالمعارف پزشکی اسلام و ایران ولای‍ت‍ی، ع‍ل‍ی‌اک‍ب‍ر ۱۳۹۰.
دعبل خزاعی ولای‍ت‍ی، ع‍ل‍ی‌اک‍ب‍ر ۱۳۹۰.
دی‍دگ‍اه‍ه‍ای ج‍ه‍ان‍ی ج‍م‍ه‍وری اس‍لام‍ی ای‍ران: م‍ج‍م‍وع‍ه س‍خ‍ن‍ران‍ی‍ه‍ای وزی‍ر ام‍ور خ‍ارج‍ه.
ج‍م‍ه‍وری اس‍لام‍ی ای‍ران در م‍ج‍ام‍ع ب‍ی‍ن‌ال‍م‍ل‍ل‍ی ولای‍ت‍ی، ع‍ل‍ی‌اک‍ب‍ر ۱۳۷۳.
دی‍دگ‍اه‍ه‍ای ج‍ه‍ان‍ی ج‍م‍ه‍وری اس‍لام‍ی ای‍ران: م‍ج‍م‍وع‍ه س‍خ‍ن‍ران‍ی‍ه‍ای وزی‍ر ام‍ور خ‍ارج‍ه.
ج‍م‍ه‍وری اس‍لام‍ی ای‍ران در م‍ج‍ام‍ع ب‍ی‍ن‌ال‍م‍ل‍ل‍ی ولای‍ت‍ی، ع‍ل‍ی‌اک‍ب‍ر، ۱۳۲۴ ۱۳۷۲.
روزگاری شد که… ولای‍ت‍ی، ع‍ل‍ی‌اک‍ب‍ر ۱۳۸۸ـ

علی اکبر ولایتی جانشین رفسنجانی شد + بیوگرافی کامل و عکس های دکتر ولایتی

ریاضیات ولای‍ت‍ی، ع‍ل‍ی‌اک‍ب‍ر ۱۳۹۰.
سخنرانی علی‌اکبر ولایتی وزیر امورخارجه دربارهٔ مسائل جهان اسلام. ولای‍ت‍ی، ع‍ل‍ی‌اک‍ب‍ر ۱۳۶۲.
سعدی‌شیرازی ولای‍ت‍ی، ع‍ل‍ی‌اک‍ب‍ر ۱۳۹۰.
سلطانعلی مشهدی ولای‍ت‍ی، ع‍ل‍ی‌اک‍ب‍ر ۱۳۹۰.
سلمان ساوجی ولای‍ت‍ی، ع‍ل‍ی‌اک‍ب‍ر ۱۳۹۰.
سنایی غزنوی ولای‍ت‍ی، ع‍ل‍ی‌اک‍ب‍ر ۱۳۹۰.
سیداسماعیل جرجانی ولای‍ت‍ی، ع‍ل‍ی‌اک‍ب‍ر ۱۳۹۰.
س‍ی‍ر و ت‍ف‍ح‍ص‍ی در م‍ش‍روطی‍ت و پ‍س از آن ولای‍ت‍ی، ع‍ل‍ی‌اک‍ب‍ر ۱۳۶۱.
عبدالقادر مراغی ولای‍ت‍ی، ع‍ل‍ی‌اک‍ب‍ر ۱۳۸۹.
عطار نیشابوری ولای‍ت‍ی، ع‍ل‍ی‌اک‍ب‍ر ۱۳۹۰.
علامه سیدمحمدحسین طباطبایی ولای‍ت‍ی، ع‍ل‍ی‌اک‍ب‍ر ۱۳۹۰.
علی‌اکبر دهخدا ولای‍ت‍ی، ع‍ل‍ی‌اک‍ب‍ر ۱۳۹۰.
عین‌القضات همدانی ولای‍ت‍ی، ع‍ل‍ی‌اک‍ب‍ر ۱۳۹۰.
فرخی سیستانی ولای‍ت‍ی، ع‍ل‍ی‌اک‍ب‍ر ۱۳۹۰.
ف‍ره‍ن‍گ و ت‍م‍دن اس‍لام و ایران ولای‍ت‍ی، ع‍ل‍ی اک‍ب‍ر، ۱۳۲۴ ۱۳۸۴.
ف‍ره‍ن‍گ و ت‍م‍دن اس‍لام‍ی ولای‍ت، ع‍ل‍ی‌اک‍ب‍ر، ۱۳۲۴ ۱۳۸۳.
فلسفه در ایران و جهان اسلام ولای‍ت‍ی، ع‍ل‍ی‌اک‍ب‍ر ۱۳۹۰.
فیلسوفان و #متکلمان: بخش دوم ولای‍ت‍ی، ع‍ل‍ی‌اک‍ب‍ر ۱۳۸۹.
کلام در ایران و جهان اسلام ولای‍ت‍ی، ع‍ل‍ی‌اک‍ب‍ر ۱۳۹۰.
ک‍ل‍م‍ه ال‍دک‍ت‍ور ع‍ل‍ی‌اک‍ب‍ر ولای‍ت‍ی وزی‍ر ال‍ش‍وون ال‍خ‍ارج‍ی‍ه ح‍ول ق‍ض‍ای‍ا ال‍ع‍ال‍م الاس‍لام‍ی ولای‍ت‍ی، ع‍ل‍ی‌اک‍ب‍ر، ۱۳۲۴
م‍ج‍م‍وع‍ه س‍خ‍ن‍ران‍ی‍ه‍ای دک‍ت‍ر ولای‍ت‍ی وزی‍ر ام‍ور خ‍ارج‍ی ج‍م‍ه‍وری اس‍لام‍ی ای‍ران در م‍ج‍ام‍ع
ب‍ی‍ن‌ال‍م‍ل‍ل‍ی س‍ال ۱۳۶۱ ولای‍ت‍ی، ع‍ل‍ی‌اک‍ب‍ر ۱۳۶۱].
مدارس و حوزه‌های علمیه شیعه ولای‍ت‍ی، ع‍ل‍ی‌اک‍ب‍ر ۱۳۸۹.
م‍ق‍دم‍ه ف‍ک‍ری ن‍ه‍ض‍ت م‍ش‍روطی‍ت ولای‍ت‍ی، ع‍ل‍ی‌اک‍ب‍ر ۱۳۸۰.
م‍ق‍دم‍ه ف‍ک‍ری ن‍ه‍ض‍ت م‍ش‍روطی‍ت ولای‍ت‍ی، ع‍ل‍ی‌اک‍ب‍ر، ۱۳۲۴ ۱۳۶۶.
م‍ق‍دم‍ه ف‍ک‍ری‍ه ل‍ح‍رک‍ه م‍ش‍روطه ولای‍ت‍ی، ع‍ل‍ی‌اک‍ب‍ر، ۱۳۲۴ ۱۴۲۲ق. = ۲۰۰۱م. = ۱۳۸۰.
منتخب زندگینامه یکصد و ده چهره از آفرینندگان فرهنگ و تمدن اسلام و بوم ایران ولای‍ت‍ی، ع‍ل‍ی‌اک‍ب‍ر ۱۳۹۰ –
منطق در ایران و جهان اسلام ولای‍ت‍ی، ع‍ل‍ی‌اک‍ب‍ر ۱۳۹۰.
م‍واض‍ع س‍ی‍اس‍ت خ‍ارج‍ی ج‍م‍ه‍وری اس‍لام‍ی ای‍ران: م‍ج‍م‍وع‍ه اظه‍ارات… ولای‍ت‍ی در س‍ال ۱۳۷۴
ولای‍ت‍ی، ع‍ل‍ی‌اک‍ب‍ر، ۱۳۲۴ ۱۳۷۵.
مورخان: بخش اول ولای‍ت‍ی، ع‍ل‍ی‌اک‍ب‍ر ۱۳۸۹.
مورخان: بخش دوم ولای‍ت‍ی، ع‍ل‍ی‌اک‍ب‍ر ۱۳۸۹.
مورخان: بخش سوم ولای‍ت‍ی، ع‍ل‍ی‌اک‍ب‍ر ۱۳۸۹.
مولانا جلال الدین محمد بلخی ولای‍ت‍ی، ع‍ل‍ی‌اک‍ب‍ر ۱۳۸۹.
میرعلی هروی ولای‍ت‍ی، ع‍ل‍ی‌اک‍ب‍ر ۱۳۹۰.
نقش شیعه در فرهنگ و تمدن اسلام و ایران ولای‍ت‍ی، ع‍ل‍ی‌اک‍ب‍ر ۱۳۸۹.
ن‍وج‍وان‍ان و آگ‍اه‍ی‌ه‍ای پ‍زش‍ک‍ی ولای‍ت‍ی، ع‍ل‍ی اک‍ب‍ر، ۱۳۲۴ ۱۳۸۴.
نورالدین عبدالرحمن جامی ولای‍ت‍ی، ع‍ل‍ی‌اک‍ب‍ر ۱۳۹۰.
هنرمندان و عارفان ولای‍ت‍ی، ع‍ل‍ی‌اک‍ب‍ر ۱۳۸۹.
یک قرن ارتباط ولای‍ت‍ی، ع‍ل‍ی‌اک‍ب‍ر ۱۳۸۷.
Imam Mahdi and the manifestation of Islamic culture and civilization
ولایتی، علی‌اکبر، ۱۳۲۴ -. ۲۰۰۶ = ۱۳۸۵
فلاسفه و متکلمان: بخش اول ولای‍ت‍ی، ع‍ل‍ی‌اک‍ب‍ر ۱۳۸۹.
م‍ب‍ان‍ی طب ک‍ودک‍ان ن‍ل‍س‍ون ۱۹۹۸ ب‍رم‍ن، ری‍چ‍ارد ای. ۱۳۷۷.
م‍ب‍ان‍ی طب ک‍ودک‍ان ن‍ل‍س‍ون ۱۹۹۸ ب‍رم‍ن، ری‍چ‍ارد ای. ۱۳۷۹.
Encyclopedie l’Islam et l’Iran: dynamique de la culture et vitalite de la civilisation ولای‍ت‍ی، ع‍ل‍ی‌اک‍ب‍ر ۱۳۹۰

علی اکبر ولایتی جانشین رفسنجانی شد + بیوگرافی کامل و عکس های دکتر ولایتی

ترجمه‌ها

طب کودکان
پدیاتریکس
مبانی طب کودکان نلسون
بیماری‌های عفونی کودکان (نلسون ۲۰۰۰)
دستگاه تنفس کودکان (نلسون ۲۰۰۰)
نوزادان (نلسون ۲۰۰۰)
بیماری‌های نوزادان (نلسون ۲۰۰۰)

گردآوری: پورتال وهاران www.vaharan.com

برچسب ها

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of