ماجرای ضایع شدن ترانه علیدوستی توسط اصغر فرهادی !

اخبار , فرهنگ و هنر ۱۲ بهمن ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

ماجرای ضایع شدن ترانه علیدوستی توسط اصغر فرهادی !

همانطور که می دانید حضور ترانه علیدوستی در اسکار ۲۰۱۷ لغو شد و علت آن هم انصراف ترانه علیدوستی از حضور در اسکار ۲۰۱۷ است. این هنرمند جوان و بازیگر نقش اول سریال شهرزاد، به دلیل توهین های ترامپ به مسلمانان این تصمیم را گرفته است. اما گویا اصغر فرهادی کارگردان فیلم فروشنده عنوان کرده است که اصلا قرار نبوده که ترانه با او در این مراسم شرکت کند. در این مقاله از پورتال وهاران جزییاتی بیشتر در این مورد برای شما در نظر گرفته ایم.

انتخاب فروشنده اصغر فرهادی به عنوان فیلم سال انجمن نقد فیلم آمریکا در ایندیوایر

کنایه اصغر فرهادی به ترانه علیدوستی

اصغر فرهادی بالاخره چند روز پس از فرمان توهین آمیز ترامپ اعلام کرد در مراسم اسکار شرکت نمی کند.

به گزارش پورتال وهاران نوع انصراف فرهادی و ترانه علیدوستی از حضور در اسکار با هم متفاوت بود. علیدوستی بلافاصله پس از فرمان ترامپ مبنی بر ممنوعیت صدور ویزا برای شهروندان ۷ کشور از جمله ایران، چنین تصمیم را اعلام کرد اما فرهادی در یادداشتش که برای نیویورک تایمز نوشت نشان داد که تمایلی داشت در صورت امکان در مراسم شرکت کند.

شاید همین تفاوت دیدگاه بود که باعث شد فرهادی در متن خود کنایه ای سنگین به بازیگر فیلمش بزند. او در بخشی از یادداشتش نوشت که “روز اعلام نتایج آکادمی به پخش‌کننده‌ام در آمریکا اعلام کردم به همراه مدیرفیلمبرداری‌ام در این مراسم حضور خواهیم داشت.” به بیان ساده تر، او به زبان بی زبانی اعلام کرد که قرار نبوده ترانه علیدوستی به همراه او به اسکار برود و بر این اساس، تحریم اسکار از سوی بازیگر فیلمش اساسا موضوعیتی نداشته است.

گردآوری: پورتال وهاران www.vaharan.com

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of