جزییات دقیق تعطیلی مدارس البرز فردا دوشنبه ۱۳ دی ۹۵

اخبار ۱۲ دی ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

جزییات دقیق تعطیلی مدارس البرز فردا دوشنبه ۱۳ دی ۹۵

استان البرز دی ۹۵ سوزه بسیاری از رسانه های خبری شده است و علت آن هم آلودگی هوای البرز بوده است که به دنبال خود تعطیلی مدارس البرز هم خبرساز شده است. البته مدارس البرز در برخی از شهرستانهای این استان تعطیل است که در این مقاله از پورتال وهاران به جزییات ان پرداخته ایم.

تعطیل شدن مدارس البرز دوشنبه ۱۳ دی ۹۵

مهد کودک ها، پیش دبستان ها و مدارس ابتدایی استان البرز به جز شهرستان های طالقان و بخش آسارا برای دومین روز متوالی به دلیل تداوم آلودگی هوا و افزایش غلظت آلاینده در استان در نوبت صبح و بعدازظهر روز دوشنبه سیزدهم دی ماه تعطیل شد.

روز شنبه میان تعطیلی نیست ؛ باز بودن مدارس شنبه 29 آبان 95

مدارس البرز روز یکشنبه نیز به دلیل پایداری جوی و افزایش غلظت آلاینده های هوا تعطیل شده بود.

کارگروه اضطرار آلودگی هوای استان البرز شامگاه یکشنبه در استانداری البرز برگزار شد و به دلیل افزایش غلظت آلاینده ها در هوای استان، تصمیم به تعطیلی مهد کودک ها، پیش دبستان ها و مدارس ابتدایی در شهرستان های کرج، فردیس، نظرآباد، ساوجبلاغ و اشتهارد در نوبت صبح و عصر در روز دوشنبه گرفت.

شاخص آلودگی هوا در روز یکشنبه در کرج مرکز استان البرز به ۱۷۳ رسید و بر این اساس آلوده ترین کلانشهر کشور بود.

منصور رحمانیان مدیرکل هواشناسی البرز به خبرنگار ایرنا گفت که پایداری هوا بیشتر در شهرهای صنعتی و پرجمعیت استان البرز وجود دارد.

وی بیان داشت: از اواخر وقت روز دوشنبه هفته جاری و اوایل روز سه شنبه به سبب پیش بینی وزش باد از غلظت غبار آلاینده های استان به تدریج کاسته می شود.

این مسئول دمای سرعت وزش باد برای امروز البرز را۲۰ کیلومتر در ساعت اعلام کرد و گفت:سرعت وزش باد در روزهای دوشنبه و سه شنبه هفته جاری ۲۸ و ۳۶ کیلومتر در ساعت پییش بینی می شودو در برخی مناطق و دامنه های البرز گاهی وزش باد شدید حدود ۴۴کیلومتر در ساعت وجود دارد.

گردآوری: پورتال وهاران www.vaharan.com

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of