ذکر مخصوص ماه رجب + فضیلت این ذکر

سبک زندگی ۱۸ فروردین ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

ذکر مخصوص ماه رجب + فضیلت این ذکر

ماه رجب یکی از ماههای پر فضیلت در بین ماههای قمری است که بر روزه ماه رجب و ادعیه ماه رجب بسیار توصیه شده است. ما هم در این مقاله از پورتال وهاران ذکر ماه رجب را برای شما عزیزان همراه در نظر گرفته ایم. پورتال وهاران از شما عزیزان التماس دعا دارد.

فضیلت ذکر در ماه رجب

ذکر مخصوص ماه رجب + فضیلت این ذکر

ماه رجب شرافت زیادی دارد و در فضیلت آن روایات بسیاری وارد شده است.

رسول خدا(ص) فرمودند: هر کس در ماه رجب صد مرتبه بگوید «أَسْتَغْفِرُ اللّهَ الَّذِی لا إلهَ إِلاّ هُوَ، وَحْدَهُ لا شَرِیکَ لَهُ وَأَتُوبُ إِلَیْهِ» و در پایان صدقه‌اى بدهد، خداوند کارش را به رحمت و مغفرت پایان دهد و هر کس ۴۰۰ مرتبه آن را بگوید فضیلت شهیدان را دارد، همچنین ایشان فرمود: کسى که در ماه رجب هزار مرتبه «لا اِلهَ اِلاَّ اللّه» بگوید، خداوند براى او حسنات فراوانى مى‌نویسد.

در روایتى آمده است: «هر کس در ماه رجب، در وقت صبح، ۷۰ مرتبه و شبانگاه نیز ۷۰ مرتبه بگویداَسْتَغْفِرُ اللّهَ وَأَتُوبُ اِلَیْهِ و پس از آن، دست‌ها را بلند کند و بگوید أَللّهُمَّ اغْفِرْلی وَ تُبْ عَلَىَّ اگر در همان ماه رجب بمیرد، خداوند از او راضى خواهد بود…».

در طول این ماه هزار مرتبه بگوید «اَسْتَغْفِرُ اللّهَ ذَاالْجَلالِ وَالاْکْرامِ مِنْ جَمیعِ الذُّنُوبِ وَالاْثامِ» تا خداوند رحمان وى را بیامرزد.

گردآوری: پورتال وهاران www.vahran.ir

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of