تحقیقات تازه درباره سن مناسب ازدواج / امیدوارکننده است!

سبک زندگی 03 آبان 1395 بدون دیدگاه

تحقیقات تازه درباره سن مناسب ازدواج / امیدوارکننده است!

ازدواج یکی از مهمترین مراحل زندگی هر انسانی است که به طور معمول برای اکثر افراد پیش می آید. در گذشته بنا به دلایل مختلف از جمله اوضاع خوب اقتصادی ازدواج جوانان بدون مشکل صورت می گرفت، اما در حال حاضر و به دنبال عوامل مختلف از جمله بد شدن شرایط اقتصادی جامعهف دختران و پسران از سن ازدواج عبور می کنند. باید دانست که سن مناسب ازدواج در هر جامعه ای متفاوت است و البته ازدواج جوانان در سنین مختلف هم تبعات خاص خود را به دنبال دارد. مثلا اگر جوانان در سنین پایین ازدواج کنند، شاید به دلایل عدم بلوغ فکری در زندگی در مقابل مشکلات به اصطلاح کم بیاورند و ازدواج شان به طلاق ختم شود؛ اما اگر جوانان از نظر سنی و همینطور از نظر روحی و روانی به شرایط مطلوب برای ازدواج رسیده باشند، بسیار کم اتفاق می افتد که از هم جدا شوند و در برابر مشکلات هم مقاوم می شوند. در این مطلب به نتایج تازه ترین تحقیقات در باره سن ازدواج پرداخته ایم که از شما دعوت می کنیم تا با ما همراه باشید.

تحقیقات تازه درباره سن مناسب ازدواج / امیدوارکننده است!

نتایج جدیدترین پژوهش ها درباره سن مناسب ازدواج

مطالعات جدید نشان می دهند که در صورتیکه شما در فاصله ۲۸ تا ۳۲ سالگی ازدواج کنید، به احتمال زیاد جدایی در ۵ سال اول زندگی شما به شدت کاهش می یابد. خوب است بدانید که سن ازدواج به خصوصیات فردی بیشمار و شرایط روحی روانی فرد بستگی دارد، پس اگر بیشتر از بازه ذکر شده سن دارید، اصلا نگران نباشید.

این پزوهش ها که توسط «نیک وُلفینگر» جامعه شناس دانشگاه یوتا انجام شده، ۲۸ تا ۳۲ سالگی را مناسب ترین سن برای ازدواج می داند. آمارها نشان می دهند که احتمال جدایی زوجینی که در این فاصله ازدواج می کنند، طی ۵ سال اول زندگی به شدت کاهش می یابد. محققان معتقدند که افزایش سن، پایداری و ثبات بیشتری در زندگی به همراه دارد.

وُلفینگر جامعه شناس خانواده داده های موجود بین سال های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۳ را مورد بررسی قرار داده است. این جامعه شناس با بررسی آمارها به این نکته رسیده است که شانس طلاق با افزایش سن و نزدیک شدن به ۳۰ سالگی کاهش می یابد. بعد از ۳۲ سالگی و نزدیک شدن به پایان دهه چهارم زندگی، احتمال وقوع طلاق، افزایش خواهد یافت.

تحقیقات تازه درباره سن مناسب ازدواج / امیدوارکننده است!

علل بسیار زیادی برای مناسب بودن سن یاد شده وجود دارد. مردم در ۲۸ تا ۳۲ سالگی به اندازه ای بالغ هستند که بتوانند تفاوت میان خواستن یک نفر و یا تاثیر هورمون ها را تشخیص دهند. بیشتر افراد تا این سن، تصمیمات مهمی در زندگی اتخاذ کرده و مسئولیت های مختلفی را بر عهده گرفته اند. شرایط اقتصادی آن ها نیز به گونه ایست که می توانند از یک فرد دیگر حمایت مالی لازم را به عمل آورند.

به علاوه؛ سن آن ها نیز آنقدر بالا نیست که قادر به تغییر برخی عادت ها و سبک زندگی خود نباشند. مسائل زیادی نیز برای درگیری ذهن در این سن و سال وجود ندارد.

«وُلفینگر» در این رابطه ادامه می دهد که: “حتی بعد از بررسی پاسخ ها، جنسیت، نژاد، ساختار خانوادگی، سن در زمان بررسی، آموزش، اعتقادات مذهبی، روابط جنسی و منطقه شهری که در آن زندگی می کنند، منحنی همچنان ادامه دارد. ممکن است این مسئله به نوع انتخاب ها ربط داشته باشد. افرادی که در سن حدود ۳۰ سال ازدواج می کنند، ممکن است همان کسانی باشند که نتوانسته اند تا این زمان، شرایط مناسب ازدواج را فراهم کنند.”

با این حال، برخی پژوهشگران نظرات متفاوتی در این زمینه دارند. «فیلیپ کوهن» محقق دانشگاه مری لند، اعتقاد دارد که بالا رفتن سن، نمی تواند پایدار بودن زندگی را تضمین کند. از نظر او ، سن ازدواجی که بتواند زندگی پایدار را به همراه داشته باشد، ۴۵ تا ۴۹ سالگی است.

تحقیقات تازه درباره سن مناسب ازدواج / امیدوارکننده است!

واقعیت این است که طلاق، مسئله پیچیده ای است که به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد. با این حال موارد مشخصی وجود دارند که به طور حتمی شانس جدایی را کاهش می دهند؛ از جمله می توان به داشتن تحصیلات دانشگاهی و ثروت کافی اشاره کرد. نامزد کردن قبل از رفتن در یک منزل و بچه دار شدن بعد از عروسی نیز می تواند در این زمینه موثر باشد.

مترجم: ندا رحیمی

اختصاصی سایت وهاران

www.vaharan.com

برچسب ها

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of